تازه های اخبار تازه های اخبار

قدردانی معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین از عملکرد بانک مسکن

سید اصغرحسینی – مدیر شعب بانک مسکن استان قزوین – به همراه معاون مالی وفناوری –مهدی رجبی - با ابوالفضل طاهرخانی معاون سیاسی ، امنیتی استانداری قزوین دیدار کرد .

در این دیدار ابوالفضل طاهرخانی- معاون سیاسی وامنیتی استانداری استان قزوین- ضمن قدردانی از زحمات بانک مسکن و تبریک هفتادوپنجمین سالگرد تاسیس بانک مسکن اظهار داشت:رسالت شما خدمت به اقشار مختلف جامعه است وبا توجه به اینکه فعالیت بانک مسکن درراستای خانه دار کردن مردم است دعای خیر آنها بدرقه راه شمااست .
وی اظهارداشت هدف از اجرای طرح مسکن مهرخانه دار شدن اقشار کم درامد جامعه بود و بانک مسکن به عنوان بانک عامل در پرداخت این تسهیلات ، کار فوق العاده ای انجام داده و توانسته این ماموریت مهم را به نحو شایسته ای انجام دهد.
طاهرخانی با بیان این که بانک ها به ویژه بانک مسکن در رشد و توسعه اقتصادی استان نقش تعیین کننده ای دارند ، گفت: توسعه زیربنایی بخش های مسکن وساختمان،تولیدی ، صنعتی و عمرانی استان قزوین از اهمیت ویژه ای برخورداراست و این استان ظرفیت های بالقوه زیادی به لحاظ منابع انسانی ، منابع طبیعی و سرمایه گذاری ها در اختیار دارد که شناسایی و به کارگیری این ظرفیت ها بخش مهمی از وظایف بانک هاست.
معاون سیاسی وامنیتی با اشاره به این که وصول مطالبات معوق ، توان بانک ها را در راستای ارایه خدمات مطلوب و تسهیلات جدید بالا برده و بکارگیری این تسهیلات سبب رونق اقتصادی در استان میشود از مسوولان و دست اندر کاران امر خواست در جهت وصول مطالبات معوق با بانک های عامل به خصوص بانک مسکن بیش از پیش تلاش و همکاری کنند.
مدیر شعب بانک مسکن در استان قزوین نیز در این نشست گزارشی از آخرین عملکرد بانک در استان ارایه داد و اظهار داشت: بانک مسکن 34 درصد تسهیلات پرداختی در استان را به خود اختصاص داده که از این حیث رتبه نخست را در بین بانک‌های استان داراست.
حسینی بااشاره به نقش مهم بانک مسکن دررونق اقتصادی استان افزود: بخش مسکن ارتباط گسترده‌ای با سایر صنایع دارد به طوری که طبق نظر کارشناسان ، بالغ بر 120 صنعت به طور مستقیم و غیر مستقیم به این بخش وابسته‌اند لذا در رشد اقتصادی دارای اهمیت به سزایی می‌باشد بر این اساس رونق بخش مسکن، افزایش اشتغال را به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی دولت‌ها در پی خواهد داشت.
سیداصغر حسینی افزود: بانک مسکن در استان از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر در استان از سال 86 تاکنون برای ساخت حدود 54 هزار واحد مسکونی در نقاط مختلف استان قزوین افزون بر 10 هزار و 546 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.
 
 
 
 وی با بیان اینکه این تسهیلات مربوط به ساخت مسکن در بخش‌های مسکن مهر شهری، روستایی و بافت فرسوده به متقاضیان اعطا شده است، افزود: در بخش مسکن مهر شهری برای ساخت 45 هزار و 722 واحد مسکونی مبلغ سه هزار و 814 میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات صرف شده است.
مدیر شعب بانک مسکن استان قزوین تسهیلات حوزه متبوع خود را در بخش مسکن روستایی افزون بر 535 میلیارد ریال برای هفت هزار و 255 واحد مسکونی اعلام کرد و ادامه داد: در بافت فرسوده نیز متقاضیان برای ساخت یک هزار و 550 واحد مسکونی به مبلغ 222 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.
مدیر شعب بانک مسکن استان قزوین گفت: تاکنون 10 هزار و 546 میلیارد ریال تسهیلات مسکن به 54 هزار و 758 واحد پرداخت شده است.
سید اصغر حسینی گفت از زمان آغاز طرح مسکن مهر تاکنون توسط شعب بانک مسکن در استان تسهیلات اعتباری در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت و زیر 25 هزار نفر پرداخت شده است.
در پایان این نشست معاون سیاسی وامنیتی استاندار با اهدای لوح از سید اصغر حسینی مدیر شعب بانک مسکن استان قزوین تقدیر کرد.
آخرین بروزرسانی 1394/4/24