فهرست اخبار فهرست اخبار

باید مرجعیت فکری و الهی در کار داشته باشیم

تجلیل از کارکنان فعال و موثر بمنظور گرامی داشت هفته بانکداری اسلامی
به گزارش روابط عمومی زنجان، سیداکبر سیدهاشمی معاون مدیریت شعب استان زنجان از کارکنان فعال و موثر شعب تحت پوشش بمنظور گرامی داشت هفته بانکداری اسلامی برگزارشد، تجلیل کرد.

 سیدهاشمی خطاب به فعالان عرصه خدمت اظهار داشت : به منظور تقویت انگیزه کارکنان، تشویق و ترغیب آنان به کوشش و فعالیت بیشتر و ارائه خدمات بهتر و مفیدتر به ارباب رجوع، موضوع انتخاب کارمند و نیروی شرکتی فعال و موثر را در شعب، در دستور کار قرار دادیم تا نسبت به  اعتلای فرهنگ کار در جامعه ی اداری کوشا باشیم.

معاون مدیریت شعب استان با استناد به فرمایش حضرت امام راحل(ره) که حادثه 17 شهریور را در شمار " ایام ا..." بنامید و همواره بایستی عظمت این واقعه و جانفشانی های ملت ایران را باید یادآور و متذکر شد، ابراز داشت : سرمایه انسانی و بالاخص افراد خلاق، با ارزش ترین سرمایه های سازمانی و اجتماعی اند چرا که باعث ایجاد پیوند میان مردم با حاکمیت اند.

وی امتزاج معنویت با کار را، زمینه رشدِ روح تعبد و تدین در کارکنان برشمرد و افزود : باید مرجعیت فکری و الهی در کار داشته باشیم تا در مرحله خدمت رسانی به مردم، ارباب رجوع و مشتریان از الطاف الهی بی بهره نباشیم.

سیدهاشمی با تاکید بر اینکه شما همکاران گرامی طلیعه داران عرصه خدمت هستید، تصریح کرد : اقتصاد، حاصل درهم تنیدگی تولید و خدمات است و نیاز به سرمایه دارد که قسمت اعظم آن در اختیار بانکهاست و این بدان مفهوم هست که وقتی در اقتصاد دگرگونی اتفاق بیفتد، بانکداری نیز از این تغییرات متاثر خواهد شد.

معاون مدیریت شعب استان تندرستی یا سلامتی را تامین نیازمندیهای جسمی، روانی و اجتماعی انسان دانست و بیان داشت : این سه مولفه، برآیند کلی رفتار را به منصه ظهور رسانده و باعث ایجاد و تقویت رفق و مدارا با مشتریان و مراجعین می شود.

وی با اشاره به نظریه دو عاملی هرتزبرگ (نقش عوامل بهداشتی و انگیزشی در رضایت شغلی) تشریح کرد : رضایت و عدم رضایت دو موضوع مستقل از هم هستند و عواملی که باعث افزایش انگیزه افراد می شوند متفاوت از مواردی که باعث کاهش انگیزه می شوند، است.

سیدهاشمی با تاکید بر اینکه جلسه مذکور بمنظور ایجاد و افزایش انگیزه همکاران برنامه ریزی و برگزار شده است افزود : ایجاد و تقویت حس تعلق به سازمان، تعلق به جمع فعالان موثرِ عرصه کاری و مواردی از این دست، می تواند باعث بالا رفتن انگیزه شود.

سپس در پایان این جلسه به کلیه کارکنان و نیروهای شرکتی منتخب، لوح تقدیر و هدایا توسط معاون مدیر شعب استان اعطا شد.

آخرین بروزرسانی 1400/6/17