تازه های اخبار تازه های اخبار

مراسم کلنگ زنی 1200 واحد مسکونی طرح اقدام ملی در قزوین

کلنگ احداث ۱۲۰۰ واحد مسکونی اقدام ملی مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار ،مدیر کل راه وشهرسازی ،مدیر شعب بانک مسکن وجمعی از مسیولان استان قزوین در ناحیه شهری مهرگان قزوین به زمین زده شد.

۱۲۰۰ واحد در قالب  طرح اقدام ملی  در ناحیه شهری مهرگان قزوین در قالب ساختمان‌های ۲ و چهار واحدی در در مساحت‌های ۸۲ متری با ایجاد تنوع در پلان و نما در ۲۲ هکتار مساحت توسط اداره کل راه و شهرسازی ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان کارفرما و بانک مسکن به عنوان بانک عامل احداث خواهد شد.

هزینه قرارداد آماده‌سازی این تعداد واحد مسکونی ۸۰ میلیارد ریال و هزینه فاز یک این پروژه ۳۸ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

ابراهیم مبارک قدم مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی این پروژه ضمن تقدیر از بانک مسکن  به عنوان بانک عامل در تامین مالی این طرح اظهار داشت: با ابلاغ سیاست تامین مسکن برای گروه‌های کم درآمد جامعه، ۹ هزار و ۴۸۱ واحد از سهمیه ابلاغی در قالب طرح اقدام ملی مسکن به این استان ابلاغ شده است که امیدواریم با همکاری همه سازمان های مربوطه این طرح  در کوتاهترین زمان ممکن به سرانجام برسد.

ابراهیم مبارک قدم تصریح کرد: از تعداد واحدهای ابلاغ شده نیز برنامه‌ریزی و ظرفیت سازی برای پنج هزار و ۷۸۷ واحد از جمله تامین زمین به مساحت ۳۰ هکتار در ۱۱ شهر استان قزوین از سوی این اداره کل صورت گرفت.

این مسوول اضافه کرد: برای ۶۱۹ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهر قزوین جهت پرداخت تسهیلات و ساخت و ساز نیز پرونده تشکیل شده است.

وی با اشاره به کلنگ زنی پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن در ناحیه شهری مهرگان، خاطرنشان کرد: زمین مورد نظر برای انجام این پروژه سال گذشته در کمیسیون ماده ۵ تغییر کاربری شد و واحدهای مسکونی مورد احداث با توجه به موضوعات فرهنگی و اجتماعی و همچنین افزایش سطح کیفی در ۲ تا چهار واحد ساخته می‌شود.

به گفته وی، در امر ساخت این واحدها از فناوری‌های روز و مصالح بومی منطقه به کارگیری شده است.

مبارک قدم یادآور شد: ناحیه شهری مهرگان برای احداث ۲۷ هزار واحد مسکن مهر در نظر گرفته شده بود که برنامه توسعه این منطقه با افزایش ۲۵۰ هکتار از اراضی جانبی آن، جمعیت ۶۰ هزار نفری آن را در آینده به ۱۰۰ هزار نفر افزایش خواهد داد.  

آخرین بروزرسانی 1399/4/10