فهرست اخبار فهرست اخبار

نشست قرار گاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده لرستان

نشست قرار گاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده لرستان

نشست قرار گاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده لرستان با حضور اسماعیل نجار –رییس سازمان مدیریت بحران کشور – ، موسی خادمی – استاندار- ، مسیولین دستگاههای اجرایی استان و مرتضی دهداری زاده – مدیر شعب بانک مسکن استان لرستان در محل استانداری لرستان برگزار گردید .

نشست قرار گاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده لرستان با حضور اسماعیل نجار –رییس سازمان مدیریت بحران کشور –  ، موسی خادمی – استاندار- ، مسیولین دستگاههای اجرایی استان و مرتضی دهداری زاده – مدیر شعب بانک مسکن استان لرستان در محل استانداری لرستان برگزار گردید .

اسماعیل نجار شامگاه چهارشنبه در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده لرستان با اشاره به اینکه از مردم عزیز استان که هم همراهی خوبی دارند و هم صبر و شکیبایی دارند تشکر می‌کنم، اظهار داشت: خوشبختانه همه عوامل اجرایی پای کار هستند، از دیروز بر اساس ماموریتی که وزیر کشور دادند برای بررسی اجمالی اوضاع در بحث بازسازی و امکاناتی که باید داده شود وارد استان شدم.

وی با بیان اینکه از روستاها و شهرهای معمولان و پلدختر بازدید داشتم، تصریح کرد: کار دارد خوب پیش می‌رود و پرداخت‌ها در حال انجام است، تامین زمین انجام شده است، کار بازسازی و آماده سازی در حال انجام است و امیدواریم با تامین اعتبار و برنامه ریزی بتوانیم تعمیرات را تا پایان تیرماه و نوسازی را تا پایان سال انجام دهیم.

رییس سازمان مدیریت بحران با تاکید بر اینکه در برخی از جاها چادرها هنوز به پا است، در پلدختر تعدادی از افراد چادری برپا کرده‌اند، در معمولان در ورزشگاه چادر برپا است، افزود: با پرداخت‌هایی که برای تبدیل اسکان موقت به دایم انجام شده تقریباً محلی برای حضور و دایر بودن چادرها نیست. انتظار دارم با یک بررسی دقیق‌تر ضمن حل مشکلات افرادی که واقعاً ممکن است مشکل داشته باشند اینها جمع آوری شوند.

نجار با اشاره به اینکه زندگی در چادر سخت است، برخی که مشکل دارند را باید در مدارس اسکان موقت بدهیم تا بتوانند زندگی کنند، گفت: در بحث حریم رودخانه‌ها به ویژه در معمولان و در پلدختر شاید بتوانیم بررسی دقیق‌تری داشته باشیم و تجدید نظری در بحث حرایم داشته باشیم تا کمتر مردم دچار آسیب و مشکل شوند.

رییس سازمان مدیریت بحران با تاکید بر اینکه در پرداخت تسهیلات به سیل زدگان مشکلاتی وجود داشته که باید سریع‌تر مشکلات حل شود، گفت: وقت و زمان نداریم. با توجه به سرمای زودرس قبل از سرما باید مردم اسکان یابند، ایشان در ادامه افزود: شهرداری‌ها از سیل خسارت دیده‌اند لذا پیگیری می‌کنیم اعتبار لازم برای آنها اختصاص یابد. به هر روی روند کار با توجه به حجم گسترده خسارت‌ها رضایت بخش است .

در ادامه این نشست مرتضی دهداری زاده ضمن ارایه آمار و تشریح عملکرد مدیریت شعب بانک مسکن استان لرستان در کمک به سیل زدگان و پرداخت تسهیلات و کمک های بلاعوض مربوطه ، و قدردانی از زحمات و همکاری کارگشای مدیران ارشد بانک و مدیران ارشد استانی گفت : بانک مسکن استان لرستان با تمام توان و بهره گیری ازتمامی امکانات  و تلاش و همکاری شبانه روزی همکاران در جهت آسایش و آرامش هم وطنان به تلاش خود ادامه خواهد داد .

در ادامه این نشست موسی خادمی - استاندار لرستان - با تشکر از عملکرد شاخص بانک مسکن استان لرستان خواستار تداوم همکاری های سازنده بانک مسکن  شد .

آخرین بروزرسانی 1398/3/30