تازه های اخبار تازه های اخبار

اهدا خون توسط کارکنان بانک مسکن لرستان

کارکنان بانک مسکن، نوع دوستی و مهرورزی را روی تخت های انتقال خون به هم وطنان خود اهدا کردند

جمعی از کارکنان ستاد مدیریت لرستان در پی فراخوان سازمان انتقال خون همزمان با شیوع ویروس منحوس کرونا و کاهش مراجعات اهدا کنندگان به سازمان انتقال خون بصورت خود جوش با مراجعه به مرکزخونگیری نوع دوستی و مهربانی را به هم وطنان خود هدیه دادند

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن استان لرستان جمعی از کارکنان ستاد مدیریت در پی فراخوان و کمبود فراورده های خونی سازمان انتقال خون همزمان با شیوع ویروس منحوس کرونا و کاهش مراجعات اهدا کنندگان به سازمان انتقال خون بصورت خود جوش به مرکز خونگیری علوی خرم آباد مراجعه و نوع دوستی و مهربانی را به هم وطنان خود هدیه دادند .

در گپ و گفتی که با پزشک مستقر در این مرکز توسط گزارشگر روابط عمومی مدیریت لرستان صورت گرفت دکتر عادلی در مورد شرایط کنونی بانک خون و فرآورده های آن در سطح کشور و استان و کاهش مراجعات اهدا کنندگان به خاطر ترس از شیوع و ابتلا به ویروس کرونا گفت ذخایر خونی ما بسیار کم شده و ذخیره این سازمان را به پنج روز رسانده است . پزشک مستقر در مرکز خونگیری علوی خرم آباد گفت هر فرد سالم مي‌تواند سالانه 2 تا 3 بار خون اهدا كند و اهداي بيش از 3 بار باعث بروز مشكلاتي در فرد اهداكننده مي‌شود ایشان با بيان اين كه هميشه در حالت طبيعي مقداري خون در طحال فرد ذخيره است، خاطرنشان كرد: اهداي خون باعث جايگزيني خون ذخيره شده در طحال مي‌شود . وي با اشاره به اين كه غلظت خون موجب نارسايي و سكته‌هاي قلبي مي‌شود، خاطرنشان كرد: عواملي همچون دود سيگار، آلودگي هوا، كمبود اكسيژن در افرادي كه در دامنه ارتفاعات زندگي مي‌كنند باعث افزايش غلظت خون در افراد مي‌شود اهدای خون همه روزه باعث نجات جان میلیون‌ها نفر در دنیا می‌شود، با وجود تلاش‌های پزشکی برای تولید خون مصنوعی یا سایر روش‌های جایگزین هنوز خون طبیعی انسان تنها راهکار برای حفظ سلامت انسان‌ها و جلوگیری از مرگ در اثر خونریزی، اعمال جراحی، تروما یا برخی بیماری‌های خونی است. دکتر عادلی اضافه کرد اهدای خون منظم سبب کاهش وزن اهدا کنندگان می‌شود. به همین سبب افراد چاق یا دارای اضافه وزن می‌توانند از اهدای خون به عنوان یک روش کمک درمانی برای کاهش وزن خود بدون هیچ خطر سلامتی استفاده کنند تا خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در آن‌ها کاهش پیدا کند.پس از اهدای خون، بدن شروع به فعالیت برای پرکردن گویچه‌های خونی و تامین مقدار مورد نیاز خون بدن می‌کند که این سبب تولید سلول‌های جدید خونی و کمک به افزایش سلامت بدن می‌شود. در پایان دکتر عادلی گفت کارکنان مجموعه بانک مسکن همواره جزو اهدا کنندگان مستمر این مرکز هستند و همواره همت والا و حس نوع دوستی این کارکنان در کنار تلاش بی وقفه در سنگر خدمت رسانی به مردم در بخش خدمات بانکی و مسکن کشور شامل حال ما و عموم مردم گردیده است .

آخرین بروزرسانی 1399/10/29