برنامه های فرهنگی را خلاقانه برگزار کنید

مدیر خراسان رضوی :

برنامه های فرهنگی را خلاقانه برگزار کنید

در اجرای برنامه های فرهنگی برای خانواده کارکنان از مشاورین و اساتید اخلاق دارای فن بیان تاثیرگذار استفاده کند .

به گزارش روابط عمومی خراسان رضوی این مطلب را مصطفی تقوی مدیر شعب استان در اولين جلسه کمیته امور فرهنگي که با حضور معاونان مديريت، رئيس حوزه حراست،‌ رؤساي دواير منابع انساني و ارتباطات و بازاريابي برگزار شد عنوان کرد.  وی انجام برنامه هاي فرهنگي خلاقانه و متنوع را باعث ايجاد نشاط و همدلي در بين كاركنان و همچنين اعضاي خانواده آنان دانست.

مدیر شعب  خراسان رضوی در اين  نشست که دبيران ستاد اقامه نماز، شوراي امر به معروف و نهي از منكر و عفاف و حجاب نیز حضور داشتند، رمز موفقیت فعالیت های فرهنگی را داشتن نیت خدایی دانست .

تقوی با اشاره به اهمیت تشکیل کمیته امور فرهنگی در مدیریت اظهار داشت: براي انجام فعالیت های فرهنگي بايد نيت ما خدايي و معنوي باشد تا بتوانيم نتیجه مطلوبی کسب کنیم.

وی افزود : در بسياري از مناسبات ملي و مذهبي تكاليف واحد و مشخصي داريم كه هر يك از ستادها به صورت تخصصي وظايف خود را انجام مي دهند و زیر نظر اين شورا  باید تكاليف به بهترين نحو انجام مي پذيرد و تنوع و تعداد فعاليت ها نيز بيشتر شود.

مدیر شعب استان ادامه داد : از دیگر ویژگی های این کمیته میتوان به جلوگیری از تداخل برنامه  ها در ستادهاي مختلف اشاره کرد .

تقوی با اشاره به اهميت خانواده اظهار داشت: فعاليت هاي کمیته بايد هنرمندانه، خلاقانه و با استفاده از ابزارهاي روز مانند بهره برداري از فضاي مجازي براي كاركنان و خانواده آنان باشد.

وی بر جذب حداكثري كاركنان و خانواده هایشان در برگزاری فعالیتهای فرهنگی از جمله گردهمایی های خانوادگی ، مسابقات ورزشی تاکید کرد .

  تقوي با اشاره به سخن مقام معظم رهبري كه امروزه خدمت هرچه بيشتر به مردم بزرگترين راه مبارزه با آمريكاست چه در محل كار و چه در رفتارهاي اجتماعي ، خدمتگزاري مطلوب و مناسب به مردم را يكي از مهمترين مسؤوليت هاي ما دانست و تصریح  کرد : به عنوان اعضاي کمیته امور فرهنگي بايد بتوانيم يك الگو و عضو مؤثري باشيم و با نيت خوب ، خدايي و رفتار مناسب ، افراد بيشتري را جذب فعاليت هاي فرهنگي نماييم.

  در ادامه محمد پورقرباني معاون مديريت درخصوص اهميت انجام فعاليت هاي فرهنگي اظهار داشت: انجام يك كار فرهنگي تأثيرگذار قبل از اينكه به زبان و سخن باشد بايد به عمل باشد و ما بايد در عمل بتوانيم فعاليت هاي فرهنگي مطلوب انجام دهيم.

  سپس محسن عليمحمدي معاون مديريت با اشاره به اجراي برنامه هاي فرهنگي تأثيرگذار در سال هاي گذشته اظهار داشت: بستر مناسب براي انجام هرگونه فعاليت فرهنگي در اين استان فراهم  شده است و به دليل وجود بارگاه منور حضرت رضا (ع) و  ارق مذهبي كه در بين مردم استان وجود دارد استقبال بسيار خوبي از سوي كاركنان و خانواده هايشان از برنامه هاي فرهنگي انجام مي پذيرد.

  وي افزود: در بين كاركنان شعب و مديريت، كاركناني خوش فكر و مستعد وجود دارد كه مي توانيم از نقطه نظرات ،  ايده ها و پيشنهادات آنان در راستاي اجراي هرچه بهتر برنامه هاي فرهنگي استفاده نماييم.

  در بخشي ديگر از جلسه حجت عظيمي رئيس حوزه حراست استان هدف از تشكيل کمیته امورفرهنگي را تحكيم بخشيدن به مباني فرهنگي و  مبارزه نرم با تهاجم فرهنگي عنوان كرد.

وي افزود: تلاش اعضاي اين کمیته  باید در راستای تحقق اهداف سازمان به عنوان سياست اصلي اين کمیته  باشد و  ما باید کارکنان را به سمت بهره مندی  از مباني ارزشي و استفاده از ابزارهاي جديد و فضاي مجازي در چارچوب قوانين و ضوابط سوق دهيم.

  عظيمي ادامه داد: لازم است آمار فعاليت هاي اين کمیته را به  کارکنان مدیریت وشعب ارائه و از برنامه هاي انجام شده بازخورد گرفته شود و فعاليت هايي كه بيشتر مورد استقبال كاركنان قرار مي گيرد را استمرار دهيم.

  در ادامه جلسه محمدصادق قاسم پور فرمانده پايگاه مقاومت بسيج  به ارائه گزارشي از فعاليت هاي اين پايگاه پرداخت. همچنين سيدمحسن موسوي دبير ستاد اقامه نماز، حميد كريمي دبير شوراي امر به معروف و نهي از منكر و عاطفه اروجي دبير ستاد عفاف و حجاب گزارشي از عملكرد خود را ارائه دادند.

 

آخرین بروزرسانی 1400/3/4