تازه های اخبار تازه های اخبار

همایش فصلی رؤسای شعب مازندران

مصطفی تقوی مدیر شعب مازندران در همایش فصلی رؤسای شعب مازندران در مجتمع پردیس دریاکنار اظهار نمود: افتخارات و عملکرد مطلوب مدیریت مازندران مرهون همت و جدیت یکایک کارکنان و تدبیر و راهبری مسؤلین ستاد و شعب بوده است. به منظور برنامه ریزی و ارایه طریق و تبیین و تشریح اهداف مدیریت در سه ماهه پایانی سال وانتقال مباحث مطروحه همایش مدیران ارشد بانک، همایش فصلی رؤسای شعب استان با حضور مسیولین مدیریت ، مسؤلین شعب ، دوایر و کارشناسان مدیریت در مجتمع پردیس دریاکنار برگزار شد.

مصطفی تقوی مدیر شعب استان ضمن خداقوت و سپاس وافر از نه ماه تلاش و همت تمامی کارکنان صف و ستاد مدیریت ،در بخشی از سخنان خود با اشاره به آمارهای عملکردی مدیریت ،خاطر نشان نمود: مدیریت مازندران در تمامی یازده دوره توانسته جایگاه سبز را کسب نماید و در دوره یازدهم به افتخاراتی  چون کسب رتبه پنجم مدیریت درکشور،دارای هفت شعبه از یکصد شعبه برتر کشور،شعبه اول کشور(رویان)در ارزیابی عملکرد، حضور سی شعبه استان در جایگاه سبز  و کسب رتبه اول حوزه غرب استان در بین 16حوزه کشور نایل آید که تمامی این افتخارات و عملکرد مطلوب مدیریت مازندران مرهون همت و جدیت  یکایک کارکنان  و تدبیر و راهبری مسؤلین ستاد و شعب بوده است.

تقوی ادامه داد:مسؤلین شعب نقش هدایتگری شعب را دارا بوده و این نتایج حاصل تلاش و راهبری رؤسای شعب در هدایت مجموعه تحت پوشش خودشان بوده است.

مدیر شعب استان ، ضمن سپاس از  تلاشهای تمامی کارکنان در صف و ستاد، طی سخنانی با تشریح شاخصهای ارزیابی عملکرد  شعب خاطرنشان کرد : از شاخص های مهم در این ارزیابی عملکرد را حوزه جذب منابع دانست که مهمترین پیام آن رعایت ترکیب منابع بوده  و عمده منابع مدیریت، سپرده ممتاز وصندوق آباد بوده و در بخش منابع ارزان قیمت علی الخصوص درحساب جاری به عنوان منابع صفر درصدی سهم خوبی نداشته ،در صورتیکه بیشتر تسهیلات ما ار این بخش انجام می شود و با توجه به نقش بازار مصارف استان باید نقش آفرینی خوبی در این زمینه داشته و سهم بانک را از منابع ارزان قیمت استان بالا ببریم و با رعایت ترکیب منابع در جهت کاهش قیمت تمام شده پول گام برداریم .

تقوی با اشاره به برنامه های مدیریت در حوزه وصول مطالبات ، با بیان اینکه کنترل شاخص ریسک اعتباری  از عوامل مهم موفقیت هر بانک محسوب می شود ،افزود:عمده افزایش نرخ ریسک اعتباری ناشی از افزایش افسار گسیخته تسهیلات مشارکتی است.لذا نباید مطالبات مشارکتی را رها نماییم چراکه در دیگر آمارها اثر گذار خواهد بود و در این راستا قاطعیت و مداومت توام با رعایت اخلاق و احترام مورد تاکید می باشد.

مدیر شعب مازندران با تاکید بر تکریم مشتریان افزود:در مراجعات مردم و مشتریان باید رعایت انصاف و تکریم توام با پاسخگویی مناسب را داشته باشیم و این مهم باید به تمام کارکنان زیر مجموعه انتقال داده شود،چرا که پاسخ منفی همراه با تبسم به مراتب می تواند رضایت مندی مشتریان را در برداشته باشد.

ایشان در ادامه با انتقال مباحث مطروحه  در همایش اخیرمدیران ارشد بانک ،نگهداری اسناد و مدارک مهم در جای امن،طرح اقدام ملی،جذب منابع بیشتر در سه ماهه پایانی سال،تعیین تکلیف واحدهای باقیمانده مسکن مهر ،مهارتهای مدیران بر اساس بیانیه مجمع اقتصاد جهانی و تبصره  35 را از جمله فرمایشات مهم مدیر عامل گرامی بانک در این همایش عنوان نمودند.

تقوی ضمن آرزوی سربلندی بانک مسکن و تندرستی و نیک روزی  برای تمامی کارکنان در سال 98افزود:همکاران باید همچون گذشته و با صلابت و با اقتدار تلاش را سرلوحه کار خود قرار داده و با عزم و کوشش جمعی و همراهی با برنامه های بانک و با استفاده از فرصتها ،نقش آفرینی مطلوب در جهت تحقق اهداف بانک در تمام زمینه ها را داشته باشند.

قابل ذکر است بهینه سازی شعب  ، آموزش ، سنجش شغلی و ... از جمله مواردی بوده که توسط مدیر شعب استان به صورت مبسوط توضیح لازم ارایه شد .

در ادامه سمینار سید حسین حاجی پور  معاون اجرایی مدیریت در بخشی از سخنان خود با اشاره به پیگیری مستمر وصول مطالبات، افزود: عقود مبادله ای مدیریت را توانسته مهار کنیم بطوری که  افزایش آن در حد ناچیز بوده بوده ولی این زمانی میتواند عالی بوده که رشد کاهشی داشته باشد.البته تعداد شعب موفق و کاهشی در پایان شهریورخوب بوده که توانستیم در ارزیابی عملکرد نمره مطلوب را کسب نماییم.

حاجی پور با تاکید بر تعیین تکلیف قرار دادهای مشارکتی در سه ماهه پایانی سال و تمرکز بیشتر بر این بخش افزود:یکی از چالشهای اصلی چند سال اخیر مدیریت، افزایش مطالبات عقود مشارکتی بوده که عملکرد مدیریت چندان مطلوب نبوده و باید با برنامه ریزی و تلاش مداوم در جهت کاهش آن بکوشیم .البته در همین شرایط هم بالغ بر 15شعبه دارای رشد منفی در عقود مشارکتی هستند.

در بخش دیگری از سمینار، تقی یعقوبی معاون مالی و فناوری مدیریت ضمن تبریک افتخارات و ارایه گزارش آماری از وضعیت عملکردی مدیریت و شعب در بخشی از سخنان خود خاطر نشان نمود:طرح 2 و 1به عنوان محصول جدید بانک جهت پاسخگویی به نیاز مشتریان ، رضایتمندی آنان و همچنین تجهیز منابع ارزان قیمت و تخصیص منابع با حداقل ریسک اعتباری و کاهش نرخ تمام شده پول از طرف بانک ارایه شده و به سبد محصولات بانک اضافه شده است که از این فرصت مغتنم برای جذب منابع جدید و ارزان قیمت باید استفاده شود.

یعقوبی با اشاره به پایانه های فروشگاهی کم کارکرد وکم بازده افزود:در مرحله اول فعالیت پایانه های فروشگاهی کم کارکرد مورد رصد قرار گرفته و به مشتری اطلاع رسانی گردد و چنانچه نتواند به حد نصاب برسد مشمول جمع آوری گردد.

قابل ذکر است در بخش دیگر ، با تشکیل پنل ، توضیحاتی در خصوص سیاست  اعتباری ، بانکداری الکترونیک  ، نرخ سود سپرده ها ، وصول مطالبات وارزیابی عملکرد توسط معاونین محترم مدیریت و دوایر زیر مجموعه ارایه شده که به ابهامات و سؤالات رؤسا ی شعب ، پاسخ لازم ارایه شد .

همچنین با حضور حمید مهدی زاده و فرشید سبز میدانی رییس و معاون حوزه غرب به ترتیب  در خصوص سامانه بازاریاب برتر و  وصول مطالبات توضیحات لازم ارایه شد. شایان ذکر است در پایان همایش از شعب موفق در ارزیابی عملکرد منتهی به شهریور 98  تقدیر بعمل آمد .

آخرین بروزرسانی 1398/10/26