کارگاه آموزشی طب فیزیکی و حرکات اصلاحی

کارگاه آموزشی طب فیزیکی و حرکات اصلاحی

با هدف حفظ سلامتی ، شادابی و نشاط کارکنان، کارگاه آموزشی طب فیزیکی و حرکات اصلاحی، با حضور جمعی از کارکنان مدیریت و شعب استان ، در سالن آمفی تیاتر مدیریت برگزار شد.

مدیر شعب استان مرکزی: با ورزش، تقویت اندام،عضلات و قوای جسمانی؛ بدن خود را در برابر انواع بیماری ها مقاوم کنیم.

احمدعلی جعفری: کارکنان بانک، حافظ و امانت دار اموال مردم اند، باید با جسمی سالم و روحیه ای شاداب، در انجام وظایف خود تلاش نمایند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی؛ در جریان برگزاری کارگاه آموزشی کوتاه مدت با موضوع: "طب فیزیکی و حرکات اصلاحی" که به همت دایره ارتباطات و بازاریابی و با حضور جمعی از کارکنان شعب و دوایر مدیریت در سالن اجتماعات مدیریت استان مرکزی برگزار شد؛ جعفری مدیر شعب استان، در سخنانی؛ با تاکید بر لزوم حفظ سلامت کارکنان بانک و شادابی و نشاط آنان در انجام امور بانکی گفت: بانکداری در زمره مشاغل سخت است که نیاز به هوشیاری و دقت حین کار، همراه با سرعت تصمیم گیری و اجرای امور مشتریان دارد.

وی گفت:برای مدیریت منابع انسانی در سازمانی توسعه ای همچون بانک، آن چه بیش از هر چیز دیگر، حایز اهمیت است؛ سلامت و تندرستی همکاران، نشاط آنان در کار و انجام به هنگام و با دقت امور مالی مشتریان، با تمرکز و فارق از اضطراب و دغدغه است.

جعفری افزود: بیماری همکاران از دو جهت برای سازمان، نگران کننده و آسیب به حساب می آید؛ اینکه همکار، تمرکز و دقت لازم را در انجام امور مشتریان به کار نبسته و سوای خسارت به مشتریان و نارضایتی ایشان، خسارت جبران ناپذیرتری را به سبق آبرو و امانت داری سازمان در نگاه مشتریان وارد می کند و دوم این که؛ با بیمار شدن همکار؛ دیگر همکاران نیز بیمار شده و بار مسیولیت ناشی از حجم زیاد کار بانک متوجه سایر کارکنان بانک خواهد شد.

جعفری اظهار داشت؛ بدن ضعیف، مستعد دریافت امراض و بیماری ها است و بانک تلاش دارد با برنامه ریزی آموزشی و نیز برنامه های ورزشی و تفریحی برای همکاران، امر ورزش را در جهت سلامت کارکنان نهادینه کند و کارگاه آموزشی امروز نیز به همین بهانه و در راستای فرهنگ سازی  ورزش  در مدیریت تشکیل شده است. لذا امیدوارم همکاران حداکثر استفاده را از این کارگاه برده و همواره تنی سالم و روحی با نشاط داشته باشند.

در ادامه؛ دکتر رسول یعقوبی، در جمع کارکنان مدیریت، بحث ورزش درمانی و حرکات اصلاحی  را درمانی غیر دارویی برای دردهای مزمن و شایع بین کارکنان ادارات؛ نظیرگردن درد، کمر درد، آرتروزهای شانه و زانو و سندروم های درد معرفی و آن را جهت جلوگیری از خشکی بدن، تقویت عضلات و ایجاد تعادل، لازم و مفید دانست.

 

دکتر یعقوبی افزود: تمرین ورزشی و حرکات اصلاحی می تواند در انواع: ورزش های دامنه حرکتی، تقویتی عضله، ورزش های تعادلی، تمرینات استقامتی و انعطاف پذیری؛ تنفس و ضربان قلب را تنظیم نموده، به سلامت ریه ها کمک کند.

وی در ادامه، چند تمرین ورزشی را با مشارکت کارکنان انجام داد و از ایشان درخواست کرد؛ در ضعف های جسمانی، پیش از نگرانی، استرس و یا مراجعه به مراکز درمانی مختلف، فارق از تنبلی و رخوت؛ با داشتن یک برنامه ورزشی مدون، چند صباحی را به انجام تمرین های صحیح ورزشی بپردازند و نتیجه فوق العاده آن را مشایعت نمایند.

 

.

آخرین بروزرسانی 1399/2/29