نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

نشست مسئولین بانک مسکن با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان
انعقاد تفاهم نامه همکاری میان بانک مسکن و سازمان همیاری شهرداری های استان
سازمان همیاری شهرداری داری های استان مرکزی در باشگاه مشتریان بانک مسکن

 

احمدعلی جعفری مدیر شعب بانک مسکن استان: بانک مسکن آمادگی دارد با ارائه خدمات و اعطای تسهیلات مناسب و ارزان قیمت، در کنار سازمان  همیاری شهرداری های استان، خدمات عمومی شهرداری به شهروندان را تسهیل بخشیده، سرعت دهد.  

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی در نشست مسئولین بانک مسکن استان مرکزی با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در دفتر مدیر شعب استان؛ جعفری با بیان این که بانک مسکن با پرداخت بیش از 36000 میلیارد ریال تسهیلات، بزرگترین پرتفوی پرداخت تسهیلات در بین شبکه بانکی استان به شمار می رود، گفت: خوشحالیم که عمده تسهیلات بانک را به تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در چارچوب قوانین بانکداری اسلامی تخصیص داده و در این بین، ضمن مساعدت به عموم مردم در تهیه سرپناهی مناسب و ارزان قیمت، در چرخه تولید، اشتغال و رونق اقتصادی استان نیز تاثیر گذار بوده ایم.

جعفری افزود: بانک مسکن مصمم است در سال جاری و سالهای پیش رو؛ به انجام تکالیف خود در حوزه بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و تامین مالی پروژه های مسکونی در این مناطق، استفاده حداکثری از ظرفیت بازار سرمایه در جذب مشتریان و متقاضیان بخش مسکن، حمایت و تامین مالی پروژه هائی که در آن ها از تکنولوژی های جدید در جهت بهینه سازی مصرف انرژی بهره برده می شود، ارائه بیشترین تسهیلات به انبوه سازان دارای صلاحیت حرفه ای، پیاده سازی تجهیز پس انداز ملی از طریق ارتقای فرهنگ پس انداز ، افزایش توان خرید مردم از طریق افزودن بر سقف تسهیلات و کاهش قابل توجه نرخ سود تسهیلات در جهت سرعت بخشیدن به چرخه تولید مسکن همت گمارد.

جعفری تصریح کرد: امسال همچنین بانک با تسهیل در شرایط صدور ضمانتنامه های بانکی، پیمانکاران بخش ساختمان و دیگر متقاضیان این خدمت را حمایت همه جانبه نموده و انتظار دارد؛ دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری ها و سازمان های حامی آن به عنوان یک شریک اقتصادی، در سیاست گذاری ها و اجرای طرح ها با بانک تشریک مساعی نموده و همانطور که بانک در عمده تسهیلات پرداختی خود به مشتریان، در اولین اقدام، متقاضیان تسهیلات را به منظور برطرف نمودن مشکلات عدیده املاک و اراضی و پرداخت عوارض به شهرداری معرفی می کند؛ ایشان نیز از باب همکاری، شرایط را برای ایفای خدمات متقابل و تعامل بایسته با بانک مسکن که یقینا بانک عامل بهینه سازی، نوسازی و زیبا سازی شهر به شمار می رود تسهیل بخشند.

مجتبی عالیخانی، مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در ادامه، با تشکر از میزبانی بانک مسکن در این جلسه و تشکر از خدمات بانک مسکن در عمده اقدامات عمرانی و زیربنائی استان خاصه در بخش مسکن و ساختمان و استقبال مسئولین و کارکنان این بانک از طرح های دولت در این بخش اظهار داشت: سابقه همکاری سازمان همیاری شهرداری های استان با بانک به سال های گذشته برمی گردد. طی این مدت، سازمان، تعامل بسیار خوبی با بانک داشته و از خدمات بانک در بخش تسهیلات و صدور ضمانتنامه به خوبی استفاده نموده است.

وی افزود: از نظر سازمان همیاری شهرداری ها، بانک مسکن به جهت برخورداری از خدمات خوب و پرسنل متخصص و مجرب، مناسبترین موسسه مالی مرتبط با کار سازمان و سازمان ها و دستگاه های فعال در حوزه مسکن و شهرسازی است و سعی داریم با رفع موانع موجود، دامنه همکاری های فی مابین را توسعه دهیم.

عالیخانی افزود: سازمان در کنار شهرداری به عنوان متولی ایجاد محیطی شاد و سالم و به دور از دغدغه و اضطراب برای زندگی اجتماعی مردم، همواره سعی داشته و دارد، شرایطی فراهم آورد تا رضایت همشهریان به نحو مطلوب تامین شود. وی گفت: در این راستا سعی داریم با کمک کارشناسان خود و تشریک مساعی با مدیران شهرداری، جامعه انبوه سازان و تولیدکنندگان حرفه ای حوزه مسکن و شهرسازی در استان و بانکی عامل که ید طولائی در اعطای تسهیلات و تامین مالی بخش مسکن داشته و بتواند حداکثر مساعدت لازم را در ارائه خدمات مطلوب به سازمان و اعطای تسهیلاتی ارزان و مناسب به مردم ایفا نماید؛ مجری طرح های عمرانی در استان باشیم.

در ادامه جلسه؛ تفاهم نامه ای میان سازمان همیاری شهرداری ها و  بانک مسکن استان به منظور ارتقاء همکاری های فی مابین؛ از طریق اعطای تسهیلات و ارائه خدمات بانکی به مدیران، سرمایه گذاران، پیمانکاران و شرکت های طرف قرارداد آن سازمان و نیز تعهد سپرده گذاری و تمرکز منابع سازمان در بانک مسکن و همکاری با بانک در زمینه منعقد گردید و مقرر شد زین پس؛ هر دو دستگاه، روند اجرای مفاد تفاهم نامه را در جلسات فصلی بررسی نمایند.

ساعت : 09:16:00
تاريخ : 1399/10/09

تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر بانک مسکن در جلسه ستادبازآفرینی شهر پایدار

اعلان آمادگی بانک مسکن در پرداخت تسهیلات ساخت بافت شهری

مجید امیری مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار، خواستار همکاری شهرداری اراک در نصب بیلبورد و بنر مشترک به منظور اطلاع رسانی پرداخت تسهیلات بافت فرسوده شهری توسط بانک مسکن شد
مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی : بانک مسکن آمادگی کامل دارد؛ به منظور مرمت و احیای بافت فرسوده شهری در استان، تسهیلات اعطا نماید. احیای بافت فرسوده شهری و سکونتگاه های غیر رسمی در استان از اولویت های برنامه شهرداری کلانشهر اراک است و تسهیلات ارزان قیمت بانک مسکن می تواند در این زمینه راه گشا باشد. به گزارش روابط عمومی مدیریت استان مرکزی مجید امیری مدیر شعب بانک مسکن استان با عنوان این مطلب در نشست مسیولین استانی در ستاد بازآفرینی شهری پایدار که در سالن جلسات شهرداری اراک برگزار شد؛ افزود: پیشتر نیز تسهیلات ساخت بافت فرسوده شهری در بانک مسکن پرداخت می شد و همکاران ما در شعب بانک در برخی شهرهای استان از جمله منطقه باغ خلج اراک تسهیلات مزبور را پرداخت کردند. لیکن به مدت سه سال و بنا به تقاضای دیگر بانک های استان، عاملیت پرداخت تسهیلات مزبور به سایر بانک ها واگذار شد لیکن بانک های مزبور طی این مدت تنها به 112 واحد مسکونی در استان تسهیلات اعطا نمودند. وی افزود پس از سه سال بانک مسکن بار دیگر متولی پرداخت این تسهیلات در کشور گردید و بنا به ابلاغیه اواخر سال 1394 ، سهمیه ای معادل 700 واحد مسکونی، در اختیار بانک مسکن استان مرکزی قرار گرفت که خوشبختانه با تعامل خوب دو اداره راه و شهر سازی و بانک مسکن در استان، طی کمتر از 5 ماه بالغ بر 470 فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت گردیده است.
امیری تصریح کرد: مبلغ این تسهیلات در شهرهای با جمعیت بالای دویست هزار نفر 400 میلیون ریال و در شهرهای زیر دویست هزار نفر 300 میلیون ریال و نرخ تسهیلات 18 درصد است که مقرر گردیده 10 درصد از این نرخ، توسط دولت به صورت یارانه به تسهیلات گیرندگان اختصاص یابد. وی در عین حال آمادگی کامل بانک مسکن را جهت پرداخت مابقی تسهیلات مزبورحسب معرفی متقاضیان از سوی سازمان راه و شهرسازی استان اعلام کرد .
مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی در ادامه از شهرداری کلانشهر اراک و دیگرشهرداری های سطح استان خواست به منظور اطلاع رسانی گسترده و آگاه نمودن مردم از شرایط بهینه اعطای تسهیلات ارزان قیمت ساخت در بافت فرسوده شهری از سوی شعب بانک مسکن استان، علاوه بر چاپ بنر و تراکت های مشترک با بانک و توزیع در مناطق مزبور، تعدادی از تابلوهای تبلیغاتی شهری زیر کلید شهرداری ها را به بانک مسکن اختصاص دهند تا با نصب بنر و استندهای اطلاع رسانی، مردم را در جریان خدمات و تسهیلات این بانک که تماما" در جهت منفعت اجتماعی و استفاده عموم مردم است قرار دهند.
شایان ذکر است در این جلسه علاوه بر فرماندار و شهردار شهر اراک، مسیولین دستگاه های اجرایی در حوزه شهرسازی نیز حضور داشتند و هر یک با بیان دیدگاه های خود، پیرامون مصوبات ستاد بازآفرینی شهر پایدار و توسعه مبلمان شهری، اظهار نظر نمودند.
دکتر بختیاری فرماندار و عباسی شهردار اراک در این نشست ضمن تقدیر از نقطه نظر و پیشنهادات موثر و مشارکت فعال دستگاه های عضو در ستاد مزبور ، با رای مشورتی اعضا، جزییات مصوباتی چون :- تهیه طرح راهبردی در سکونتگاه های غیررسمی و آغاز به کار ابتیاع بافت فرسوده در سه منطقه کوی امام علی (ع)،شهرک ولیعصر(عج) و خیابان داوران – احداث و تجهیز سالن ورزشی چند منظوره در کوی امام علی(ع)، شهرک ولیعصر(عج) و خیابان رودکی- مرمت کاروانسراهای کاشانی و حاج باشی در مجموعه بازار اراک ... را مورد بررسی قرار داده و بر اجرای آن طبق برنامه زمان بندی مدون تاکید کردند.
آخرین بروزرسانی 1395/7/4