نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

نشست مسئولین بانک مسکن با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان
انعقاد تفاهم نامه همکاری میان بانک مسکن و سازمان همیاری شهرداری های استان
سازمان همیاری شهرداری داری های استان مرکزی در باشگاه مشتریان بانک مسکن

 

احمدعلی جعفری مدیر شعب بانک مسکن استان: بانک مسکن آمادگی دارد با ارائه خدمات و اعطای تسهیلات مناسب و ارزان قیمت، در کنار سازمان  همیاری شهرداری های استان، خدمات عمومی شهرداری به شهروندان را تسهیل بخشیده، سرعت دهد.  

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی در نشست مسئولین بانک مسکن استان مرکزی با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در دفتر مدیر شعب استان؛ جعفری با بیان این که بانک مسکن با پرداخت بیش از 36000 میلیارد ریال تسهیلات، بزرگترین پرتفوی پرداخت تسهیلات در بین شبکه بانکی استان به شمار می رود، گفت: خوشحالیم که عمده تسهیلات بانک را به تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در چارچوب قوانین بانکداری اسلامی تخصیص داده و در این بین، ضمن مساعدت به عموم مردم در تهیه سرپناهی مناسب و ارزان قیمت، در چرخه تولید، اشتغال و رونق اقتصادی استان نیز تاثیر گذار بوده ایم.

جعفری افزود: بانک مسکن مصمم است در سال جاری و سالهای پیش رو؛ به انجام تکالیف خود در حوزه بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و تامین مالی پروژه های مسکونی در این مناطق، استفاده حداکثری از ظرفیت بازار سرمایه در جذب مشتریان و متقاضیان بخش مسکن، حمایت و تامین مالی پروژه هائی که در آن ها از تکنولوژی های جدید در جهت بهینه سازی مصرف انرژی بهره برده می شود، ارائه بیشترین تسهیلات به انبوه سازان دارای صلاحیت حرفه ای، پیاده سازی تجهیز پس انداز ملی از طریق ارتقای فرهنگ پس انداز ، افزایش توان خرید مردم از طریق افزودن بر سقف تسهیلات و کاهش قابل توجه نرخ سود تسهیلات در جهت سرعت بخشیدن به چرخه تولید مسکن همت گمارد.

جعفری تصریح کرد: امسال همچنین بانک با تسهیل در شرایط صدور ضمانتنامه های بانکی، پیمانکاران بخش ساختمان و دیگر متقاضیان این خدمت را حمایت همه جانبه نموده و انتظار دارد؛ دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری ها و سازمان های حامی آن به عنوان یک شریک اقتصادی، در سیاست گذاری ها و اجرای طرح ها با بانک تشریک مساعی نموده و همانطور که بانک در عمده تسهیلات پرداختی خود به مشتریان، در اولین اقدام، متقاضیان تسهیلات را به منظور برطرف نمودن مشکلات عدیده املاک و اراضی و پرداخت عوارض به شهرداری معرفی می کند؛ ایشان نیز از باب همکاری، شرایط را برای ایفای خدمات متقابل و تعامل بایسته با بانک مسکن که یقینا بانک عامل بهینه سازی، نوسازی و زیبا سازی شهر به شمار می رود تسهیل بخشند.

مجتبی عالیخانی، مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در ادامه، با تشکر از میزبانی بانک مسکن در این جلسه و تشکر از خدمات بانک مسکن در عمده اقدامات عمرانی و زیربنائی استان خاصه در بخش مسکن و ساختمان و استقبال مسئولین و کارکنان این بانک از طرح های دولت در این بخش اظهار داشت: سابقه همکاری سازمان همیاری شهرداری های استان با بانک به سال های گذشته برمی گردد. طی این مدت، سازمان، تعامل بسیار خوبی با بانک داشته و از خدمات بانک در بخش تسهیلات و صدور ضمانتنامه به خوبی استفاده نموده است.

وی افزود: از نظر سازمان همیاری شهرداری ها، بانک مسکن به جهت برخورداری از خدمات خوب و پرسنل متخصص و مجرب، مناسبترین موسسه مالی مرتبط با کار سازمان و سازمان ها و دستگاه های فعال در حوزه مسکن و شهرسازی است و سعی داریم با رفع موانع موجود، دامنه همکاری های فی مابین را توسعه دهیم.

عالیخانی افزود: سازمان در کنار شهرداری به عنوان متولی ایجاد محیطی شاد و سالم و به دور از دغدغه و اضطراب برای زندگی اجتماعی مردم، همواره سعی داشته و دارد، شرایطی فراهم آورد تا رضایت همشهریان به نحو مطلوب تامین شود. وی گفت: در این راستا سعی داریم با کمک کارشناسان خود و تشریک مساعی با مدیران شهرداری، جامعه انبوه سازان و تولیدکنندگان حرفه ای حوزه مسکن و شهرسازی در استان و بانکی عامل که ید طولائی در اعطای تسهیلات و تامین مالی بخش مسکن داشته و بتواند حداکثر مساعدت لازم را در ارائه خدمات مطلوب به سازمان و اعطای تسهیلاتی ارزان و مناسب به مردم ایفا نماید؛ مجری طرح های عمرانی در استان باشیم.

در ادامه جلسه؛ تفاهم نامه ای میان سازمان همیاری شهرداری ها و  بانک مسکن استان به منظور ارتقاء همکاری های فی مابین؛ از طریق اعطای تسهیلات و ارائه خدمات بانکی به مدیران، سرمایه گذاران، پیمانکاران و شرکت های طرف قرارداد آن سازمان و نیز تعهد سپرده گذاری و تمرکز منابع سازمان در بانک مسکن و همکاری با بانک در زمینه منعقد گردید و مقرر شد زین پس؛ هر دو دستگاه، روند اجرای مفاد تفاهم نامه را در جلسات فصلی بررسی نمایند.

ساعت : 09:16:00
تاريخ : 1399/10/09

تازه های اخبار تازه های اخبار

دیدار مدیر شعب بانک مسکن با مدیرکل جدید دادگستری استان مرکزی

جعفری مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی در دیدار با حجت الاسلام موسوی مدیر کل جدید دادگستری، آمادگی کامل خود و کارکنان بانک مسکن استان را در همکاری با مجموعه دستگاه قضا در هر یک از شهر های استان مرکزی اعلام داشت.

مدیر کل جدید دادگستری استان مرکزی: میزان مطالبات بانک مسکن با در نظر داشتن حجم وسیع تسهیلات اعطایی این بانک در سال های اخیر، منطقی و قابل قبول است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی، در دیدار مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی با رییس کل جدید دادگستری استان؛ حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی رییس کل دادگستری استان، با تمجید از عملکرد بانک مسکن در کشور در ایفای نقش حمایت مالی از صنعت ساختمان و مسکن؛ تسهیلات بانک را در به حرکت درآوردن چرخ این صنعت و در تحقق شعار تولید و رونق اقتصادی بسیار مفیدو موثر دانست.

وی گفت: خوشبختانه آمار مبین این واقعیت است که میزان مطالبات معوق بانک مسکن در شبکه بانکی استان، به نسبت حجم وسیع تسهیلات پرداختی، معقول و منطقی و تعداد پرونده های اجرایی این بانک در حداقل ممکن است. این همان خواسته و انتظار ما از شبکه بانکی کشور است که با رعایت صحیح دستورالعمل ها، مطابق با قوانین جاری بانک مرکزی، تسهیلات را به افراد ذی صلاح اعطا کرده و بر مصرف صحیح و بازگشت آن نظارت کافی داشته باشند و ما در ادامه؛ شاهد کاهش ورودی پرونده مطالبات بانک ها به دستگاه قضا، کاهش اطاله دادرسی و کاهش زندانیان ناشی از بدهکاران به شبکه بانکی باشیم.  

حجت الاسلام موسوی همچنین با تمجید از اتخاذ تدبیر صحیح و به هنگام بانک مرکزی در استمهال اقساط معوق ناشی از تسهیلات اعطایی بخش قرض الحسنه برای بدهکاران و اعمال سریع آن از سوی بانک های استان و از جمله بانک مسکن گفت: این امر موجب بالا رفتن اعتماد عمومی و همبستگی بیشتر مردم با سازمان های خدمات رسانی چون بانک ها خواهد شد. وی اظهار امیدواری کرد با رفع مشکل بیماری ناشی از ویروس کرونا، سلامت جسمی به افراد مبتلا و هم آرامش اقتصادی به مشاغل و خانوارهای آسیب دیده از این بیماری برگردد.

در این دیدار همچنین، احمد علی جعفری مدیر شعب بانک مسکن استان، با تبریک انتصاب مدیر کل دادگستری به وی، به برخی خدمات و فعالیت های بانک مسکن در استان در حوزه تسهیلات اعطایی و مطالبات اشاره نموده گفت: افتخار دارم در سازمانی فعالیت دارم که همواره فعالیت های خود را به صورت شفاف و قانونی در چارچوب قوانین کشور انجام داده و در سخت ترین و بحرانی ترین شرایط، خاصه در رقابت ناسالم برخی موسسات مالی در تجهیز و تخصیص حداکثری منابع و تسهیلات به هیچ وجه ورود پیدا نکرده و سعی داشته است عملکردی مثبت، قانونی و در جهت رضایتمندی مشتریان از خود بروز دهد.

وی در پایان، ضمن آرزوی توفیق خدمت و سربلندی برای حجت الاسلام موسوی، آمادگی کامل خود و کارکنان بانک مسکن استان را در همکاری با مجموعه دستگاه قضا در هر یک از شهر های استان مرکزی اعلام داشت.

آخرین بروزرسانی 1399/2/29