نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

نشست مسئولین بانک مسکن با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان
انعقاد تفاهم نامه همکاری میان بانک مسکن و سازمان همیاری شهرداری های استان
سازمان همیاری شهرداری داری های استان مرکزی در باشگاه مشتریان بانک مسکن

 

احمدعلی جعفری مدیر شعب بانک مسکن استان: بانک مسکن آمادگی دارد با ارائه خدمات و اعطای تسهیلات مناسب و ارزان قیمت، در کنار سازمان  همیاری شهرداری های استان، خدمات عمومی شهرداری به شهروندان را تسهیل بخشیده، سرعت دهد.  

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی در نشست مسئولین بانک مسکن استان مرکزی با مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در دفتر مدیر شعب استان؛ جعفری با بیان این که بانک مسکن با پرداخت بیش از 36000 میلیارد ریال تسهیلات، بزرگترین پرتفوی پرداخت تسهیلات در بین شبکه بانکی استان به شمار می رود، گفت: خوشحالیم که عمده تسهیلات بانک را به تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در چارچوب قوانین بانکداری اسلامی تخصیص داده و در این بین، ضمن مساعدت به عموم مردم در تهیه سرپناهی مناسب و ارزان قیمت، در چرخه تولید، اشتغال و رونق اقتصادی استان نیز تاثیر گذار بوده ایم.

جعفری افزود: بانک مسکن مصمم است در سال جاری و سالهای پیش رو؛ به انجام تکالیف خود در حوزه بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و تامین مالی پروژه های مسکونی در این مناطق، استفاده حداکثری از ظرفیت بازار سرمایه در جذب مشتریان و متقاضیان بخش مسکن، حمایت و تامین مالی پروژه هائی که در آن ها از تکنولوژی های جدید در جهت بهینه سازی مصرف انرژی بهره برده می شود، ارائه بیشترین تسهیلات به انبوه سازان دارای صلاحیت حرفه ای، پیاده سازی تجهیز پس انداز ملی از طریق ارتقای فرهنگ پس انداز ، افزایش توان خرید مردم از طریق افزودن بر سقف تسهیلات و کاهش قابل توجه نرخ سود تسهیلات در جهت سرعت بخشیدن به چرخه تولید مسکن همت گمارد.

جعفری تصریح کرد: امسال همچنین بانک با تسهیل در شرایط صدور ضمانتنامه های بانکی، پیمانکاران بخش ساختمان و دیگر متقاضیان این خدمت را حمایت همه جانبه نموده و انتظار دارد؛ دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری ها و سازمان های حامی آن به عنوان یک شریک اقتصادی، در سیاست گذاری ها و اجرای طرح ها با بانک تشریک مساعی نموده و همانطور که بانک در عمده تسهیلات پرداختی خود به مشتریان، در اولین اقدام، متقاضیان تسهیلات را به منظور برطرف نمودن مشکلات عدیده املاک و اراضی و پرداخت عوارض به شهرداری معرفی می کند؛ ایشان نیز از باب همکاری، شرایط را برای ایفای خدمات متقابل و تعامل بایسته با بانک مسکن که یقینا بانک عامل بهینه سازی، نوسازی و زیبا سازی شهر به شمار می رود تسهیل بخشند.

مجتبی عالیخانی، مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان در ادامه، با تشکر از میزبانی بانک مسکن در این جلسه و تشکر از خدمات بانک مسکن در عمده اقدامات عمرانی و زیربنائی استان خاصه در بخش مسکن و ساختمان و استقبال مسئولین و کارکنان این بانک از طرح های دولت در این بخش اظهار داشت: سابقه همکاری سازمان همیاری شهرداری های استان با بانک به سال های گذشته برمی گردد. طی این مدت، سازمان، تعامل بسیار خوبی با بانک داشته و از خدمات بانک در بخش تسهیلات و صدور ضمانتنامه به خوبی استفاده نموده است.

وی افزود: از نظر سازمان همیاری شهرداری ها، بانک مسکن به جهت برخورداری از خدمات خوب و پرسنل متخصص و مجرب، مناسبترین موسسه مالی مرتبط با کار سازمان و سازمان ها و دستگاه های فعال در حوزه مسکن و شهرسازی است و سعی داریم با رفع موانع موجود، دامنه همکاری های فی مابین را توسعه دهیم.

عالیخانی افزود: سازمان در کنار شهرداری به عنوان متولی ایجاد محیطی شاد و سالم و به دور از دغدغه و اضطراب برای زندگی اجتماعی مردم، همواره سعی داشته و دارد، شرایطی فراهم آورد تا رضایت همشهریان به نحو مطلوب تامین شود. وی گفت: در این راستا سعی داریم با کمک کارشناسان خود و تشریک مساعی با مدیران شهرداری، جامعه انبوه سازان و تولیدکنندگان حرفه ای حوزه مسکن و شهرسازی در استان و بانکی عامل که ید طولائی در اعطای تسهیلات و تامین مالی بخش مسکن داشته و بتواند حداکثر مساعدت لازم را در ارائه خدمات مطلوب به سازمان و اعطای تسهیلاتی ارزان و مناسب به مردم ایفا نماید؛ مجری طرح های عمرانی در استان باشیم.

در ادامه جلسه؛ تفاهم نامه ای میان سازمان همیاری شهرداری ها و  بانک مسکن استان به منظور ارتقاء همکاری های فی مابین؛ از طریق اعطای تسهیلات و ارائه خدمات بانکی به مدیران، سرمایه گذاران، پیمانکاران و شرکت های طرف قرارداد آن سازمان و نیز تعهد سپرده گذاری و تمرکز منابع سازمان در بانک مسکن و همکاری با بانک در زمینه منعقد گردید و مقرر شد زین پس؛ هر دو دستگاه، روند اجرای مفاد تفاهم نامه را در جلسات فصلی بررسی نمایند.

ساعت : 09:16:00
تاريخ : 1399/10/09

تازه های اخبار تازه های اخبار

جلسه مشترک

تاکید بر فروش اقساطی نمودن تسهیلات مسکن مهر

در جلسه مشترک بانک مسکن با مسیولین نهادهاو سازمانهای دست اندر کار در مسکن مهر استان ، بر تسریع در روند فروش اقساطی تسهیلات پرداختی از سوی بانک تاکید شد.

 

به منظور تعیین تکلیف واحدهای مورد مشارکت مسکن مهر در استان مرکزی ، نمایندگان نهادها و سازمان های مرتبط با بخش مسکن مهر استان ، در جلسه ای به میزبانی مدیریت بانک مسکن استان مرکزی گرد هم آمدند تا وضعیت واحدها و پروژه های نیمه تمام در استان را مورد بررسی قرار داده و در خصوص چگونگی و زمان تقسیط و واگذاری واحدها ، گفتگو و تبادل نظر نمایند. در ابتدای این جلسه فرج اله سوسن آبادی معاون اجرایی مدیریت بانک مسکن استان مرکزی ، آماری از واحدهای و مجتمع های نیمه تمام و دارای مشکل در هر یک از شهرهای استان را ارایه نموده مشکلات موجود در مسیر فروش اقساطی واحدهای مزبور را عنوان نمود. وی کندی در روند فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر در برخی از پروژه های مزبور را در عدم حمایت برخی مسیولین دستگاه های دست اندر کار در هدایت و تهییج تسهیلات گیرندگان به بانک دانسته گفت ؛ انتظار ما این است ، مسیولین دستگاه ها ،همانگونه که درمعرفی افراد به بانک جهت برخورداری از تسهیلات مسکن درنگ نمی نمودند ، در پیگیری فروش اقساطی تسهیلات مشارکت مسکن مهر نیز دریغ ننموده ، تا قبل از تعیین تکلیف تسهیلات ایشان ، چه در مورد صدور اسناد مالکیت جهت واحدها و چه در واگذاری آن به معری شدگان ، ابتدا بدهی بانک و دولت را مد نظر قرار داده ، ایشان را به بانک هدایت نمایند . مهندس آقازاده نماینده سازمان راه و شهر سازی استان در خصوص پروژه های مسکن مهری که سازندگان آن نسبت به فروش اقساطی تسهیلات ماخوذه قصور نموده اند گفت ؛پیگیری امور ایشان در دستور کار شورای مسکن قرار گرفته و از طریق واحد حقوقی سازمان ، جهت این افراد نامه اخطاریه صادر و ارسال گردیده است. وی افزود در 6 ماهه نخست سال 94 اکثر پروژه ها تعیین تکلیف خواهد شد و تسهیلات بانک مسکن حتی الامکان به صورت فروش تدریجی تبدیل خواهد گردید. آقازاده در خصوص واحدهایی که مالکین آن فوت نموده اند اظهار داشت انتظار داریم اداره کل اعتبارات و سرمایه گذاری بانک مسکن جهت تسریع در تقسیط تسهیلات این افراد ، ترتیبی اتخاذ دهد تا بدون تنظیم فرم اصالت و با تعهد احدی از وراث ، تقسیط تسهیلات را انجام دهد. مهندس اطهری معاون بنیاد مسکن استان نیز در خصوص واحدهای مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر که متقاضی اخذ سند مالکیت اند گفت ؛ به ادارات مرکزی بنیاد مسکن در تهران پیشنهاد گردیده که حتی الامکان مصوب شود قبل از واگذاری اسناد مالکیت به مالکین ، حتما" از بانک عامل پرداخت تسهیلات استعلام به عمل آمده و وضعیت بدهی تسهیلاتی ایشان حل و فصل شود. اطهری گفت بنیاد مسکن آماده است تا با تنظیم فرم اخطاریه ( با تنظیم متن مشترک توسط نمایندگان حقوقی بانک و بنیاد مسکن ) جهت کلیه واحدهای خود-مالک ، که تسهیلات خود را تقسیط ننموده اند ، اخطار صادر و آنها را به بانک هدایت نماید. در این نشست همچنین مقرر شد به منظور پیگیری جدی تر تسهیلات بانک ، در هر یک از شهرستان های استان ، روسای شعب بانک و اداره بنیاد مسکن آن شهر، همه ماهه با تشکیل جلساتی جداگانه ،موضوع تسهیلات بانک و وضعیت فروش اقساطی و معوق تسهیلات را مورد بررسی قرار دهند. در ادامه ، نماینده شرکت عمران شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر نیز قول مساعد داد کلیه واحدهای مرتبط با این شرکت حداکثر تا پایان خرداد ماه 94 فروش اقساطی و تعیین تکلیف شود.

آخرین بروزرسانی 1394/4/31