تازه های اخبار تازه های اخبار

پرداخت تسهیلات به انبوه سازان

سید اصغر حسینی در مصاحبه مطبوعاتی اظهارداشت بانک مسکن به منظور حمایت از سازندگان وانبوه سازان واحدهای مسکونی نسبت به افزایش سقف تسهیلات مشارکت ساخت اقدام نموده است.
وی با تشریح شرایط اخذ این تسهیلات اظهار داشت به سازندگان 2 واحد مسکونی و بیشتر، انبوه‌ساز گفته می‌شود که سازندگان با افتتاح حساب جاری نزد بانک مسکن و با سود دوران مشارکت و فروش اقساطی 18 درصد از این تسهیلات می تواننداستفاده نمایند. 
وی افزود مدت اولیه قرارداد های مشارکت مدنی در بخش مسکن و ساختمان در تمامی مناطق کشور، با توجه به نظر ارزیاب و حداکثر 36 ماه با در نظر داشتن حجم پروژه و هزینه باقی مانده در زمان بازدید تعیین می گردد.
حسینی گفت سقف تسهیلات اعطایی به ازای هر واحد به روش سنتی(روش معمول) به مجتمع سازان در بخش مسکن ( دو واحد و بالاتر) بدون در نظر گرفتن نسبت شرکای به تعداد واحدهای احداثی، در مراکز استانها وشهرهای بالاتراز 200 هزار نفر همچون شهر قزوین90میلیون تومان و شهرهای زیر 200 هزار نفر 70 میلیون تومان می باشد.
وی افزود سقف تسهیلات اعطایی به ازای هر واحد به روش صنعتی سازی شامل روش های پیش ساخته سازی، پیش مونتاژ و کاربرد فناوری های نوین در فرآیند ساختمان سازی می باشد ، که در این خصوص فناوری های مورد تایید و دارای گواهی نامه فنی از مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی به عنوان معیار پذیرش طرح های صنعتی سازی از جانب بانک قرار خواهد گرفت. که در مراکز استانها وشهرهای بالای 200 هزار نفر 110 میلیون تومان وشهرهای زیر 200 هزار نفر 90 میلیون تومان می باشد.
حسینی همچنین با اشاره به سقف تسهیلات اعطایی به روش انتقال تکنولوژی و ارتقا بهره وری مصرف انرژی افزود با توجه به اینکه مصرف سرانه انرژی در ایران به مراتب بالاتر از استانداردهاست اصلاح الگوی مصرف انرژی از جمله ضرورت ها می باشد وصنعت ساختمان به دلیل گستردگی چه در تولید مصالح و ساخت واحد های مسکونی و چه در زمان بهره برداری از واحد های تولیدی به میزان قابل توجهی از انرژی نیاز دارد که بانک مسکن نیز در راستای حمایت از ساخت و سازهایی با بهره گیری از فناوری های نوین نسبت به افزایش سقف تسهیلات پرداختی به این پروژه ها اقدام نموده است. که در شهرهای بالای 200 هزار نفر 130 میلیون تومان وشهرهای زیر 200 هزار نفر 100 میلیون تومان می باشد که مرجع تشخیص فناوریهای نوین و مصالح نوین ساختمانی مرکز تحقیقات راه و شهر سازی می باشد.
آخرین بروزرسانی 1395/7/4