تازه های اخبار تازه های اخبار

شرایط جدید پرداخت تسهیلات خرید مسکن

مدیر شعب بانک مسکن استان قزوین شرایط جدید پرداخت تسهیلات برای خرید و ساخت مسکن رااعلام کرد.

سید اصغر حسینی روز شنبه در گفت و گو با مطبوعات در خصوص افزایش سقف تسهیلات وام مسکن برای زوج ها، افزود: سقف تسهیلات پرداختی از محل این حساب برای زوج های خانه اولی بر روی یک پلاک ثبتی به دو برابر افزایش یافته است. 
وی ادامه داد: زوج ها می توانند از محل تسهیلات جدید در قزوین و شهرهای بیش از 200 هزار جمعیت تا سقف یک میلیارد و 200 میلیون ریال و در سایر شهرها تا 800 میلیون ریال استفاده کنند.
وی با تاکید بر اینکه تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم برای زوج ها هیچ محدودیتی از نظر تاریخ ازدواج آنان ندارد، خاطرنشان کرد: این سقف در صورتی که حداکثر تا 80 درصد قیمت منزل مسکونی را پوشش دهد، قابل استفاده می باشند.
مدیرشعب بانک مسکن استان قزوین نرخ سود تسهیلات را با 2 درصد کاهش معادل 11 درصد عنوان و اظهار داشت: بازپرداخت این وام در اقساط 12 ساله خواهد بود که میزان پرداختی آن به طور ماهانه در شهر قزوین و شهرهای بیش از 200 هزارنفر جمعیت به روش ساده ماهانه 1 میلیون و 500 هزار تومان، و به روش پلکانی نیز 1 میلیون 300 هزار تومان خواهد بود.
به گفته وی، با امکان دریافت 100 میلیون ریال تسهیلات جعاله که تا پایان شهریور ماه سالجاری می توان بدون خرید اوراق گواهی حق تقدم از این تسهیلات استفاده کرد و با احتساب یک میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات صندوق مسکن یکم برای زوج ها، امکان اعطای تسهیلات از طریق سپرده گذاری تا سقف یک میلیارد و 300 میلیون ریال فراهم شده که قدرت خرید خوبی برای اقشار متوسط جامعه ایجاد می کند.
حسینی در ادامه به تشریح طرح دوم پرداخت و افزود: امکان بهره مندی زوج ها از تسهیلات خرید و ساخت مسکن از طریق خرید اوراق گواهی حق تقدم حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز که اوراق آن در فرابورس عرضه می شود نیز فراهم شده که براین اساس زوج ها می توانند بر روی یک واحد مسکونی در شهر قزوین و شهرهای با بیش از 200 هزار جمعیت تا سقف 800 میلیون ریال و در سایر شهرها تا 600 میلیون ریال تسهیلات دریافت نمایند.
وی یادآور شد: به دلیل کاهش روند تورم نیز نرخ سود این تسهیلات با یک درصد کاهش از 18.5 درصد به 17.5 درصد رسیده که دوره بازپرداخت آن 12 ساله و اقساط ماهانه آن براساس دریافت حداکثر سقف تسهیلات در شهر قزوین و شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر حدود 1میلیون 170 هزار تومان و در سایر شهرها نیز 875 هزار تومان خواهد بود ضمن آنکه در این طرح امکان دریافت 100 میلیون ریال تسهیلات جعاله نیز فراهم خواهد بود.

مدیر شعب بانک مسکن استان قزوین در ادامه به تشریح سومین طرح بازپرداخت خرید و ساخت مسکن اشاره و اضافه کرد: فراهم آمدن امکان استفاده همزمان از سپرده های تعهدی بانک با تسهیلات بدون سپرده از دیگر طرح های تصویب شده می باشد. 
وی ادامه داد: بر اساس این طرح، کسانی که طی سال های 79 تا 81 در این بانک سپرده حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کرده باشند علاوه بر امتیاز تسهیلات متعلقه خود، می توانند تا 100 درصد آن را از تسهیلات خرید بدون سپرده برخوردار شده مشروط بر اینکه در شهر قزوین و شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر از 500 میلیون ریال و در سایر شهرها از 400 میلیون ریال تجاوز نکند که این طرح تا پایان شهریور ماه سال 95 ادامه خواهد یافت.
وی در ادامه به شرایط اعطای تسهیلات خرید و ساخت مسکن در بافت فرسوده هم اشاره و خاطرنشان کرد: اعطای تسهیلات از محل امتیاز حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در بافت فرسوده بدون در نظر گرفتن شرایط خانه اولی، بودن متقاضی ویژه بافت فرسوده امکان پذیر بوده و افراد می توانند تا سقف های مقرر از این تسهیلات استفاده نمایند.
این مسیول در پایان یادآور شد: سقف تسهیلات یاد شده در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر یک میلیارد ریال و در سایر شهرها هم 700 میلیون ریال تعیین شده است.

آخرین بروزرسانی 1395/7/4