پیمایش گروه‌بندی‌ها پیمایش گروه‌بندی‌ها

آخرین مطالب آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب پربیننده ترین مطالب

پرامتیازترین مطالب پرامتیازترین مطالب

وبلاگ وبلاگ

بازگشت

۶ بانک ایرانی در لیست ۱۰ بانک بزرگ جهان اسلام

نشریه اقتصادی بنکر در گزارشی از بانکداری اسلامی در جهان طی سال جاری میلادی۱۰ بانک بزرگ اسلامی در سطح جهان را معرفی کرده که ۶ عدد از این بانک ها به ایران تعلق دارند.
بر اساس این گزارش بانک ملی ایران با بیش از ۴۰ میلیارد دلار دارائی بزرگترین بانک اسلامی در جهان شناخته شده است. این بانک در گزارش سال گذشته بنکر نیز همین رتبه را به خود اختصاص داده بود.
خانه مالی کویت با ۳۷.۱ میلیارد دلار دارائی اسلامی در جایگاه دومین بانک بزرگ اسلامی قرار گرفته است و بانک الروجکی عربستان با ۳۲.۰۴ میلیارد دلار در رتبه سوم قرار گرفته است.


رتبه های ۴ تا ۷ نیز به بانک های ایرانی اختصاص داده شده است. بانک صادرات ایران با ۳۲.۰۱ میلیارد دلار دارائی رتبه چهام، بانک ملت با ۳۲ میلیارد دلار در رتبه پنجم، بانک تجارت با ۲۰.۳ میلیارد دلار در رتبه ششم و بانک سپه با ۲۴.۱ میلیارد دلار دارائی اسلامی در رتبه هفتم از این نظر قرار گرفته اند.

بانک اسلامی دوبی با دارائی ۲۲ میلیارد دلاری در رتبه هشتم، بانک کشاورزی ایران با ۱۰.۲۹ میلیارد دلار دارائی در رتبه نهم و بانک اچ اس بی سی انگلیس با ۱۰.۱ میلیارد دلار دارائی اسلامی در رتبه دهم بزرگترین بانک های اسلامی جهان قرار گرفته اند.

این گزارش در ادامه نظام بانکی ایران را بزرگترین نظام بانکی اسلامی در جهان معرفی کرده است. ارزش کل دارائی های بانکی اسلامی در ایران ۳۱۴.۸۹ میلیارد دلار اعلام شده است که این رقم بیش از دو برابر دارائی های بانکی اسلامی در دومین بانکداری اسلامی یعنی عربستان است.
ارزش کل دارائی های بانکی اسلامی در عربستان ۱۳۸.۲ میلیارد دلار اعلام شده است. مالزی نیز با ۱۰۲ میلیارد دلار دارائی در رتبه سوم قرار گرفته است.
همچنین کشورهای امارات با ۸۵ میلیارد دلار، کویت با ۶۹ میلیارد دلار، بحرین با ۴۴.۸ میلیارد دلار، قطر با ۳۴.۶ میلیارد دلار، ترکیه با ۲۲.۵ میلیارد دلار، انگلیس با ۱۸.۹ میلیارد دلار و بنگلادش با ۹.۳ میلیارد دلار به ترتیب در رتبه های چهارم تا دهم قرار گرفته اند.

البته امیدوارم که در سال آینده بانک مسکن هم جزء این اسامی قرار بگیره ان شاءاله
قبلی
ديدگاه ها
بازتاب URL :

هنوز نظری درج نشده است. درج اولین نظر