تازه های اخبار تازه های اخبار

بازدید رییس اداره کل اعتبارات وسرمایه گذاری از مدیریت قزوین

رییس اداره کل اعتبارات وسرمایه گذاری- نداکسری کرمانشاهی – در حاشیه بازدید از مدیریت شعب استان قزوین درجلسه ای که باحضور سید اصغر حسینی – مدیراستان- مسیولین مدیریت وهمچنین مدیراداره کل راه وشهرسازی - حامد مانی فر- و معاونین وی و همچنین مدیر کل بنیاد مسکن روستایی –حافظ باباپور- که به منظور بررسی مسایل ومشکلات پیرامون تسهیلات پرداخت شده در بخش پروژه های نیمه تمام مسکن مهر وروستایی تشکیل شده بود شرکت نمود.
سید اصغر حسینی مدیراستان در این نشست طی گزارشی از عملکرد مدیریت در بخش تسهیلات پرداختی مسکن مهر وروستایی اظهار داشت تعداد واحدهای مسکن مهر در استان قزوین 54 هزار واحد است که 11 هزارو 800 میلیارد ریال به این واحدها پرداخت شده است و تا کنون 80 درصد این واحدها فروش اقساطی شده است که در شهرهای زیر 25 هزار نفر رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده ایم .
وی افزود در سال گذشته از محل فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر 700 میلیارد ریال وصولی داشتیم که امیدواریم این روند با فروش اقساطی مابقی پروژه های مسکن مهربا سرعت بیشتری ادامه داشته باشد.
حسینی با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام مسکن مهر تصریح کرد با کمک سازمانهای زیربط در تلاش هستیم هرچه سریعتر این واحدها به مرحله فروش اقساطی برسد.
رییس اداره کل اعتبارات وسرمایه گذاری -ندا کسری کرمانشاهی-ضمن تشکر از تلاشهای مدیریت قزوین در بخش تخصیص منابع و فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر وحضور مدیران اداره کل راه وشهرسازی وبنیاد مسکن در این نشست اظهارداشت با توجه به اینکه فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر وتعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام مسکن مهر از اهمیت بسیار بالایی برای بانک برخوردار است اداره کل اعتبارات وسرمایه گذاری در جهت مرتفع نمودن مسایل ومشکلات پیش رو همکاری لازم را خواهد داشت.
وی افزود تحت هیچ شرایطی به پروژه هایی با درصد پیشرفت فیزیکی کم تسهیلات متمم پرداخت نخواهد شد وتنها به پروژه هایی این تسهیلات پرداخت خواهد شد که پیشرفت فیزیکی بالایی داشته باشند و همچنین پروژه های کمتر از 30 درصد پیشرفت فیزیکی باید تسویه نقدی شود.
رییس اداره کل اعتبارات وسرمایه گذاری با تاکید برتسریع در صدور اسنادواحدهای مسکن مهرتوسط اداره کل ثبت واسناد استان تصریح کرد امیدواریم با همکاری بیشتر اداره کل راه وشهرسازی با اداره ثبت واسناد قزوین ، اسناد واحدهای مسکن مهر هر چه سریعتر صادر ودر رهن بانک قرار گیرد .
مدیر کل راه وشهرسازی -مهندس مانی فر – نیز طی سخنانی ضمن تقدیر وتشکر از مدیراستان و کارکنان بانک مسکن که در پروژه مسکن مهر همکاری نزدیکی با اداره کل راه وشهرسازی داشتند اظهار داشت در سایه همکاری خیلی خوب ونزدیک فی مابین بود که بخش اعظمی از پروژه مسکن مهر به اتمام رسید وامیدواریم با همکاری بیشتر مابقی این پروژه نیز به اتمام برسد.
وی افزودبا هدایت وراهبری مسیولین این استان حجم بزرگی از پروژه مسکن مهر به مرحله بهره برداری رسیده است که امیدواریم بخش باقی مانده نیز با درایت وهمکاری مسیولین استان به اتمام برسد.
مدیرکل بنیاد مسکن روستایی - حافظ باباپور- نیزضمن تقدیر وتشکر از فعالیتهای بانک مسکن در استان اظهارداشت 99درصد واحد های مسکن مهر دراستان قزوین فروش اقساطی شده اند درصورتی که میانگین کشوری 75 درصد میباشد واز این حیث رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده ایم.
وی افزود با توجه به حاکم شدن فرهنگ نامناسب در روستاها مبنی بر عدم باز پرداخت تسهیلات روستایی تلاش خواهیم کرد با فرهنگ سازی ورایزنی با امامان جمعه ، فرمانداران، بخشداران وسایر مسیولین مربوطه درجهت به حیطه وصول درآوردن مطالبات بانک مسکن همکاری لازم را داشته باشیم .
درادامه این نشست تمام پروژه های نیمه تمام مسکن مهر بررسی ومقرر شد تصمیمات لازم برای رفع مشکلات این پروژه ها اتخاذ گردد.
آخرین بروزرسانی 1394/11/27