تازه های اخبار تازه های اخبار

پیگیری تعیین تکلیف تسهیلات مشارکت مدنی روستایی از طریق بنیاد مسکن استان

پیگیری تعیین تکلیف تسهیلات مشارکت مدنی روستایی از طریق بنیاد مسکن استان

نشستی با هدف تعیین تکلیف تسهیلات و مطالبات معوق با حضور محمدرضا جعفری مدیرشعب استان در محل دفتر آقای منبتی مدیر کل بنیاد مسکن استان برگزار گردید.
طی این دیدار جعفری ضمن تبریک به مناسبت انتصاب آقای منبتی، بیان نمود: بنیاد مسکن سابقه تعامل خوبی با بانک مسکن دارد که امیدوارم این تعامل سازنده تداوم و با کارایی بیشتری دنبال گردد.برخی تسهیلات مشارکت مدنی در ادوار گذشته پرداخت گردیده است ، ولیکن همچنان جهت فروش اقساطی تعیین تکلیف نشده است که خواستارم در این مورد برنامه ریزی و اقدام صورت گیرد .بانک مسکن شرایط مناسبی را در نظر گرفته است. بنحوی که فقط اصل تسهیلات پرداختی را فروش اقساطی می نماید و نسبت به حذف جریمه ها در صورت اقدام برای فروش اقساطی عمل می نماید که امیدوارم با عنایت به این طرح که فرصت مناسبی را در اختیار می گذارد بتوانیم عملکرد مناسبی را برای هر دو سازمان رقم بزنیم . اعتبار پرداخت 1400 فقره تسهیلات روستایی اعلام شده است که باید با برنامه ریزی دقیق و استفاده از تجربیات قبلی به صورتی اقدام گردد که دچار مشکلات قبلی نشویم و تمام مدارک مورد نیاز بانک تهیه و بر اساس قواعد و قوانین عمل گردد.
برای تسریع در روند پرداخت تسهیلات پیشنهاد می گردد تشکیل پرونده مقدماتی توسط همکاران بنیاد مسکن صورت گیرد و ادامه روند در بانک پیگیری شود و همچنین خواستاریم در هنگام تشکیل پرونده نسبت به درج آدرس دقیق و همچنین درج موقعیت بر اساس  GPS  اقدام گردد تا در هنگام وصول مطالبات با مشکلات کمتری بانک درگیر شود.
مدیر شعب در ادامه افزود: با عنایت به تعاملات بین بنیاد مسکن و بانک امیدوارم بزودی جنابعالی ، بانک عامل سازمان را بانک مسکن انتخاب نموده و نسبت به انتقال حساب های سازمان و همچنین پرسنل به بانک مسکن تصمیم گیری نمایید . همچنین باید اظهار نمایم بانک مسکن آمادگی کامل برای ارایه تمامی خدمات بانک از جمله صدور ضمانت نامه برای شرکت های تابعه سازمان را دارد.
منبتی در ادامه بیان نمود: ضمن تقدیر از تعامل سازنده بانک مسکن در ادوار گذشته و حال و همچنین با عنایت به تخصصی بودن بانک مسکن بسیار رغبت داریم در بحث پرداخت تسهیلات با بانک مسکن تعامل داشته باشیم تا روند پرداخت تسهیلات هم با سرعت بیشتر و هم با موانع کمتری پیگیری گردد.جهت پیشبرد روند فروش اقساطی نیز بانک آمار را به تفکیک هر شهرستان به بنیاد مسکن اعلام نماید تا پیگیری های لازم صورت گیرد و جهت پرداخت تسهیلات نیز هرگونه همکاری ، از تامین نیروی انسانی تا تجهیزات را با بانک مسکن تعامل خواهیم داشت تا این روند تسریع گردد.

آخرین بروزرسانی 1398/9/10