تازه های اخبار تازه های اخبار

مدير عامل بانك مسكن در مراسم معارفه مدير شعب استان كردستان :

بانـك مسكـن بزرگتريـن بانـك كشـور از حيـث مانـده تسهيـلات بـا 122 هـزار ميليـارد تومـان مانـده اعتبـار مي باشـد

محمد هاشم بت شكن مدير عامل بانك با حضور در مديريت شعب استان كردستان با مسئولان مديريت، دواير، كارشناسان و رؤساي شعب ضمن نشست و ديدار از شعب سطح شهر سنندج نيز بازديد نمود .
به گزارش روابط عمومي مديريت شعب استان كردستان، در اين ديدار كه اعضاي هيئت مديره، مشاور مدير عامل، مدير امور حراست، مدير امور استانها و بازاريابي، مدير امور مالي، رئيس اداره كل امور شعب استان ها، رئيس اداره كل روابط عمومي، رئيس اداره كل حوزه مديريت، رئيس اداره كل رفاه كاركنان، مدير شعب استان هاي كرمانشاه و همدان حضور داشتند، بت شكن با تبريك ميلاد منجي عالم بشريت محمد مصطفي (ص) و هفته وحدت، مصادف شدن مراسم معارفه مدير شعب استان كردستان در اين ايام را به فال نيك گرفت و براي كليه همكاران استان آرزوي موفقيت و سربلندي نمود .  
مدیر عامل شعب بانک مسکن گفت: بانک مسکن بزرگترین بانک کشور از حیث مانده تسهیلات با 122 هزار میلیارد تومان مانده اعتبارات است، که نقش سازنده ای در پرداخت تسهیلات بخش صنعت ساختمان و مسکن مهرایفاء می کند.
محمد هاشم بت شکن در مراسم معارفه مدیر شعب بانک مسکن استان کردستان افزود: پیشرفت هر سرمایه گذاری مرهون ایجاد امنیت درآن منطقه است وکردستان از امنیت خوبی برخوردار است و این نعمتی است که این استان از آن بهره مند است .
وی افزود:  ایجاد تبادلات کالایی و ارزی در بازارچه های مرزی با اقلیم کردستان  ظرفیت های گسترده اجرایی و بازرگانی را در استان فراهم  نموده و بابزرگترین سرمایه ی  نیروی انسانی که در سطح استان وجود دارد می توان شاهد رشد پتانسیل های مختلف  درسطح استان باشیم.
بت شکن افزود: در دولت تدبیر و امید نرخ تورم به زیرده درصد کاهش پیداکرده و رشد اقتصادی مثبت علی رغم کاهش درآمدهای نفتی ایجادشده که این موجب رونق بخش ساختمان ومسکن در کشور خواهدشد. 
وی با اشاره به اینکه مهمترین دغدغه مسئولین کشوربحث اشتغال می باشد عنوان نمود:متاسفانه  هنوز نتوانستیم موضوع اشتغال را در سطح کلان کشوری حل و فصل نماییم که امید است، با پیاده سازی اقتصاد مقاومتی بحث اشتغال را بررسی و بانک مسکن هم در این راستا بتواند دولت و آحاد جامعه را ياري نمايد .
بت شکن بانک مسکن راپرمخاطب ترین و مردمی ترین بانک کشور عنوان کرد و افزود: بانک مسکن  نقش بسزایی را در ایجاد اشتغال ایجاد می کندو با آغاز یک پروژه ساختمانی در حوزه مسکن می توان حوزه اشتغال زایی و صنعت ساختمان را فعال نمود که با این کار موتور خروج از رکود اقتصادی با استارت بخش مسکن رونق خواهد گرفت .
 وی خاطرنشان کرد:  مهمترین نقش بانک مسکن ایجاد سرپناه برای اقشارمختلف جامعه است که بیشترین  ذی نفعان بانک مسکن احاد مردم و بعد از آن انبوه سازان هستند ،که بانک از طریق پرداخت تسهیلات، چتر سیاستهای اعتباری خود را برای آنها بازکرده و با ارائه تسهیلات کم بهره از آنها حمایت می کند.
 مدیر عامل بانک مسکن افزود : در حال حاضر برای ساخت هر واحد مسکونی 80 میلیون تومان تسهیلات به انبوه سازان با نرخ سود 18 درصد که توسط شورای پول و اعتبار در نظر گرفته شده پرداخت خواهد شدکه موجب رونق بخش مسکن در کشور میشود.
وی در ادامه تصریح کرد: سومین ذی نفعان ما شرکت های ساختمانی و تولیدکنندگان مصالح ساختمانی هستند که میتوانند به بانک معرفی و با بانک مسکن تعامل و همکاری داشته باشند .
مدیر عامل بانك در بخش ديگري از سخنان خود  بانک مسکن را بزرگترین بانک کشور از حیث مانده تسهیلات عنوان کرد و گفت: این بانک  با 122 هزار میلیارد تومان مانده تسهیلات، بزرگترین بانک  کشور است و نقش سازنده ای در بخش صنعت ساختمان و مسکن مهر دارد .
بت شکن در ادامه بیان داشت : خوشبختانه  امروز سبد محصولات سپرده ای و تسهیلاتی ما کامل است. انواع محصولات تسهیلاتی صندوق حساب پس انداز یکم  وسپرده ممتاز ،آباد وغیره  در شعب بانک های مسکن کشورمی تواند منابع خوبی را برای این بانک جذب نماید.
وی خاطر نشان کرد: ما خوشحالیم که بانک مسکن توانسته به شکلی نقش آفرینی نمایدبه طوری که درسال جاری شاهد کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی بودیم  و این موجب شد که هدیه رئیس جمهور در هفته دولت تک رقمی کردن حساب های صندوق پس انداز حساب یکم اعلام شود وبعد از25 سال نرخ سود نرخ سود تسهیلات  برای بافت فرسوده 8 درصد و برای سایر تسهیلات5/9 درصد در نظر گرفته شودکه این کاهش موجب شد تا درطول چند ماهه اخیر 115 متقاضی در بانک مسکن سپرده گذاری نمایند.
وی افزود:یکی از اهداف مهم بانکداری جذب مشتری است و باید مشتریان ارزشمند اعتباری را جذب بانک و سرویس دهی نماییم و به عنوان یک مشاور امین به مشتریان مشورت حرفه ای دهیم تا بتوانند از خدمات و امکانات بانکی بهره مند شوند.
 وی در ادامه گفت: مدير جديد استان آقای سلیمی؛ از مردم کردستان و بومی استان است و برنامه های دوساله ایشان به وی ابلاغ گردیده  و تعهد نموده اند، اهداف مور نظر را محقق سازند و از استاندار محترم کردستان هم خواستیم که بانک مسکن را در راستای توسعه و رشد استان یاری دهند .
وی به اهداف درنظر گرفته شده برای بانک مسکن در سالهای آینده اشاره کرد و گفت: این اهداف شامل  رشد 50 درصدی  سپرده ها در سال 96 و 97 ، سهم منابع ارزان قیمت با توجه به ویژگی استان باید به 16 و نیم درصد برسد و رتبه استانی بانک ازحیث منابع رتبه 6 است که در سال96 این رتبه باید به 4و در سال 97 به رتبه 3 برسد .
وی به بخش ضمانت نامه های بانکی نیز اشاره کرد و گفت:متاسفانه  درحوزه ضمانت نامه کاری انجام نشده که امید است با تلاش مدیریت جدید در سال 96 ضمانت نامه ها به 700 میلیارد ریال ودر سال  97 به هزار میلیارد ریال برسد .
 وی در ادامه  گفت: درحال حاضر 12 شعبه سبزدر سطح استان کردستان داریم،  که امید است درسال97 همه شعب بانک مسکن استان  سبز شوند ودر حوزه  مطالبات نیز نرخ مطالبات به زیر 2 درصد در سال96 و زیر یک درصد در سال 97 برسد.
وی در پایان گفت: در سال 96 تعداد 10 هزار واحد مسکن مهر باید به بهره برداری برسد و این اهداف محقق نخواهد شد، مگر با همکاری و تعامل همکاران با مدیریت جدید این شعبه استان کردستان امکان پذیر خواهد بود.
ايشان در خاتمه از زحمات مدير گذشته تقدير نمود و از همكاران استان خواست تا با مدير جديد استان كماكان تعامل و همكاري لازم در رسيدن به اهداف بانك را داشته باشند . 
گفتني است در ادامه مراسم معاون عمرانی استانداری کردستان گفت: بخش مسکن  وساختمان  موتور محرکه اشتغال در سطح استان کردستان محسوب میشود و باایجاد یک پروژه ساختمانی در بخش  ساختمان و مسکن  120 رشته  صنعتی  فعال و برای آنها شغل ایجاد می شود.
امیر قادری در مراسم معارفه مدیرشعب بانک مسکن استان کردستان افزود: بخش مسکن از بخش های  پیشرو اقتصادی کشور به حساب می آید وبا تاثیرات پیش رو در زمینه های  فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی می توانددر جامعه امروزی تاثیر گذار باشد،لذا بخش مسکن و تامین آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .
قادری تصریح کرد: در سطح کلان بخش ساختمان ومسکن موتور محرکه اشتغال به حساب می آید واین مقوله باید در سطح کلان پیگیری شود که ارتباط بخش ساختمان و مسکن با 120 رشته صنعتی می تواند بخش اشتغال را فعال نموده و برای بیشتر افراد جامعه اشتغالزایی را به همراه داشته باشد.
 وی به تامین مسکن همه اقشارمختلف جامعه  اشاره کرد و افزود: نباید فقط به تامین مسکن اقشار کم در آمد توجه نمود، بلکه بانک مسکن موظف است توجه به تامین مسکن همه اقشارمختلف جامعه را در اولویت کار خود قراردهد و همه اقشار از تسهیلات بانک مسکن بهره مند شوند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: به واسطه رکودی که در سطح کشور حاکم است تلاش شده  که  انگیزه و بسته هایی را در استان درجهت ایجاد وساخت و سازمسکن ارائه نماییم وبا برگزاری جلسات و پیگیری های استانداری کردستان و برنامه ریزی های حوزه مسکن سعی داریم،  تمام واحدهای مسکن مهر به موقع تحویل متقاضیان دهیم.
قادری درپایان گفت:ما درحال حاضر 35 هزار واحد مسکن در سطح استان کردستان داریم، که 25 هزار واحد آن تحویل داده شده و  حداکثر تا پایان سال آینده به همت همکاران بانک مسکن و همکاران ادارات پرونده مسکن مهراستان بسته خواهدشدو همه واحدهای مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده می شود.
وي در خاتمه ضمن تقدير و تشكر از زحمات كليه كاركنان بانك مسكن در استان، براي مدير جديد بانك آرزوي سلامتي و توفيق در راه تحقق اهداف دولت و خدمت رساني به مرم استان را از خداوند متعال خواستار شد .
در ادامه مراسم سلیمی مدير جديد استان ضمن تبریک مبارک هفته وحدت و میلاد مولود کعبه با اشاره به فعالیتها و خدمات بانک در طول دوسال جاری گفت: در بحث ضمانت نامه، بانک مسکن استان در طی دوسال گذشته 58 درصد رشد  داشته که توانسته آن را از 117 هزار میلیارد به 176 میلیارد ریال افزایش دهد.
جلال الدين سليمي گفت: هم اکنون  سهم بانک مسکن استان کردستان  در حوزه مالی و پولی در سطح بالایی قرار دارد و بانک مسکن عمده ترین تامین کننده قسمت مالی در بخش مسکن است .
 وی افزود: در همین سال جاری همت و تلاش دوستان و همکاران شعب بانک مسکن  در حوزه پرداخت تسهیلات، سپرده ها  جذب منابع و سایر موارد در نظر گرفته به اهداف خود خواهد رسید.
وی در ادامه به اهداف در نظر گرفته شده برای سال های آتي اشاره کردو گفت: اهدافی که ما در سال جاری در نظر داریم توسعه  دربخش فضای کسب کار،اداره، صنعت ساختمان و قدرت برش استانی از منابع کل بانکی و مطالعه فرصت ها، تهدیدها و مزیت های پیش روی بانک می باشد که دراولویت کاری بانک مسکن استان قرار خواهد گرفت.
 وی در ادامه بیان داشت: دربین سالهای  95و94  مجموع 11 هزارو375 معامله در سطح ثبت شده دراستان، توانستیم 6 هزارو250 فقره را پرداخت کنیم که معادل حدود 53 درصد از معاملات استان را پوشش داده ایم .
وی تصریح کرد: با بحث کاهش کل معاملات در سطح استان حدود2 هزار و 320 واحد را پوشش دهیم یعنی 51 درصداز معاملات استان را پوشش دادیم وتوانسته ایم سهم عمده ای از بازار را حفظ و از دست ندهیم.
 وی خاطرنشان کرد: هم اکنون  سهم بانک در حوزه مالی و پولی در سطح بالایی قرار داردوبانک مسکن عمده ترین تامین کننده قسمت مالی در بخش مسکن است .
سلیمی در ادامه افزود: در طی دوسال اخیر قیمت یک مترمربع از 500 هزارریال به 700 هزار ریال افزایش یافته است که با توجه به افزایش نرخ تورم، بخشی ازمتقاضی تسهیلات مسکن افرادی هستند که نیازمند مسکن می باشند و این موجب شده که فرصت هایی  در استان ایجاد شود و متقاضیان به سمت تسهیلات با کارمزد روی اورند.
وی در ادامه افزود: کاهش قیمت تمام شده مسکن تسهیلات بانک مسکن را معنی دار می کند و موجب می شود متقاضیان واحد تسهیلات کم بهره نیز افزایش یابند.
وی به شناسایی واحدهای فعال و نیمه فعال در بخش صنعت ساختمان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 400 واحدهای فعال و نیمه فعال در بخش صنعت ساختمان شناسایی شده که این حوزه ها نیز توانسته اند وارد باشگاه بانک مسکن شوند و از تسهیلات بانک مسکن بهره مند شوند .
سلیمی در ادامه بیان داشت: از فرصت های خوب دیگر استان صنعت گردشگری است که در طی دوسال اخیر رشد خوبی داشته به طوری که در سال 94 مسير شرق به غرب و شمال به جنوب استان کردستان موجب شده رشد گردش سرمایه استان در حوزه گردشگری و توسعه بازارچه های مرزی شودو همچنین مبادلات مرزی با کشورعراق نیز در چند سال اخیر رو به افزایش باشد.
وی خاطرنشان کرد: در پایان اسفند 94،مبلغ  49 هزار میلیارد ریال منابع مالی در استان داشتیم که این رقم  در پایان آبان ماه سال جاری 54 هزار میلیارد ریال رسید که شاهد رشد9 درصدی منابع مالی بانک بودیم.
 وی افزود: مديريت استان نسبت به رشدي كه در منابع استان حاصل شده حركت نموده و سهمي را از دست نداده، بنابراين سهم منابع ما از 6/10 به 11 درصد افزايش يافته كه باعث ارتقاء جايگاه استاني شده است .
وی در ادامه بیان داشت: با توجه به ركود بخش مسكن و عدم برگشت سرمايه انبوه ساز، متأسفانه در بخش مشاركت استان از رشد مناسبي برخوردار نبوده كه اميدوارم با اجراي سياست هاي جديد بانك بانك شاهد رشد اين بخش نيز باشيم . 
وی به مشکل نبود شعب بانک مسکن در شهرک بهاران اشاره کرد و گفت: ما کمرنگ ترین خدمت رسانی را در این منطقه داریم و با یک شعبه شهرک بهاران سنندج را که دارای 200 هزار نفر جمعیت است  پوشش می دهیم که امید است است با تدابیر لازم و اعتبارات بتوانیم تعداد شعب بانک مسکن را در شهرک بهاران افزایش دهیم.
وی در ادامه افزود:در حال حاضر 65درصد از پرسنل ما زیر 20 سال خدمت دارند و از قشر جوان و پویایی در حوزه بانک مسکن برخورداریم و 68 درصد آنها دارای تحصیلات دانشگاهی هستند . در پایان 96 سعی می کنیم با همکاری و تعامل نیروهای خدوم بانک و مردم کردستان به اهداف درنظر گرفته برسیم 
در ادامه مراسم حکم انتصاب آقای جلال الدین سلیمی به عنوان مدیر شعب بانک مسکن توسط دکتر بت شکن به ایشان اهدا شد و از زحمات و تلاشهای رسول مالمیر مدیر سابق شعب بانک مسکن کردستان تشکر و قدردانی شد. 
لازم  به ذکر است: در ادامه این مراسم از رؤساي شعب طالقاني و ملوي كرد سنندج بعنوان شعب برتر تقدير و تجليل شد . 
گفتني است در ادامه سفر دو روزه مدير عامل و هيئت همراه به استان كردستان، ايشان از شعب مركزي، آبيدر، كشاورز، مولوي كرد و پاسداران سنندج بازديد نمود و از نزديك با همكاران صف ديدار نمود و در نتيجه اين بازديد شعب مولوي كرد و حسن آباد سنندج را مورد تشويق كتبي قرار داد . 
شايان ذكر است در ادامه حميد احمدي معاون مالي و فناوري مديريت نيز ضمن تبريك خير مقدم و خوش آمدگوئي به جناب دكتر بت شكن مدير عامل گرامي بانك، مشاورين و اعضاء محترم هيئت مديره و مديران ارشد، تقارن ايام مبارك ماه ربيع الاول، ولادت حضرت رسول اكرم (ص) و هفته وحدت را به فال نيك برشمرد و حضور اين عزيزان را منشاء خير و بركت براي مجموعه همكاران كردستاني دانست . 
احمدي در ادامه با اشاره به شاخص هاي عملكردي مديريت شعب استان كردستان اظهار داشت : خوشبختانه در فصل جاري با تلاش و همت همه همكاران تلاشگر، اين مديريت موفق گرديده تا وضعيت خود را ارتقاء بخشد و اميدواريم در آينده شاهد رشد و جهش فزاينده تري در عملكرد و فعاليت هاي بانك، ضمن ارائه كارنامه قابل قبول و سبز باشيم . 
وي در ادامه افزود : همكاران به خوبي آگاهند كه در فضاي رقابتي امروز، دوام و بقاء بانك منوط به رضايت مشتريان مي باشد و بدون شك بانك مسكن در استان كردستان با اولويت قراردادن اين مهم و با اتكا به نيروهاي متخصص، با انگيزه، پُر انرژي، متعهد و خلاق با هدف توليد ارزش افزوده بيشتر به جايگاهي والاتر از وضعيت فعلي دست خواهد يافت . 
ايشان در ادامه با اشاره به سال «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل» تصريح كرد : آرزومنديم در فصل آخر سال با تلاش و همت بيشتر و همفكري و مشاركت تمامي بخش ها و زير مجموعه ها، در جهت افزايش رضايت مديران عالي بانك و ديگر اعضاي خانواده بزرگ بانك مسكن، به نحو مطلوب و مورد انتظار فعاليت نموده و روز به روز شاهد رشد و شكوفائي بيشتر و اعتلاي نام بانك مسكن استان كردستان باشيم . 
معاون مالي و فناوري مديريت در ادامه ضمن قدرداني از همت و تلاش رسول مالمير مدير اسبق استان، آرزوي توفيق، سرافرازي و سلامتي را براي ايشان از خداوند متعال خواستار شد . 
وي در خاتمه ضمن تبريك انتخاب مدير فرهيخته و شايسته استان به همكاران، بستر فعاليت و خدمات را براي كاركنان استان با عنايت به تجربه و تخصص ايشان مطلوب و هدفمند عنوان كرد و براي ايشان آرزوي موفقيت و سربلندي نمودند .
در ادامه اين مراسم مرتضي پاك ضمير رئيس شعبه كشاورز سنندج بعنوان نماينده رؤساي شعب استان كردستان نيز ضمن تبريك ماه ربيع الاول، حضور مدير عامل محترم بانك مسكن و هيئت همراه را در استان كردستان مايه خير و بركت دانست و آمادگي كليه كاركنان در اجراي سياست ها و اهداف دولت و بانك را اعلام نمود .
شايان ذكر است هيئت مديره نيز با عنايت و تأكيد مدير عامل بانك مبني بر بازديد شعب توسط هيئت همراه به شعب مركزي، فخررازي و امام (ره) سقز، ديواندره، مركزي و شهيد باهنر مريوان و دهگلان عزيمت نمودند و از نزديك مسايل و مشكلات شعب و همكاران را بررسي نمودند ./  
آخرین بروزرسانی 1395/11/10

مطالب مرتبط مطالب مرتبط