تازه های اخبار تازه های اخبار

جشن تکلیف

برگزاری جشن تکلیف فرزندان کارکنان بانک مسکن استان قزوین

مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان مدیریت شعب بانک مسکن استان قزوین با حضور امام جماعت ومسیولین مدیریت شعب استان قزوین وبرخی از کارکنان وفرزندان آنها در محل سالن جلسات مدیریت برگزار شد.

به گزارش مدیریت شعب استان قزوین دراین مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین جنتی با بیان اینکه جشن تکلیف، آغاز درخشش روح خداپرستی در میان این فرشتگان زمینی است، افزود: جشن تکلیف درحقیقت جشن تشرّف یک انسان، یک نوجوان به ساحت لطف و توجّه پروردگار است؛  که این موضوع را باید قدر دانست.

 وی افزود اگرانسان از ابتدای رسیدن به سن تکلیف در انجام فرایض و واجبات خود تلاش کندهیچگاه اسیر هوای نفس نمی شودو زندگی شخصی خود و زندگی خانوادگی و زندگی اجتماعی را به خوشبختی نزدیک می کند و این معنای تکلیف است.

جنتی بر اهمیت تربیت دینی فرزندان تاکید کرد و افزود: مسؤلیت خانواده‌ها در این خصوص بسیار سنگین است.

سید اصغر حسینی مدیر شعب استان قزوین نیز دراین مراسم اظهارداشت خاطره جشن تکلیف، یک خاطره شیرین تربیتى و معنوى است  وفرزندان کارکنان با برگزاری  این جشن با آموزه های دینی همزمان با ورود به سن بلوغ  آشنا می شوند.

وی افزوداگر بنیه‌ی معنوی انسان مستحکم باشد، در برخورد با حوادث دوران زندگی، شجاعانه، سربلند و پُرافتخار به پیش خواهد رفت و افتخار دنیوی ، معنوی و عزّت الهی پیدا میکند؛ که این امر از لحظه‌ی تکلیف شروع میشود بنابراین ،  لحظه‌ی تکلیف وبلوغ معنوی  هرانسانی دوران بسیار مهمّی است.

حسینی با تبیین آثار و فضایل دنیوی و اخروی نماز و الگو قراردادن ایمه‌اطهار (ع) در زندگی و رعایت حجاب و عفاف و اهمیت اقامه نماز در بین نوجوانان تصریح‌کرد: توجه به مسایل تربیتی در کنار مسایل علمی موجب پرورش نسلی متخصص، متعهد و معتقد به مسایل دینی و مذهبی می‌شود .

گفتنی است در این مراسم از فرزندان کارکنان  حاضر در مراسم با اهدای هدایا تجلیل و تقدیر بعمل آمد. 

آخرین بروزرسانی 1398/5/26