اعلان آمادگی بانک مسکن در پرداخت تسهیلات ساخت بافت شهری

مدیر بانک مسکن در جلسه ستادبازآفرینی شهر پایدار

اعلان آمادگی بانک مسکن در پرداخت تسهیلات ساخت بافت شهری

مجید امیری مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار، خواستار همکاری شهرداری اراک در نصب بیلبورد و بنر مشترک به منظور اطلاع رسانی پرداخت تسهیلات بافت فرسوده شهری توسط بانک مسکن شد
مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی : بانک مسکن آمادگی کامل دارد؛ به منظور مرمت و احیای بافت فرسوده شهری در استان، تسهیلات اعطا نماید. احیای بافت فرسوده شهری و سکونتگاه های غیر رسمی در استان از اولویت های برنامه شهرداری کلانشهر اراک است و تسهیلات ارزان قیمت بانک مسکن می تواند در این زمینه راه گشا باشد. به گزارش روابط عمومی مدیریت استان مرکزی مجید امیری مدیر شعب بانک مسکن استان با عنوان این مطلب در نشست مسیولین استانی در ستاد بازآفرینی شهری پایدار که در سالن جلسات شهرداری اراک برگزار شد؛ افزود: پیشتر نیز تسهیلات ساخت بافت فرسوده شهری در بانک مسکن پرداخت می شد و همکاران ما در شعب بانک در برخی شهرهای استان از جمله منطقه باغ خلج اراک تسهیلات مزبور را پرداخت کردند. لیکن به مدت سه سال و بنا به تقاضای دیگر بانک های استان، عاملیت پرداخت تسهیلات مزبور به سایر بانک ها واگذار شد لیکن بانک های مزبور طی این مدت تنها به 112 واحد مسکونی در استان تسهیلات اعطا نمودند. وی افزود پس از سه سال بانک مسکن بار دیگر متولی پرداخت این تسهیلات در کشور گردید و بنا به ابلاغیه اواخر سال 1394 ، سهمیه ای معادل 700 واحد مسکونی، در اختیار بانک مسکن استان مرکزی قرار گرفت که خوشبختانه با تعامل خوب دو اداره راه و شهر سازی و بانک مسکن در استان، طی کمتر از 5 ماه بالغ بر 470 فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت گردیده است.
امیری تصریح کرد: مبلغ این تسهیلات در شهرهای با جمعیت بالای دویست هزار نفر 400 میلیون ریال و در شهرهای زیر دویست هزار نفر 300 میلیون ریال و نرخ تسهیلات 18 درصد است که مقرر گردیده 10 درصد از این نرخ، توسط دولت به صورت یارانه به تسهیلات گیرندگان اختصاص یابد. وی در عین حال آمادگی کامل بانک مسکن را جهت پرداخت مابقی تسهیلات مزبورحسب معرفی متقاضیان از سوی سازمان راه و شهرسازی استان اعلام کرد .
مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی در ادامه از شهرداری کلانشهر اراک و دیگرشهرداری های سطح استان خواست به منظور اطلاع رسانی گسترده و آگاه نمودن مردم از شرایط بهینه اعطای تسهیلات ارزان قیمت ساخت در بافت فرسوده شهری از سوی شعب بانک مسکن استان، علاوه بر چاپ بنر و تراکت های مشترک با بانک و توزیع در مناطق مزبور، تعدادی از تابلوهای تبلیغاتی شهری زیر کلید شهرداری ها را به بانک مسکن اختصاص دهند تا با نصب بنر و استندهای اطلاع رسانی، مردم را در جریان خدمات و تسهیلات این بانک که تماما" در جهت منفعت اجتماعی و استفاده عموم مردم است قرار دهند.
شایان ذکر است در این جلسه علاوه بر فرماندار و شهردار شهر اراک، مسیولین دستگاه های اجرایی در حوزه شهرسازی نیز حضور داشتند و هر یک با بیان دیدگاه های خود، پیرامون مصوبات ستاد بازآفرینی شهر پایدار و توسعه مبلمان شهری، اظهار نظر نمودند.
دکتر بختیاری فرماندار و عباسی شهردار اراک در این نشست ضمن تقدیر از نقطه نظر و پیشنهادات موثر و مشارکت فعال دستگاه های عضو در ستاد مزبور ، با رای مشورتی اعضا، جزییات مصوباتی چون :- تهیه طرح راهبردی در سکونتگاه های غیررسمی و آغاز به کار ابتیاع بافت فرسوده در سه منطقه کوی امام علی (ع)،شهرک ولیعصر(عج) و خیابان داوران – احداث و تجهیز سالن ورزشی چند منظوره در کوی امام علی(ع)، شهرک ولیعصر(عج) و خیابان رودکی- مرمت کاروانسراهای کاشانی و حاج باشی در مجموعه بازار اراک ... را مورد بررسی قرار داده و بر اجرای آن طبق برنامه زمان بندی مدون تاکید کردند.
آخرین بروزرسانی 1395/7/4