نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

نشست مسئولین بانک مسکن با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان
انعقاد تفاهم نامه همکاری میان بانک مسکن و سازمان همیاری شهرداری های استان
سازمان همیاری شهرداری داری های استان مرکزی در باشگاه مشتریان بانک مسکن

 

احمدعلی جعفری مدیر شعب بانک مسکن استان: بانک مسکن آمادگی دارد با ارائه خدمات و اعطای تسهیلات مناسب و ارزان قیمت، در کنار سازمان  همیاری شهرداری های استان، خدمات عمومی شهرداری به شهروندان را تسهیل بخشیده، سرعت دهد.  

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی در نشست مسئولین بانک مسکن استان مرکزی با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در دفتر مدیر شعب استان؛ جعفری با بیان این که بانک مسکن با پرداخت بیش از 36000 میلیارد ریال تسهیلات، بزرگترین پرتفوی پرداخت تسهیلات در بین شبکه بانکی استان به شمار می رود، گفت: خوشحالیم که عمده تسهیلات بانک را به تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در چارچوب قوانین بانکداری اسلامی تخصیص داده و در این بین، ضمن مساعدت به عموم مردم در تهیه سرپناهی مناسب و ارزان قیمت، در چرخه تولید، اشتغال و رونق اقتصادی استان نیز تاثیر گذار بوده ایم.

جعفری افزود: بانک مسکن مصمم است در سال جاری و سالهای پیش رو؛ به انجام تکالیف خود در حوزه بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و تامین مالی پروژه های مسکونی در این مناطق، استفاده حداکثری از ظرفیت بازار سرمایه در جذب مشتریان و متقاضیان بخش مسکن، حمایت و تامین مالی پروژه هائی که در آن ها از تکنولوژی های جدید در جهت بهینه سازی مصرف انرژی بهره برده می شود، ارائه بیشترین تسهیلات به انبوه سازان دارای صلاحیت حرفه ای، پیاده سازی تجهیز پس انداز ملی از طریق ارتقای فرهنگ پس انداز ، افزایش توان خرید مردم از طریق افزودن بر سقف تسهیلات و کاهش قابل توجه نرخ سود تسهیلات در جهت سرعت بخشیدن به چرخه تولید مسکن همت گمارد.

جعفری تصریح کرد: امسال همچنین بانک با تسهیل در شرایط صدور ضمانتنامه های بانکی، پیمانکاران بخش ساختمان و دیگر متقاضیان این خدمت را حمایت همه جانبه نموده و انتظار دارد؛ دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری ها و سازمان های حامی آن به عنوان یک شریک اقتصادی، در سیاست گذاری ها و اجرای طرح ها با بانک تشریک مساعی نموده و همانطور که بانک در عمده تسهیلات پرداختی خود به مشتریان، در اولین اقدام، متقاضیان تسهیلات را به منظور برطرف نمودن مشکلات عدیده املاک و اراضی و پرداخت عوارض به شهرداری معرفی می کند؛ ایشان نیز از باب همکاری، شرایط را برای ایفای خدمات متقابل و تعامل بایسته با بانک مسکن که یقینا بانک عامل بهینه سازی، نوسازی و زیبا سازی شهر به شمار می رود تسهیل بخشند.

مجتبی عالیخانی، مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در ادامه، با تشکر از میزبانی بانک مسکن در این جلسه و تشکر از خدمات بانک مسکن در عمده اقدامات عمرانی و زیربنائی استان خاصه در بخش مسکن و ساختمان و استقبال مسئولین و کارکنان این بانک از طرح های دولت در این بخش اظهار داشت: سابقه همکاری سازمان همیاری شهرداری های استان با بانک به سال های گذشته برمی گردد. طی این مدت، سازمان، تعامل بسیار خوبی با بانک داشته و از خدمات بانک در بخش تسهیلات و صدور ضمانتنامه به خوبی استفاده نموده است.

وی افزود: از نظر سازمان همیاری شهرداری ها، بانک مسکن به جهت برخورداری از خدمات خوب و پرسنل متخصص و مجرب، مناسبترین موسسه مالی مرتبط با کار سازمان و سازمان ها و دستگاه های فعال در حوزه مسکن و شهرسازی است و سعی داریم با رفع موانع موجود، دامنه همکاری های فی مابین را توسعه دهیم.

عالیخانی افزود: سازمان در کنار شهرداری به عنوان متولی ایجاد محیطی شاد و سالم و به دور از دغدغه و اضطراب برای زندگی اجتماعی مردم، همواره سعی داشته و دارد، شرایطی فراهم آورد تا رضایت همشهریان به نحو مطلوب تامین شود. وی گفت: در این راستا سعی داریم با کمک کارشناسان خود و تشریک مساعی با مدیران شهرداری، جامعه انبوه سازان و تولیدکنندگان حرفه ای حوزه مسکن و شهرسازی در استان و بانکی عامل که ید طولائی در اعطای تسهیلات و تامین مالی بخش مسکن داشته و بتواند حداکثر مساعدت لازم را در ارائه خدمات مطلوب به سازمان و اعطای تسهیلاتی ارزان و مناسب به مردم ایفا نماید؛ مجری طرح های عمرانی در استان باشیم.

در ادامه جلسه؛ تفاهم نامه ای میان سازمان همیاری شهرداری ها و  بانک مسکن استان به منظور ارتقاء همکاری های فی مابین؛ از طریق اعطای تسهیلات و ارائه خدمات بانکی به مدیران، سرمایه گذاران، پیمانکاران و شرکت های طرف قرارداد آن سازمان و نیز تعهد سپرده گذاری و تمرکز منابع سازمان در بانک مسکن و همکاری با بانک در زمینه منعقد گردید و مقرر شد زین پس؛ هر دو دستگاه، روند اجرای مفاد تفاهم نامه را در جلسات فصلی بررسی نمایند.

ساعت : 09:16:00
تاريخ : 1399/10/09

تازه های اخبار تازه های اخبار

جلسه

تاکید بر هر چه با شکوه تر برپا شدن نماز ، در جلسه ستاد اقامه نماز بانک مسکن استان مرکزی

 

مدیر شعب استان مرکزی در جلسه ستاد اقامه نماز بانک مسکن استان که درآستانه ماه مبارک رمضان و با حضور اعضای ستاد اقامه نماز مدیریت شعب استان مرکزی برگزارشد، ضمن تشکر از خدمات اعضای ستاد، ایشان را در برگزاری پرشورتر نماز جماعت در مدیریت ترغیب نمود. حمید رضا دشتبانی گفت ؛" بهترین و زیباترین اعمال عبادی انسان ها درپیشگاه خدا نماز است و ادای این فریضه الهی زمانی زیباتر و با فضیلت تر است که در جماعت با سایرمومنان به انجام رسد". وی افزود؛ "چه بسیار مشکلاتی که پس از خواندن چند رکعت نماز با حضور قلب مرتفع گردیده و فرد یا گروهی از افراد را از بلاها و مصیبات رهانیده است". مدیر شعب استان مرکزی تصریح کرد": اقامه نماز جماعت در محیط سازمان و در کنار همکاران جدای از داشتن بار معنوی موجبات دوستی و قرابت ، وحدت و انسجام ایشان را فراهم آورده ، تقویت این فضایل درهمکاران و ترغیب روحیه معنوی ایشان، در مجموع ، منابع انسانی قابلی را در اختیار سازمان قرار خواهد داد". دشتبانی گفت ،" شایسته است ستاد اقامه نماز مدیریت هر از گاهی سیر پیشرفت امر نماز را در سطوح مختلف سازمان بررسی نموده و با تشکیل جلساتی ، ضمن تحلیل نقاط قوت و ضعف سازمان ، در تقویت برگزاری این فریضه الهی به بهترین نحو اقدام نماید". در ادامه ، حجت الاسلام و المسلمین بابایی امام جماعت مدیریت بانک مسکن استان با سپاس از فعالیت های خوب ستاد اقامه نماز بانک مسکن و عنایات مدیر شعب استان به امر نماز ، با ذکرفرازی از آیات کلام اله مجید پیرامون نماز و نماز گزاران ، اظهار امیدواری کرد این فریضه الهی در راس کار مسیولین سازمان های کشور قرار گرفته و با ترویج فرهنگ نماز ، خود و سازمان خود را بیمه نمایند. وی همچنین آمادگی خود را در حمایت و تقویت امور فرهنگی بانک مسکن در ایام ماه مبارک رمضان اعلام نموده گفت ؛ انتظار می رود در طول این ماه ، حضور حداکثری کارکنان را در جلسات و مراسم های فرهنگی شاهد باشیم که البته به برنامه ریزی صحیح و مدبرانه مسیولین امور فرهنگی بانک بستگی دارد. پیش از سخنان مدیر شعب استان ، لنجابی دبیر ستاد اقامه نماز مدیریت بانک مسکن استان مرکزی ، گزارشی از فعالیت های ستاد در سال گذشته را تبیین نموده ، پیشنهادهای خود در برنامه ستاد در سال جاری را ارایه داد. همچنین هر یک از اعضای ستاد اقامه نماز مدیریت در این جلسه به بیان نقطه نظرها و پیشنهادهای خود در زمینه امور فرهنگی و نماز پرداختند. از جمله پیشنهادهای مطروحه در جلسه که به تصویب ستاد رسید می توان به ؛

*قرایت روزانه یک جزی از قرآن ، بعد از نماز های ظهر و عصر ماه مبارک رمضان .

*سخنرانی امام جماعت بانک پیرامون تفسیر موضوعی قرآن ، بین دو نماز ظهر و عصر .

*تدارک امکانات شعب تحت پوشش مدیریت به تجهیزات نماز(فرش ،جانماز،قرآن و…).

*پخش اذان ظهر و عصر در فضای مدیریت و دعوت از همکاران به نماز جماعت.

*عدم برگزاری جلسات مدیریت در ساعت برگزاری نماز جماعت .

*برگزاری مسابقه کتابخوانی ، شعر و مقاله نویسی با موضوع نماز جهت خانواده همکاران .

*حضورگروهی پرسنل بانک مسکن استان حداقل دریکی از نمازهای جمعه.

*اختصاص دقایقی از ساعات جلسات سمینارهای فصلی مدیریت ( که با حضورمسیولین مدیریت ، روسای شعب و دوایرمدیریت انجام می شود) به سخنان امام جماعت بانک پیرامون مسایل عقیدتی و…

آخرین بروزرسانی 1394/4/31