تازه های اخبار تازه های اخبار

کاهش npl یکی از اساسی ترین موضوعات بانک می باشد

مراسم معارفه مدیرشعب جدید استان آذربایجان غربی برگزار شد

مراسم تودیع و تکریم از زحمات غلامرضا زنده طلب مدیر پیشین استان آذربایجان غربی و معارفه خلیل ایمانی بخشایش مدیرجدید استان

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان آذربایجان غربی ،این مطلب را جعفر آقا ملایی عضو محترم هیات مدیره بانک در مراسم تودیع و تکریم از زحمات غلامرضا زنده طلب مدیر پیشین استان آذربایجان غربی و معارفه خلیل ایمانی بخشایش مدیرجدید استان که با حضور جمعی از مسئولان بانک ،مدیران استان و معاونین مدیریت برگزار گردید مطرح نمودند.

آقاملایی خاصیت تغییر و تحولات مدیریتها را به دو امدادی تشبیه نموده و گفتندکه تمامی تلاشها و فعالیتهای باید در امتداد همدیگر باشد به عبارتی  تکمیل کننده و ادامه دهنده مسیر و راهی باشد که بزرگان بر سر راه قرار داده اند.ایشان گفتند که جابجایی ها باعث انتقال تجربیات شده و سعی می گردد که از خرد جمعی استفاده گردد قطعاً لازمه جابجایی ها ارتقاء و افزایش سطح کیفیت و حجم خدماتی است که می خواهیم ارائه بدهیم.

ایشان در ادامه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین در ماه مبارک رمضان ،میلاد با سعادت امام حسن مجتبی را تبریک گفتند و هفتم اردیبهشت سالروز درگذشت مرحوم رحیمی انارکی مدیر عامل فقید بانک را تسلیت گفتند.

آقاملایی از تلاشهای زنده طلب در طول مدت 5سال تصدی مدیریت در استان آذربایجان غربی و مدتی را که بعنون معاون مدیریت در استان  زحمت کشیده و منشاء خیر و اثر و کارهای بسیار خوبی بودند تشکر و قدردانی نمودند و ایشان را فردی دانش محور  پرتلاش ،ساعی و بسیار زحمت کش خواندند.و  ایمانی بخشایش  را یکی از همکاران خوب و ارزشمند،با سواد و زحمت کش و صاحب تجربه در استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی  معرفی نموده وبرای ایشان که قبلا سابقه حضور در استان را در سمت معاونت اجرایی مدیریت را داشتند آرزوی موفقیت کرده و بیان داشتند که ایشان به وضعیت استان کاملاً شناخت دارند و خوشبختانه با این تغییر و تحول ،با هیچ وقفه ای در ارائه خدمات و پیشبرد اهداف بانک مواجه نخواهیم شد.و اظهار اطمینان نمودند که بلحاظ اشرافی که به استان دارند ادامه دهنده راهی خواهند بود که دوستان زحمات زیادی را در این مسیرمتحمل شده اند.

عضو هیات مدیره بانک اظهار داشتند که سیاست حال حاضر بانک این است که منابع را از استانهای برخوردار به سمت استانها و مناطق کم برخوردار که نیاز به منابع بیشتری دارند سوق داده لذا این انتظار می رود کلیه همکاران بهداشت اعتباری را در پرداخت تسهیلات کاملا مراعات نمایند تا در مدت زمان کمتری به حیطه وصول در بیاید.

ایشان همچنین طرح مسکن مهر را یکی از کارهای مقدس عنوان کرده بطوریکه با  دو میلیون چهار صد پنجاه هزار واحد احداثی بخش عظیمی از مردم را خانه دار نموده و در حال حاضر نیز طرح اقدام ملی نیز همانند طرح مسکن مهر می باشد که باید تلاش کرد مشکلات مردم را حل نموده و انتظارات آنها را در این ارتباط برآورده شود.

ایشان همچنین در ادامه  به فرمایش مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جاری با عنوان «تولید ،پشتیبانی ها و مانع زدایی » اشاره نموده و بیان داشتند که باید موانع را در مسیر ارائه خدمت به مردم  شناسایی کرده و در تمامی دستور العملها و هرآنچه که مانع ایجاد می نماید اصلاح و امورات را تسریع نمود.

ایشان اظهار امیدواری نمودند که همانگونه که زنده طلب با دستگاههای اجرایی استان تعامل و همکاری داشتند ایمانی بخشایش نیز همین همکاری و تعامل را به نحو بهتر و شایسته تری با مقامات استانی داشته باشند.

نادر صادقی معاون  اقتصادی استانداری آذربایجان غربی نیز با اشاره به شعار سال جاری با عنوان «تولید ،پشتیبانی ها و مانع زدایی » گفتند که قاعدتاً باید تمامی اهداف و برنامه ریزی ها و مسیر فعالیتها در جهتی قرار بگیرد که امکان هرچه بیشتر تحقق این شعار را درمتن خود داشته باشد.به همین منظور ایشان صیانت از تولید ،حمایت و توانمندسازی واحدهای تولیدی ،حمایت از واحدهای آسیب پذیر از کرونا ،ارتقاء کسب و کارهاب دانش بنیان و های تک را سرفصلهایی عنوان نمودند که بر اساس آنها قدمهای بیشتری را در جهت تحقق شعار سال برداشته خواهد شد.ایشان یکی از دستگاههای که می تواند در این مسیر در کنار سایر دستگاهها نقش بسیار موثری را ایفا نماید بانکها هستند.ایشان یکی از شاخص های مهم در ارزیابی عملکرد بانکها را نسبت مصارف به منابع عنوان نموده و اشاره داشتند که این نسبت نباید بیش از 80 درصد باشد که خوشبختانه در استان آذربایجان غربی این نسبت 67 درصد می باشد و نشان دهنده این است که مجموعه عملیات بانکی استان  ازلحاظ منابع و مصارف خوب مدیریت شده است.

ایشان در ادامه اظهار امیدواری نمودند که بانک مسکن استان با تغییر مدیریت که صورت می پذیرد فضایی ایجاد گردد که در جهت تحقق اهدافی که ترسیم شده است با پیشرفت و ارتقاء بیشتری در بین بانکها سرآمد همه باشند.ایشان از زحمات زنده طلب به واسطه تلاشهای که انجام داده اند تشکر نموده و با عرض تبریک سمت جدید ایمانی بخشایش آرزوی توفیق نموده و اعلام داشتد که مجموعه دستگاههای اقتصادی استان و استانداری  در جهت تحقق اهداف و برنامه های شان پشتیبان  و حامی ایشان خواهند بود .

بدلی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با تشکر و قدردانی از تلاشها و همکاری های زنده طلب و همه همکاران در پرداخت تسهیلات روستایی ،اظهار داشتند که در تمامی تسهیلات پرداختی اعم از مسکن روستایی ،زلزله زده ها ،بانک مسکن استان با مدیریت زنده طلب بیشترین همکاری و تعامل را در بین بانکهای عامل پرداخت کننده تسهیلات با بنیاد مسکن داشته است.که اگر این همکاری و تعامل نبود قطعاً هیچ واحدی در روستاها و مناطق زلزله زده بازسازی و ساخته نمی شد.

ایشان همچنین گفتند که بیش از 27 درصد از تسهیلات پرداختی در بازسازی واحدهای روستایی توسط بانک مسکن پرداخت شده و مابقی را 6 بانک دیگر پرداخت نموده اند.که بیشترین واحد های احداثی یعنی حدود بیش از 26 هزار واحد در سطح روستاها با پرداخت تسهیلات توسط بانک مسکن صورت پذیرفته است.

ایشان تصریح کردند که در پرداخت تسهیلات زلزله منطقه قطور بیشترین سهم را بانک مسکن داشته است همچنین در منطقه کرمانشاه نیز بیشترین سهم را در پرداخت تسهیلات از آن بانک مسکن بوده است. ایشان با آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون  برای زنده طلب ،و تبریک سمت جدید ایمانی بخشایش اظهارامیدواری نمودند که همکاری های بیشتری در جهت عمران و آبادانی روستاها از طریق پرداخت تسهیلات مسکن روستایی درآینده با مدیریت شعب استان داشته باشند.

زنده طلب مدیر سابق استان نیز با ارائه آمار عملکرد استان در بخش های مختلف همچون منابع ،مصارف ، وصول مطالبات ،صدور ضمانت نامه پرداخته و اظهار داشتند که موفقیتهای کسب شده در سایه تلاش همکاران ساعی و پرتلاش و بسیار توانمند استان محقق شده بطوری که همه همکاران با تکریم مشتریان و دقت و سرعت در کار و با علاقمندی به توسعه و آبادانی بیشتر شهر و استان این موفقیتها را رقم زده اند.ایشان همچنین با آرزوی توفیق و سلامتی برای ایمانی بخشایش در سمت مدیریت شعب استان ،به ایشان اطمینان دادند که با دارابودن همکاران بسیار توانمند و با انگیزه در استان و مسئولین دلسوزی همچون استانداری ،بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،راه و شهرسازی و... مسیر رشد و ترقی استان بیش از پیش تداوم خواهد یافت.

در ادامه ایمانی بخشایش مدیر شعب استان از همکاران ساعی و پرتلاش استان که در مدت مدیریت زنده طلب مدیر سابق همراه و همگام با ایشان بودندتقدیر و تشکر نموده و با گرامی داشت یاد و خاطره رحیمی انارکی مدیر عامل فقید بانک ،اظهار امیدواری نمودند که خداوند متعال توفیق راهروی مدیر سابق و ادامه دهند مسیر ایشان را داشته باشند.

ایشان با اشاره به تاکید مدیر عامل محترم بانک بررعایت شایسته سالاری ،این موضوع را یکی از اصلی ترین تکالیف خود خواندند.

ایشان اظهار امیدواری نمودند که درسال جاری با همت و تلاش همه همکاران و همراهان ،سعی خواهد شد با تغییر باورها نتایج را تغییر داده و در جهت تحقق اهداف عالیه بانک که مد نظر اولیا محترم بانک می باشد موفق خواهند شد.

ایشان در پایان با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم (ص)  که هر کس بتواند مشکلی از یک بنده خداوند را حل بکند ،کما اینکه عبادت کرده است خداوند را 9هزار سال با زبان روزه و در شب احیاء ،توفیق خدمتگزاری به خلق و رفع مسایل و مشکلات مردم را برای همه همکاران آرزو نمودند.

گفتنی است که در این مراسم صالحی عضو هیات عامل و معاون پشتیبانی و مالی ،فتح آبادی رئیس اداره کل امور کارکنان جوادی مشاور منابع انسانی حضور داشتند.

آخرین بروزرسانی 1400/3/18