تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیرعامل بانک مسکن درمدیریت کردستان:اتکاءبانک به نیروهای فعال وجوان است

قدرت اله شریفی مدیر عامل بانک با حضور در مدیریت استان کردستان با کارکنان این مدیریت ضمن دیدار و نشستی با مسئولین شعب استان کردستان ، از پروژه 7600 واحدی مسکن مهر شهر سنندج بازدید نمود .


به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان در این دیدار که یوسف مرتضایی عضو هیأت مدیره بانک ، مدیران امور استانها و مناطق ، امور حراست و رؤسای ادارات کل روابط عمومی ، تدارکات و خدمات ، و حوزه مدیریت و فریبرز نعیمی مدیر شعب استان کرمانشاه حضور داشتند ، شریفی با ابراز رضایت از عملکرد مطلوب و مناسب مدیریت شعب استان کردستان در بخشهای مختلف از تلاش کارکنان قدردانی کرد و رشد مناسب مدیریت را نشانگر همدلی و همبستگی تمامی پرسنل دانست و برای کلیه همکاران استان آرزوی موفقیت و سر بلندی نمود . وی با اشاره به وصول مطالبات معوق به عنوان یک موضوع ویژه در بانک اظهار داشت : بایستی رابطه کارکنان با مشتریان به عنوان یک رابطه عاطفی باشد تا بتوانیم مطالبات را در شعبه به نحو مطلوب مدیریت نموده و مشکلات آتی بانک را کاهش دهیم . ایشان با تأکید بر برنامه ریزی در این بخش ، ادامه داد و افزود : اعتبار سنجی قبل از پرداخت هر نوع تسهیلات رکن اساسی در بانک بوده و باید کارکنان به این نکته توجه کافی داشته باشند ، چرا که اگرحساسیت در مراحل اولیه تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به عنوان یک اصل تلقی شود ، در نهایت از اجرایی شدن پرونده های معوق بانک جلوگیری می گردد .
مدیر عامل بانک در ادامه ، سالجاری را به عنوان سال تعادل بین مصارف و منابع عنوان و تصریح کرد : کلیه مسئولین باید برنامه ریزی خود را بر این دو اصل طراحی ، تا بانک به اهداف عالی خود دست یابد . شریفی در ادامه با اشاره به این مطلب که اتکاء بانک به نیروهای فعال و جوان است ، افزود : با توجه به اینکه اکثریت کارکنان استان از قشر جوان تشکیل شده ، باید با آموزش های مناسب و برنامه ریزی شده و نیز استفاده بهینه از همکاران با تجربه بتوانیم به نحو مطلوب از آنان در تمامی رده های بانکی استفاده نماییم .
ایشان در ادامه به بخش صادرات و واردات در استان اشاره نمود و اظهار داشت : با توجه به مرز مشترک استان با کشور عراق و ظرفیتهای مناسب تولید در استان ، می توان رونق و فعالیت در بخش ارزی را گسترش داده و با استفاده از ظرفیتهای مناسب در این بخش ، بازارهای جدید را شناسایی نمود .
گفتنی است در ادامه جلسه سید اصغر حسینی مدیر شعب استان نیز طی سخنانی به تشریح عملکرد مدیریت کردستان در سال 1390 پرداخت و گفت : مدیریت کردستان با 24 شعبه تحت پوشش و 196 نفر پرسنل در ستاد و صف ، توانست با تلاش و برنامه ریزی های مدون در جذب منابع رشدی بالغ بر 46 درصد در پایان اسفند ماه 90 داشته باشد و بعد از مناطق آزاد ، رتبه دوم در بین مدیریتها را کسب نماید .
ایشان در ادامه با اشاره به کسب رتبه سوم تکریم ارباب رجوع توسط مدیریت در بین مؤسسات بیمه ای و بانکهای استان ، افزود : موفقیت حاصل شده مرهون تلاش گروهی تمامی همکاران در بخشهای مختلف صف و ستاد بوده است . حسینی در ادامه جلسه به کسب رتبه اول رشد منابع در بین شبکه بانکی استان اشاره نمود و افزود : مدیریت استان توانست در سال 90 رشدی معادل 45 درصد داشته که منجر به این موفقیت شده است و در مقایسه با سایر مدیریتهای هم درجه نیز این مدیریت توانست رتبه پنجم خود را در سال 89 به رتبه دوم در سال 90 ارتقاء دهد .
همچنین مدیر استان به وضعیت کاهش مطالبات پرداخت و عنوان کرد : خوشبختانه کاهش مطالبات استان از روند مطلوبی برخوردار بوده و به نحوی که در پایان سال 90 نسبت به مرداد 89 ، 29 درصد کاهش در این بخش حاصل شده است و بر همین اساس جایگاه مدیریت کردستان از رتبه دهم به رتبه 35 ارتقاء یافته است که بیانگر صعود 25 پله ای مدیریت کردستان در بین سایر مدیریتها می باشد .
وی در ادامه به تشریح فعالیتهای مدیریت کردستان در بخش بانکداری الکترونیکی پرداخت و تصریح کرد : با تلاش همکاران صف و ستاد این مدیریت موفق شد در بخش استفاده از درگاههای مجازی ، رتبه اول و در متوسط مانده حسابهای کارتی با تحقق 154 درصد از هدف ، رتبه سوم را در کشور کسب نماید . همچنین این مدیریت از مرداد 89 تا پایان سال 90 در بخش صدور مسکن کارت 65 درصد ، تلفنبانک 1317 درصد ، موبایل بانک 2233 درصد، اینترنت بانک 321 درصد ، تعداد خودپرداز 18 درصد و تعداد POS فروشگاهی 189 درصد رشد داشته است .
مدیر استان در پایان سخنان خود ، پیشبرد اهداف بانک خصوصاً در بخشهای جذب منابع ، کاهش مطالبات ، توسعه بانکداری الکترونیک و خدمات کارمزد محور و نیز تعادل بین منابع و مصارف را جزء اولویتها و اهداف مدیریت دانست و حمایتهای بیشتر مدیر عامل بانک از استان کردستان را خواستار شد .
گفتنی است در پایان جلسه از آقایان امید راست بین رئیس دایره اعتباری ، آزاد کریم پور رئیس دایره حقوقی و وصول مطالبات ، بختیار اسعدی کارشناس بازاریابی مدیریت ، سعداله عزیز رئیس شعبه پاسداران سنندج ، بهروز فکری رئیس شعبه فخر رازی سقز ، مرتضی پاک ضمیر رئیس شعبه مرکزی قروه در بخشهای بازاریابی و تحقق اهداف تعیین شده بانک و وصول مطالبات تقدیر و از طرف مدیریت لوح تقدیر و هدایایی به آنها اهداء گردید .
لازم به ذکر است در ادامه سفر یک روزه مدیر عامل و هیأت همراه از استان کردستان ، ایشان از پروژه 7600 واحدی مسکن مهر فرهنگیان شهرستان سنندج دیدار و از نزدیک روند پیشرفت مصوبات دور اول و دوم سفرهای استانی دولتهای نهم و دهم و نیز مشکلات و کمبودها و اجرای پرداخت مسکن مهر را پیگیری نموده و از عملکرد مطلوب مدیریت استان به جهت تلاشهای شبانه روزی کلیه کارکنان صف و ستاد کردستان قدر دانی نمود .
گفتنی است در ادامه سفر ، علیرضا شهبازی استاندار کردستان در دیدار با مدیر عامل بانک مسکن اظهار داشت : با توجه به پرداخت تسهیلات مسکن مهر ، روستایی و شهری – عملکرد بانک مسکن در استان کردستان مطلوب بوده و از اجرایی نمودن مصوبات دولت و خانه دار نمودن اقشار کم درآمد جامعه در این بخش تقدیر و تشکر نمود .
شایان ذکر است مدیر عامل بانک در ادامه بازدید خود از مدیریت کردستان از شعب مرکزی ، کشاورز ، بهاران و پاسداران سنندج بازدید نمود و از نزدیک با کارکنان این شعب دیدار و به گفتگو پرداخت .

 

آخرین بروزرسانی 1394/4/29

مطالب مرتبط مطالب مرتبط