نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

نشست مسئولین بانک مسکن با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان
انعقاد تفاهم نامه همکاری میان بانک مسکن و سازمان همیاری شهرداری های استان
سازمان همیاری شهرداری داری های استان مرکزی در باشگاه مشتریان بانک مسکن

 

احمدعلی جعفری مدیر شعب بانک مسکن استان: بانک مسکن آمادگی دارد با ارائه خدمات و اعطای تسهیلات مناسب و ارزان قیمت، در کنار سازمان  همیاری شهرداری های استان، خدمات عمومی شهرداری به شهروندان را تسهیل بخشیده، سرعت دهد.  

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی در نشست مسئولین بانک مسکن استان مرکزی با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در دفتر مدیر شعب استان؛ جعفری با بیان این که بانک مسکن با پرداخت بیش از 36000 میلیارد ریال تسهیلات، بزرگترین پرتفوی پرداخت تسهیلات در بین شبکه بانکی استان به شمار می رود، گفت: خوشحالیم که عمده تسهیلات بانک را به تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در چارچوب قوانین بانکداری اسلامی تخصیص داده و در این بین، ضمن مساعدت به عموم مردم در تهیه سرپناهی مناسب و ارزان قیمت، در چرخه تولید، اشتغال و رونق اقتصادی استان نیز تاثیر گذار بوده ایم.

جعفری افزود: بانک مسکن مصمم است در سال جاری و سالهای پیش رو؛ به انجام تکالیف خود در حوزه بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و تامین مالی پروژه های مسکونی در این مناطق، استفاده حداکثری از ظرفیت بازار سرمایه در جذب مشتریان و متقاضیان بخش مسکن، حمایت و تامین مالی پروژه هائی که در آن ها از تکنولوژی های جدید در جهت بهینه سازی مصرف انرژی بهره برده می شود، ارائه بیشترین تسهیلات به انبوه سازان دارای صلاحیت حرفه ای، پیاده سازی تجهیز پس انداز ملی از طریق ارتقای فرهنگ پس انداز ، افزایش توان خرید مردم از طریق افزودن بر سقف تسهیلات و کاهش قابل توجه نرخ سود تسهیلات در جهت سرعت بخشیدن به چرخه تولید مسکن همت گمارد.

جعفری تصریح کرد: امسال همچنین بانک با تسهیل در شرایط صدور ضمانتنامه های بانکی، پیمانکاران بخش ساختمان و دیگر متقاضیان این خدمت را حمایت همه جانبه نموده و انتظار دارد؛ دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری ها و سازمان های حامی آن به عنوان یک شریک اقتصادی، در سیاست گذاری ها و اجرای طرح ها با بانک تشریک مساعی نموده و همانطور که بانک در عمده تسهیلات پرداختی خود به مشتریان، در اولین اقدام، متقاضیان تسهیلات را به منظور برطرف نمودن مشکلات عدیده املاک و اراضی و پرداخت عوارض به شهرداری معرفی می کند؛ ایشان نیز از باب همکاری، شرایط را برای ایفای خدمات متقابل و تعامل بایسته با بانک مسکن که یقینا بانک عامل بهینه سازی، نوسازی و زیبا سازی شهر به شمار می رود تسهیل بخشند.

مجتبی عالیخانی، مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در ادامه، با تشکر از میزبانی بانک مسکن در این جلسه و تشکر از خدمات بانک مسکن در عمده اقدامات عمرانی و زیربنائی استان خاصه در بخش مسکن و ساختمان و استقبال مسئولین و کارکنان این بانک از طرح های دولت در این بخش اظهار داشت: سابقه همکاری سازمان همیاری شهرداری های استان با بانک به سال های گذشته برمی گردد. طی این مدت، سازمان، تعامل بسیار خوبی با بانک داشته و از خدمات بانک در بخش تسهیلات و صدور ضمانتنامه به خوبی استفاده نموده است.

وی افزود: از نظر سازمان همیاری شهرداری ها، بانک مسکن به جهت برخورداری از خدمات خوب و پرسنل متخصص و مجرب، مناسبترین موسسه مالی مرتبط با کار سازمان و سازمان ها و دستگاه های فعال در حوزه مسکن و شهرسازی است و سعی داریم با رفع موانع موجود، دامنه همکاری های فی مابین را توسعه دهیم.

عالیخانی افزود: سازمان در کنار شهرداری به عنوان متولی ایجاد محیطی شاد و سالم و به دور از دغدغه و اضطراب برای زندگی اجتماعی مردم، همواره سعی داشته و دارد، شرایطی فراهم آورد تا رضایت همشهریان به نحو مطلوب تامین شود. وی گفت: در این راستا سعی داریم با کمک کارشناسان خود و تشریک مساعی با مدیران شهرداری، جامعه انبوه سازان و تولیدکنندگان حرفه ای حوزه مسکن و شهرسازی در استان و بانکی عامل که ید طولائی در اعطای تسهیلات و تامین مالی بخش مسکن داشته و بتواند حداکثر مساعدت لازم را در ارائه خدمات مطلوب به سازمان و اعطای تسهیلاتی ارزان و مناسب به مردم ایفا نماید؛ مجری طرح های عمرانی در استان باشیم.

در ادامه جلسه؛ تفاهم نامه ای میان سازمان همیاری شهرداری ها و  بانک مسکن استان به منظور ارتقاء همکاری های فی مابین؛ از طریق اعطای تسهیلات و ارائه خدمات بانکی به مدیران، سرمایه گذاران، پیمانکاران و شرکت های طرف قرارداد آن سازمان و نیز تعهد سپرده گذاری و تمرکز منابع سازمان در بانک مسکن و همکاری با بانک در زمینه منعقد گردید و مقرر شد زین پس؛ هر دو دستگاه، روند اجرای مفاد تفاهم نامه را در جلسات فصلی بررسی نمایند.

ساعت : 09:16:00
تاريخ : 1399/10/09

تازه های اخبار تازه های اخبار

تقدیر معاون وزیر راه و شهرسازی از بانک مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان دیدار از پروژه های مسکن مهر شهرهای جدید مهاجران و امیر کبیر اراک ، از عملکرد بانک مسکن تقدیر نمود.

مهندس محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشوربه اتفاق هیات همراه خود در سفری یک روزه به استان مرکزی در آیین بازدید از روند ساخت شهر جدید امیر کبیر اراک در 45 کیلومتری مرکز استان مرکزی و مراسم افتتاح 512 واحد مسکن مهر شهر جدید مهاجران حضور یافتند . افتتاح محور ورودی و بازدید از روند عملیات اجرایی شهر جدید امیرکبیر و بوستان امیرکبیر، بازدید از پروژه یکهزار و 131 واحدی مسکن مهر ویلایی شهر جدید امیرکبیر، آغاز عملیات اجرایی مسجد ، سایت 60 هکتاری مسکن مهر ویلایی شهر و آغاز عملیات اجرایی مخزن سه هزار متر مکعبی آب شهر امیرکبیر و در شهر مهاجران واگذاری 512 واحد مسکن مهر غدیر این شهر، از برنامه های سفر یک روزه معاون وزیر راه و شهرسازی به استان مرکزی بود.

معاون وزیر راه و شهر سازی سپس در جمع مسیولینی چون مهندس قراوی ، رحمانی و طاهر خانی سه عضو هییت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید ، حجت الاسلام و المسلمین نیکزاد امام جمعه شهر مهاجران ، مهندس مقیمی استاندار مرکزی ، مهندس زندوکیلی معاون عمرانی استاندار ، عسگری فرماندار مهاجران ، اعضای شورای اسلامی شهر و نیز دشتبانی مدیر امور شعب بانک مسکن و مختاری ریاست شعبه بانک مسکن شهر جدید مهاجران ،به ایراد سخن پرداخت . وی اظهار داشت : تکمیل و تجهیز مسکن مهرکه از دولت قبل به ارث رسیده است، از مواردی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری است و دولت در نظر دارد تا پایان سال 93 پروژه های مسکن مهر کنونی را علیرغم مشکلات موجود به بهره برداری رسانده و پرونده آن را به کلی ببندد. وی گفت:پس از اتمام تکمیل و واگذاری پروژه های مسکن مهردولت قبل ، پروژه های مسکن مهر دولت تدبیر و امید با رویکرد مسکن اجتماعی آغاز به کار نموده و مدیریت خواهد شد. معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برای اجرای طرح های جدید مسکن در دولت یازدهم ، کارگروهی تشکیل شده و فعالیت خواهد کردد به طوری که درآن ، رویکرد دولت تنها اعطای تسهیلات و نظارت بر روند ساخت وساز می باشد و تلاش بر این است که محوریت کارها برعهده مردم باشد و طرح های مردم محور در اولویت قرار گرفته ، دولت به طور مستقیم در این امورمداخله ننماید. وی افزود تامین زیر ساخت های ایجاد یک شهرجدید و یک پروژه عظیم به عنوان یک اصل ، قبل از تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر حایز اهمیت است و در ساخت پروژه ها با مدیریت دولت تدبیرو امید ، سعی بر این است که از اشکالات پروژه های قبلی پند گرفته ودیگرشاهدآن آسیب ها نباشیم.

وی به نقش مردم در تسریع روند تکمیل پروژه های مسکن مهر تاکید کرد و گفت پروژه های مسکن مهربه هیچ وجه اعتبار دولتی ندارد و من حیث المجموع ، این آورده های مردمی و تسهیلات بانکی است که در تامین هزینه های ساخت آن به کار می آیند. وی تصریح کرد هر جا آورده مردمی به موقع پرداخت گردیده و تسهیلات بانکی به دنبال آن تخصیص یافته ، ما نظاره گر پیشرفت در ساخت پروژه مسکن مهر بوده ایم . البته در بسیاری از استان ها علیرغم آورده کم مردم ، گاها" تا 80 درصد پیشرفت پروژه ها را شاهد بودیم که این یا به واسطه فشارهایی است که به بانک عامل در تامین منابع مالی پروژه وارد گردیده و یا همدلی و هم افزایی پیمانکار آن پروژه ها بوده که تا قبل ازوصول کامل آورده متقاضیان مبادرت به مشارکت و ساخت پروژه های مزبور نموده اند. وی گفت مردم در این راستا باید کمک کنند و سهمی را که از طریق آورده شخصی می پردازند به موقع و به دور از هر گونه تعللی انجام دهند ، چرا که هر چقدر مردم سریعتر این پول ها را پرداخت کنند اتمام و تکمیل پروژه های مسکن مهر سرعت بیشتری به خود می گیرد.

مهندس نریمان با تجلیل از عملکرد بانک مسکن و کارکنان زحمتکش این بانک در حمایت مالی از پروژه های مسکن مهر در استان افزود ؛ آقای دشتبانی مدیریت ارزشمند این بانک با پرداخت به موقع سهم الشرکه تسهیلات مسکن مهر در استان ، با ایجاد اعتماد در دل های مردم ، سرپناهی اطمینان بخش را برای ایشان تامین نمودند و جا دارد مردم ،به پاس قدردانی از بانک مسکن دست به دست هم داده در بازگرداندن به موقع منابع این بانک و فروش اقساطی تسهیلات مسکن مهر تلاش نمایند و این فرهنگ در استان مرکزی و دیگر استان ها جا بیافتد که بایستی همه آن 50 هزارمیلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک مسکن به تدریج و دراقساط معینه ، به بانک برگردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد ؛ شهرجدید امیرکبیر اراک ظرفیت های مطلوبی از لحاظ موقعیت جغرافیایی وچشم اندازهای طبیعی دارد که درصورت استقبال مردم از واحدهای مسکونی این شهر و تلاش و پیگیری های مسوولان استانی می توان این شهر را به عنوان نسل نوین شهرهای جدید به کشور معرفی کرد.

نریمان افزود: روند کار در شهر جدید امیرکبیر نشان می دهد تلاش مسیولین استان درشکل گیری و ساخت شهر جدی است. و قطعا" در بازدید بعدی که سه ماه دیگر خواهد بود شاهد تحول زیادی در پیشرفت کار خواهیم بود لذا مسوولان استانی باید شرایطی را دراین شهر جدید فراهم کنند که بستر ترغیب به مهاجرت به این شهر فراهم شود و بتوانند با ایجاد فضاهای تجاری هزینه عمران بیشتر شهر را تامین کنند. و به زودی این دو شهر جدید ( مهاجران و امیر کبیر) بتوانند سرریز جمعیتی کلان شهر اراک رادر خود ساماندهی کنند.

نریمان گفت: قانون ، تاکید دارد که همه وزارتخانه ها در قبال شهرهای جدید مسوول هستند و باید زیرساخت ها و امکانات آموزشی و رفاهی و ورزشی شهرهای جدید با همکاری و تعامل دیگر وزارتخانه ها تامین شود.

پس ازاتمام این مراسم ، معاون وزیرراه و شهر سازی و هیات همراه به شهر جدید مهاجران عزیمت نموده ودرآیین بهره برداری پروژه 512 واحدی مسکن مهر غدیر این شهر شرکت کردند.

آخرین بروزرسانی 1394/4/31