نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

نشست مسئولین بانک مسکن با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان
انعقاد تفاهم نامه همکاری میان بانک مسکن و سازمان همیاری شهرداری های استان
سازمان همیاری شهرداری داری های استان مرکزی در باشگاه مشتریان بانک مسکن

 

احمدعلی جعفری مدیر شعب بانک مسکن استان: بانک مسکن آمادگی دارد با ارائه خدمات و اعطای تسهیلات مناسب و ارزان قیمت، در کنار سازمان  همیاری شهرداری های استان، خدمات عمومی شهرداری به شهروندان را تسهیل بخشیده، سرعت دهد.  

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی در نشست مسئولین بانک مسکن استان مرکزی با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در دفتر مدیر شعب استان؛ جعفری با بیان این که بانک مسکن با پرداخت بیش از 36000 میلیارد ریال تسهیلات، بزرگترین پرتفوی پرداخت تسهیلات در بین شبکه بانکی استان به شمار می رود، گفت: خوشحالیم که عمده تسهیلات بانک را به تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در چارچوب قوانین بانکداری اسلامی تخصیص داده و در این بین، ضمن مساعدت به عموم مردم در تهیه سرپناهی مناسب و ارزان قیمت، در چرخه تولید، اشتغال و رونق اقتصادی استان نیز تاثیر گذار بوده ایم.

جعفری افزود: بانک مسکن مصمم است در سال جاری و سالهای پیش رو؛ به انجام تکالیف خود در حوزه بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و تامین مالی پروژه های مسکونی در این مناطق، استفاده حداکثری از ظرفیت بازار سرمایه در جذب مشتریان و متقاضیان بخش مسکن، حمایت و تامین مالی پروژه هائی که در آن ها از تکنولوژی های جدید در جهت بهینه سازی مصرف انرژی بهره برده می شود، ارائه بیشترین تسهیلات به انبوه سازان دارای صلاحیت حرفه ای، پیاده سازی تجهیز پس انداز ملی از طریق ارتقای فرهنگ پس انداز ، افزایش توان خرید مردم از طریق افزودن بر سقف تسهیلات و کاهش قابل توجه نرخ سود تسهیلات در جهت سرعت بخشیدن به چرخه تولید مسکن همت گمارد.

جعفری تصریح کرد: امسال همچنین بانک با تسهیل در شرایط صدور ضمانتنامه های بانکی، پیمانکاران بخش ساختمان و دیگر متقاضیان این خدمت را حمایت همه جانبه نموده و انتظار دارد؛ دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری ها و سازمان های حامی آن به عنوان یک شریک اقتصادی، در سیاست گذاری ها و اجرای طرح ها با بانک تشریک مساعی نموده و همانطور که بانک در عمده تسهیلات پرداختی خود به مشتریان، در اولین اقدام، متقاضیان تسهیلات را به منظور برطرف نمودن مشکلات عدیده املاک و اراضی و پرداخت عوارض به شهرداری معرفی می کند؛ ایشان نیز از باب همکاری، شرایط را برای ایفای خدمات متقابل و تعامل بایسته با بانک مسکن که یقینا بانک عامل بهینه سازی، نوسازی و زیبا سازی شهر به شمار می رود تسهیل بخشند.

مجتبی عالیخانی، مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در ادامه، با تشکر از میزبانی بانک مسکن در این جلسه و تشکر از خدمات بانک مسکن در عمده اقدامات عمرانی و زیربنائی استان خاصه در بخش مسکن و ساختمان و استقبال مسئولین و کارکنان این بانک از طرح های دولت در این بخش اظهار داشت: سابقه همکاری سازمان همیاری شهرداری های استان با بانک به سال های گذشته برمی گردد. طی این مدت، سازمان، تعامل بسیار خوبی با بانک داشته و از خدمات بانک در بخش تسهیلات و صدور ضمانتنامه به خوبی استفاده نموده است.

وی افزود: از نظر سازمان همیاری شهرداری ها، بانک مسکن به جهت برخورداری از خدمات خوب و پرسنل متخصص و مجرب، مناسبترین موسسه مالی مرتبط با کار سازمان و سازمان ها و دستگاه های فعال در حوزه مسکن و شهرسازی است و سعی داریم با رفع موانع موجود، دامنه همکاری های فی مابین را توسعه دهیم.

عالیخانی افزود: سازمان در کنار شهرداری به عنوان متولی ایجاد محیطی شاد و سالم و به دور از دغدغه و اضطراب برای زندگی اجتماعی مردم، همواره سعی داشته و دارد، شرایطی فراهم آورد تا رضایت همشهریان به نحو مطلوب تامین شود. وی گفت: در این راستا سعی داریم با کمک کارشناسان خود و تشریک مساعی با مدیران شهرداری، جامعه انبوه سازان و تولیدکنندگان حرفه ای حوزه مسکن و شهرسازی در استان و بانکی عامل که ید طولائی در اعطای تسهیلات و تامین مالی بخش مسکن داشته و بتواند حداکثر مساعدت لازم را در ارائه خدمات مطلوب به سازمان و اعطای تسهیلاتی ارزان و مناسب به مردم ایفا نماید؛ مجری طرح های عمرانی در استان باشیم.

در ادامه جلسه؛ تفاهم نامه ای میان سازمان همیاری شهرداری ها و  بانک مسکن استان به منظور ارتقاء همکاری های فی مابین؛ از طریق اعطای تسهیلات و ارائه خدمات بانکی به مدیران، سرمایه گذاران، پیمانکاران و شرکت های طرف قرارداد آن سازمان و نیز تعهد سپرده گذاری و تمرکز منابع سازمان در بانک مسکن و همکاری با بانک در زمینه منعقد گردید و مقرر شد زین پس؛ هر دو دستگاه، روند اجرای مفاد تفاهم نامه را در جلسات فصلی بررسی نمایند.

ساعت : 09:16:00
تاريخ : 1399/10/09

تازه های اخبار تازه های اخبار

شست خبری مدیر بانک مسکن استان

تشریح سیاست های انبساطی بانک در خروج مسکن از رکود

در جریان نشست خبری مدیر شعب بانک مسکن استان با خبرنگاران ، امیری سیاست های انبساطی اخیر بانک را فرصتی ایده آل برای سرمایه گذاری در بخش مسکن و ساختمان و خروج بازار مسکن از رکود دانسته ، شرایط فعلی که قیمت مسکن در پایین ترین سطح ممکن قرار گرفته را بهترین شرایط خرید مسکن برای آحاد مختلف جامعه دانست
مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی: مقایسه تسهیلات اعطایی بانک مسکن در سال جاری در مقایسه با سال گذشته مبین این است که تمایل مردم برای سرمایه گذاری در بخش مسکن افزایش یافته است.
مسکن موتور محرک خروج اقتصاد کشور از رکود است و شایسته است همه دستگاه ها با حمایت از سازمان های متولی بخش مسکن همچون بانک مسکن، در توسعه و رونق اقتصادی تلاش نمایند. مجید امیری مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی با عنوان این مطلب در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها و مطبوعات استان افزود: بانک مسکن به عنوان بانکی دولتی و متخصص در امر مسکن ، متولی اجرای سیاست های دولت در بخش مسکن و ساختمان است و در راستای عملیاتی نمودن منویات مقام معظم رهبری در سالی که مزین به نام اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل می باشد ، با تدوین و اجرای سیاست هایی انبساطی، به نوعی محرک توسعه و خروج اقتصاد از رکود گردیده است. امیری گفت خوشبختانه واکنش بازار به سیاست های اخیر بانک مسکن مثبت بوده لیکن شکل حرکت به صورت تدریجی و کند پیش رفته است و جا دارد با حمایت مسیولین استان ، دستگاه های اجرایی و همت جامعه رسانه ای در اطلاع رسانی های صریح و شفاف به آحاد افراد جامعه ، در شرایط خروج بازار مسکن از رکود و متعاقبا" حرکت چرخه حدود تولید و انفعال حدود 300 شغل مرتبط در این بخش تسریع حاصل شود.
مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی تاکید کرد: شرایط فعلی که قیمت مسکن در پایین ترین سطح قیمتی خود ناشی از ماه ها رکود حاکم در این بخش قرار گرفته و بنا بر پیش بینی کارشناسان و صاحبنظران بخش مسکن و ساختمان ، به زودی با تمهیدات صورت گرفته شاهد خروج مسکن از رکود و رشدی دوباره در این بخش خواهیم بود، بهترین زمان سرمایه گذاری در بخش ساختمان و خرید مسکن است. وی با ارایه آماری از تسهیلات اعطایی بانک مسکن در 3 ماهه نخست سال جاری به متقاضیان ، در مقایسه با مدت مشابه درسال قبل اظهار داشت: در مجموع طی 3 ماه اول سال 94 در بخش های مشارکت در ساخت، فروش اقساطی خرید و فروش اقساطی سهم الشرکه ناشی از مشارکت به 1649 واحد مسکونی رقمی معادل 397 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد که این رقم در سال جاری با حدود 60 درصد رشد، به 635 میلیارد ریال تسهیلات برای 1878 واحد مسکونی افزایش یافته است.
وی این افزایش را ناشی از اشتیاق دوباره انبوه سازان و فعالین بخش مسکن به سرمایه گذاری در این بخش اقتصادی کشور تلقی نموده ، تصریح کرد: تسهیل شرایط اعطای تسهیلات به سازندگان مسکن در کشور و هم به گیرندگان تسهیلات مسکن از بانک مسکن طی این مدت متعاقب تصویب طرح ها و سیاست های انبساطی اخیر بانک مسکن صورت پذیرفته و مبین این واقعیت است که مسیولین ارشد این بانک مردمی در راستای منفعت اجتماعی ، در تلاشند دولت را در جهت رونق و توسعه اجتماعی و اقتصادی یاری دهند.
امیری سپس به تشریح شماری از طرح های مزبور پرداخته گفت: بانک از ابتدای تیر ماه سال جاری در اقدامی داوطلبانه و قبل از مصوبه شورای پول و اعتبار ، نرخ تسهیلات بخش مسکن، از محل انواع حساب های صندوق پس انداز مسکن را کاهش داد و ماحصل این اقدام ، کاهش چشمگیر اقساط تسهیلات مسکن تا حدود 20 درصد را در برداشته است. وی همچنین از حذف شرط ازدواج اول برای متقاضیان، از شرایط حساب صندوق پس انداز یکم بانک مسکن ، نیز حذف موعد تاریخ ازدواج در اعطای تسهیلات بدون سپرده مسکن به زوجین، از محل امتیاز اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، در سهولت بخشیدن به شرایط اعطای تسهیلات به اقشار جوان و خانه اولی ها خبرداد.
مدیر شعب استان مرکزی افزایش میزان تسهیلات ساخت مجتمع های مسکونی تا سقف 1300 میلیون ریال برای ساخت هر واحد مسکونی به روش فناوری نوین، تا 1100 میلیون ریال برای ساخت واحدها به روش صنعتی سازی و تا 900 میلیون ریال برای ساخت هر واحد به روش سنتی سازی در شهرهای با جمعیت بالای دویست هزار نفر و به ترتیب ؛ 1100 میلیون ریال، 900 میلیون ریال و 700 میلیون ریال تسهیلات برای ساخت واحدهای مزبور در شهرهای زیر دویست هزار نفر را ابزار تشویقی مناسبی برای تولیدکنندگان و انبوه سازان مسکن دانست. وی همچنین طرح جدید عید تا عید بانک مسکن را فرصتی ایده آل برای مشتریان بانک مسکن معرفی نموده گفت ؛ از ویژگی های این طرح که حدفاصل اعیاد مبارک فطر تا غدیر در کلیه شعب بانک مسکن کشور لازم الاجرا می باشد می توان به حذف رسوب گذاری 15 درصدی سپرده، حین تقسیط تسهیلات مشارکت مدنی بانک اشاره نمود . وی دیگر مزیت طرح عید تا عید را حذف واریز 10 درصد مانده بدهی تسهیلات، به منظور انتقال گروگان به غیر، خواند و از خبرنگاران خواست با پوشش مناسب خبری طرح ها و سیاست های مزبور، شرایط بهینه موجود را به سمع مخاطبین برسانند.
امیری در ادامه در بیان مزیت های رقابتی حساب و سپرده های بانک مسکن ؛ سه حساب؛ الف) صندوق پس انداز مسکن یکم با قابلیت اعطای تسهیلات مسکن انفرادی تا سقف 600 میلیون ریال و تسهیلات مسکن به زوجین تا 1200 میلیون ریال با سود 11 درصد و بازپرداخت 12 ساله در شهرهای با جمعیت بالای دویست هزارنفر و به ترتیب 400 و 800 میلیون ریال برای شهرهای با جمعیت زیر دویست هزار نفر، ب) سپرده کوتاه مدت ممتاز بانک مسکن با بیش از 25 درصد بازدهی سپرده حسب میزان قیمت روز اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در بورس و ج). سپرده آتیه طلایی بانک مسکن با بازدهی مناسب به منظور حمایت ازسپرده گذاری های خرد و توسعه رژیم پس اندازی در کشور ... را معرفی و به سرمایه داران جزی و کلان در استان پیشنهاد داد.
مدیر شعب بانک مسکن استان در پاسخ به سیوال خبرنگاری در خصوص قیمت بالای واحدهای مسکونی در شهر ، رقم نسبتا" زیاد اقساط تسهیلات بانک مسکن و عدم توانایی بازپرداخت اقساط تسهیلات بانک توسط اقشار کم درآمد ، گفت: افزایش مبلغ تسهیلات و کاهش نرخ سود تسهیلات و نیز فراهم نمودن امکان تقسیط تسهیلات به روش پلکانی ، عمده تلاش بانک در حمایت از اقشار کم درآمد جامعه بوده و چنانچه رقم اقساط تسهیلات بانک مسکن با میزان اجاره بهای سنگین واحدهای استیجاری در سطح کشور و با رقم اقساط برخی بانک ها و موسسات مالی مقایسه شود به نظر می رسد مطلوب مردم این باشد که در وهله نخست، با گرایش به فرهنگ پس انداز، مبادرت به ذخیره وجوهی جهت تامین سرپناهی آرام و مطمین برای خانواده خود نموده و سپس با استفاده از تسهیلات بانک مسکن، انتظار خانه دار شدن را برای خانواده خود کوتاهتر نمایند. وی گفت؛ امر تامین منابع مالی مردم و کمک به خانه دار شدن ایشان ، رسالت دیرینه بانک مسکن بوده و می باشد و بانک در این امر از هیچ کوششی دریغ نخواهد نمود.
امیری در پاسخ به سیوال احدی دیگر از خبرنگاران، در خصوص تسهیلات بانک مسکن برای ساخت بافت فرسوده شهری در شهرهای استان گفت: مبلغ این تسهیلات در شهرهای با جمعیت بالای دویست هزار نفر 400 میلیون ریال و در شهرهای زیر دویست هزار نفر 300 میلیون ریال و نرخ تسهیلات 18 درصد است که مقرر گردیده 10 درصد از این نرخ، توسط دولت به صورت یارانه به تسهیلات گیرندگان اختصاص یابد. امیری افزود: سهمیه تسهیلات قابل پرداخت بانک مسکن در استان جهت ساخت بافت فرسوده شهری بنا به ابلاغیه اواخر سال 1394 ، معادل 700 واحد مسکونی بوده که تاکنون 400 واحد مسکونی موفق به دریافت تسهیلات شده اند. وی در عین حال آمادگی کامل بانک مسکن را جهت پرداخت مابقی تسهیلات مزبورحسب معرفی متقاضیان از سوی سازمان راه و شهرسازی استان اعلام کرد.
امیری در پایان به خبرنگاران گفت ؛ انتظار دارم با قلم توانای خود ضمن اطلاع رسانی دقیق و کامل خدمات بانک مسکن و نیز سیاست های انبساطی اخیر بانک در سال جاری به مردم و مسیولین، ضمن آگاه نمودن ایشان به شرایط مساعد کنونی ، با این بانک دولتی در اجرایی نمودن اولویت ها واهداف دولت تدبیر و امید درخروج مسکن از رکود با رویکرد اقتصاد مقاومتی ، همدل و همراه باشند.
آخرین بروزرسانی 1395/7/4