تازه های اخبار تازه های اخبار

سفر یکروزه معاون وزیر راه و شهرسازی به استان مرکزی

مهندس نریمان و افتتاح پروژه های مسکن مهر در اراک

با حضور مهندس نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی در شهرهای جدید امیر کبیر و مهاجران اراک ، چند طرح ساختمانی و شهرسازی به بهره برداری رسید.

 

مهندس نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان مرکزی ضمن بازدید از مراحل ساخت شهر جدید امیرکبیر اراک و افتتاح مسجد ، مدرسه و یکی از میادین اصلی این شهر ، به اتفاق استاندار مرکزی و تنی چند از مقامات و مسئولین استانی در شهر مهاجران حضور یافت و تعداد 576 واحد مسکن مهر را در مجتمع مسکونی غدیر این شهر افتتاح نموده به بهره برداری رساندند. مهندس نریمان در جریان این سفر در جمع مسئولین استان مرکزی تصریح کرد ؛ هدف از تاسیس شهرهای جدید جلوگیری از حاشیه نشینی و زاغه نشینی ، مقاوم سازی و زیبا سازی مناطق مسکونی در کشور است و بنا داریم با مشارکت کلیه دستگا ه ها به ویژه حمایت مالی بانک مسکن نسلی نو در شهرهای جدید کشور ایجاد نمائیم. وی گفت در این میان دست های مردم را صمیمانه می فشاریم واستراتژیمان براین است که طرح های آتی وزارت راه و شهرسازی با مشارکت مردم و حمایت دولت ، پس از اتمام عملیات مسکن سازی ، بیشتر در جهت شهرسازی و آبادانی شهرها باشد . معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت ، مسکن را به عنوان شاخص اساسی حقوق شهروندی می داند و با پیگیری ها و سیاستگذاری متناسب با رشد شهر نشینی و جلب مشارکت بخش خصوصی به دنبال استقرار و توسعه پایدار در حوزه مسکن است. وی افزود در مجموع : دولت تدبیر و امید در سیاستگذاری بخش مسکن، مشارکت مردم محور را بر طرح های دولت محور ترجیح می دهد.

در ادامه ، مهندس زمانی قمی استاندار استان مرکزی گفت : مدیران دستگاه های اجرایی با تمام توان در جهت توسعه شهر جدید امیرکبیر تلاش خواهند کرد. وی اظهار داشت برای توسعه شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران با تمام توان دستگاههای اجرایی را وارد کار می کنیم تا بتوانیم توسعه آنها را شاهد باشیم.وی با اشاره به جایگاه با اهمیت شهر ویلائی امیر کبیر در استان، گفت: متقاضیان بسیاری خواستار سکنی در این شهر هستند که این امر مسئولیت ما را برای احداث آن سنگین تر می کند و باید افق بالاتری برای تعداد جمعیت جهت سکونت در این شهر در نظر گرفته شود. استاندار مرکزی افزود : از اعتبارات استان در حد توان برای توسعه شهرهای جدید استفاده خواهیم کرد که با توجه به وضعیت نامناسب اعتبارات و مشکلاتی که در کشور موجود است امیدواریم با تلاش دولت این مشکلات حل شود و بتوانیم راهکارهای مناسبی را برای تخصیص اعتبارات ارائه دهیم.

گفتنی است نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی و زمانی قمی استاندار مرکزی از پروژه های شهر جدید امیرکبیر، واحد نمونه ویلایی، بازارچه ایرانی اسلامی، مسجد محله ای، پارک محله ای و کلانتری در شهر جدید امیر کبیر بازدید کردند.همچنین مدرسه 12 کلاسه دکتر حسابی ، توتستان امیر کبیر و میدان حضرت ولیعصر(عج) در این شهر به بهره برداری رسیدند. در ادامه با حضور ایشان 576 واحد مسکن مهر غدیرشهر جدید مهاجران نیز به بهره برداری رسید. مهندس نریمان در حاشیه مراسم بهره برداری و واگذاری واحدهای مزبور اظهار کرد: استان مرکزی دارای استعدادهای بالقوه‌ای است که در بهره‌برداری از مسکن مهر هم جزو نخستین استان‌هایی است که در کشور پروژه مسکن مهر را تا قبل از مهر ماه سال جاری به پایان خواهد رساند.

شایان ذکر است امیری مدیر امور شعب بانک مسکن استان مرکزی ، در طول بازدید و افتتاح پروژه های مسکن مهر شهرهای امیرکبیر و مهاجران ، مهندس نریمان و هیات همراه را همراهی نموده و به سئوالات ایشان و نیز پرسش های مردم، پیرامون تسهیلات بانک و نحوه تخصیص و تقسیط آن به متقاضیان پاسخ گفت .

آخرین بروزرسانی 1394/4/31