تازه های اخبار تازه های اخبار

تقدیر از حمایت های مالی بانک مسکن در ساخت شهرجدید امیرکبیر

در جریان سفر معاون وزیر راه و شهر سازی و هیات عالیرتبه همراه به استان مرکزی و افتتاح فاز اول مسکن مهر امیرکبیر اراک ، از حمایت مالی و پیگیری های مسئولین بانک مسکن استان تجلیل به عمل آمد
مهندس محسن نریمان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور درمراسم افتتاح خدمات روبنایی، انتظامی، تفریحی، گردشگری و تحویل موقت اولین پروژه مسکن مهر ویلایی کشور در شهر جدید امیرکبیر اراک ؛ از دستگاه های اجرائی و خدمات رسان استان به ویژه از حمایت مالی بانک مسکن استان مرکزی در پیشرفت فیزیکی این شهر تقدیر و تشکر کرد.
درآئین افتتاح خدمات روبنایی، انتظامی، تفریحی، گردشگری و تحویل موقت اولین پروژه مسکن مهر ویلایی کشور در شهر جدید امیرکبیراراک که با حضورمهندس نریمان؛ معاون مدیر عامل راه و شهرسازی ، مهندس مهرآبادی؛ قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر، مهندس زمانی قمی؛استاندارمرکزی ، برخی از مسئولین دستگاه های اجرائی استان و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر اراک برگزار گردید، نریمان معاون مدیرعامل راه و شهرسازی بالا بردن سطح رفاه مردم و افزایش حقوق شهروندی را هدف تیم عمرانی دولت تدبیر و امید دانست و گفت: دولت مردان ما امروز فقط به فکر ساخت مسکن مهر نیستند بلکه فراهم ساختن محیطی مناسب و سالم برای زیست بهتر را در اولویت کاری خود قرار داده اند. وی ادامه داد: یک محیط زیست شهری مناسب، شامل مکان های انتظامی برای ایجاد و امنیت، مکان های گردشگری و تفریحی برای افزایش حس تعلق شهروندان و مکان های آموزشی برای رشد علمی مناسب کودکان است که می بایست برای زیست مطلوب و پایدار شهروندان در یک شهر آن ها را رعایت کنیم . نریمان ادامه داد: اگر دولت تدبیر و امید صرفا هدف خود را ساخت مسکن مهر قرار می داد امروز تمام طرح ها با کیفیت نه چندان مطلوب همانند ادوار گذشته به بهره برداری می رسیدند اما هدف دولت در افق توسعه ای رعایت حقوق شهروندی است. وی افزود: دولت در بخش مسکن فقط به عنوان یک ناظر محسوب می شود و در همین راستا با در نظر گرفتن سختگیری های شدید نسبت به پیمان کاری اجرایی قصد بالا بردن کیفیت ساخت در بخش مسکن را دارد. مهندس نریمان با ابراز خرسندی از افتتاح فاز اول شهر جدید امیرکبیراراک ؛ توسعه و پیشرفت فیزیکی در این شهر را مرهون همکاری دستگاه های اجرائی و خدمات رسان استان ، پیگیری مجدانه شرکت عمران امیرکبیر و حمایت مالی بانک مسکن دانسته ، اظهار امیدواری کرد با تکمیل و تحویل واحدهای ویلائی مزبور در روزهای آتی زندگی شهروندی در شهر امیرکبیر آغاز شود.
محمود زمانی قمی استاندار مرکزی نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت اجرای پروژه و افتتاح شهر جدید امیرکبیرگفت: در مدت 8 ماه گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی دو مرتبه به منظور تسریع در اجرای این پروژه به استان مرکزی سفر داشته که گویای اهمیت سرعت دادن در افتتاح شهر جدید امیرکبیر در این استان است. وی تصریح کرد: تمامی نواقص و مشکلات در زمینه آب، برق و گاز در این شهر باید با سرعت مرتفع شود و خدمات گاز نیز در این شهر ارائه شود، همچنین تمامی این نواقص باید در مدت زمان 5 ماه آینده با همکاری و مساعدت تمامی بخش‌ها و پیگیری معاونت عمرانی استانداری از بین برود.زمانی ‌قمی خاطرنشان کرد: شهر جدید امیرکبیر یک افتخار در مجموعه شهرهای جدید کشور است که دارای زیبایی‌های قابل توجهی است که با رفع مشکلات آب، برق و گاز در این شهر باید زمینه سکونت شهروندان در این شهر به زودی مهیا شود.
همچنین سعیدغفوری مدیر عامل شرکت شهر جدید امیر کبیردر این مراسم گفت: باید تدابیری اتخاذ شود تا با ساخت اماکن تفریحی، رفاهی، درمانی، گردشگری و ورزشی تا پایان امسال تمامی مساکن مهر شهر جدید امیرکبیر آماده تحویل شود . غفوری افزود: افق جمعیت برای شهر امیرکبیر هم‌اکنون 5 هزار نفر پیش‌بینی شده، لیکن افق جمعیتی در این شهر برای آینده 130 هزار نفر پیش‌بینی می‌شود، که باید در زمینه توسعه این شهر برنامه‌ریزی و پیگیری مجدانه وجود داشته باشد. وی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید اتفاقات خوبی در زمینه ساخت شهر جدید امیرکبیر افتاده و روند خوبی در این بخش سپری ‌شده که امیدواریم بتوانیم در زمینه ساخت و تحویل شهری زیبا با زیرساخت‌های خوب موفق عمل کنیم. وی دلیل اصلی تأخیر در بهره برداری از مسکن مهر را اقدامات ضعیف خدمات دهنده های شهری و کم بودن آوردهای مالی مردمی دانست و گفت: با توجه به رکود در بخش مسکن و کاهش سرمایه گذاری در این امر، متاسفانه زمان بهره برداری از بسیاری از پروژه های مسکونی به تعویق افتاده، لیکن با حمایت های جدی معاونت عمرانی استانداری مرکزی و همکاری و همیاری برخی دستگاه ها از جمله بانک مسکن روند رو به رشدی را در دستور کارقرار داده و امیدواریم مانعی دراین میان به وجود نیاید.
شایان ذکر است در جریان سفر یکروزه معاون وزیر راه و شهرسازی به شهر جدید امیر کبیر اراک : ضمن بازدید از اجرای طرح مسکن ویلائی به تعداد 1131 واحد و تحویل موقت شماری از مساکن مهر ویلائی به متقاضیان، تعداد 33 واحد تجاری با زیربنای 30 تا 70 مترمربع بعلاوه دو واحد نمونه ویلایی با مجموع زیربنای 515 مترمربع در 2000 متر عرصه، افتتاح گردیدند. همچنین یک واحد پاسگاه انتظامی با زیربنای 910 مترمربع در زمینی به مساحت 3 هزار و 600 مترمربع، یک باب مسجد به مساحت 450 مترمربع در زمینی به وسعت 709 مترمربع، پارک محله‌ای به مساحت 6 هزار مترمربع، دو واحد گلخانه، بلوار آبشار، مجموعه ورزشی و باغ درختان مثمر، بلوار اصلی شهرو یک باب مدرسه ابتدایی 12 کلاسه در این روز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
لازم به توضیح است؛ امیری مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی با همراهی معاون مالی و فناوری مدیریت و جمعی از روسای شعب و کارشناسان بانک مسکن استان ، ضمن حضور در این مراسم ،به سئوالات مردمی در خصوص شرایط و نحوه دریافت تسهیلات مسکن در شهر جدید امیرکبیر پاسخگو بودند.
آخرین بروزرسانی 1395/7/4