تازه های اخبار تازه های اخبار

نشست تخصصی با فعالان بخش مسکن و ساختمان انجمن صنفی انبوه سازان استان

نشست تخصصی با فعالان بخش مسکن و ساختمان انجمن صنفی انبوه سازان استان اصفهان به میزبانی بانک مسکن و با حضور مدیر منطقه، معاون اجرایی مدیریت ،مسیول دایره اموراعتباری ، مسیول دایره فنی ارزیابی ، کارشناسان بازاریابی و روابط عمومی و اعضای هیات مدیره انجمن برگزار گردید.

در ابتدای جلسه نوروزی مدیراستان ضمن خوش آمد گویی و تشکر از حضور پررنگ اعضا  با اشاره به پتانسیل موجود در وجود حرفه ای ها ، هدف از این نشست را دریافت بازخورد و انتظارات مناسب بیان کردند .

وی همچنین با اشاره به توان بالای انبوه سازان در زمینه های مختلف مالی ، فنی و اجرایی  که میتواند تاثیر بسزایی  بر شرایط بازار مسکن و اقتصاد که دغدغه  سیاستگذاران این حوزه است ، داشته باشند را علت اصلی برگزاری این نشست عنوان نمود.

مدیر اصفهان در ادامه صحبت های خود گفت:  بی تردید بخش مسکن و ساختمان یکی از بخشهای مهم اقتصادی کشور محسوب می شود که سهم عمده ای در تولید ناخالص ملی ، سرمایه گذاری و اشتغال کشور دارد و به لحاظ ارتباط نزدیکی که با سایر بخش های اقتصادی داراست  و نقشی که در ایجاد زنجیره تولید و فعالیت های تولیدی می تواند داشته باشد همواره بعنوان یک محرک قوی و موثر در رونق و رشد اقتصادی کشور مورد توجه دولت و فعالان این بخش قرار گرفته است.

نوروزی افزایش کیفیت ساخت و مطلوبیت و افزایش رفاه مصرف کنندگان را یکی از دغدغه های مهم در حوزه ساخت و ساز عنوان و تصریح کرد :  با توجه به اینکه در کشور اغلب ساخت و ساز ها توسط افراد غیر حرفه ای صورت می گیرد ، موارد پیش گفته کمتر مورد توجه قرار گرفته و اگر هم در دستور کار باشد ،  مستلزم لحاظ  هزینه های غیر ضروری است که افزایش بهای تمام شده را در پی دارد ، لذا با توجه به اهمیت و لزوم صیانت از سرمایه های عظیم ملی که در صنعت ساختمان و مسکن وجود دارد و به منظور جلوگیری از هدر رفت این سرمایه ها به واسطه ساخت و سازهای غیر حرفه ای ، با رعایت مقررات و استانداردهای ملی ساختمان ، ارتقا ی دانش مهندسان و همچنین افزایش همکاری و تعامل همه جانبه بخش های مرتبط با مسکن و البته افزایش آگاهی مردم در این راستا باید مورد توجه و اهتمام ویژه قرار بگیرد و با اعمال سیاستهای مناسب در فرآیند ساخت و ساز و شیوه های تامین مالی می بایست طوری عمل کرد که سازنده های غیر حرفه ای نقش کم رنگ تری پیدا کنند و اولویت ها متوجه انبوه سازان و سازندگان دارای صلاحیت حرفه ای باشد.

مدیر شعب استان در ادامه اظهارداشت: بانک مسکن در راستای حمایت از انبوه سازان و سازندگان دارای صلاحیت حرفه ای شرایط خوبی را فراهم کرده و بسته های اعتباری را در قالب بانکداری خرد و بانکداری شرکتی در دستور کار خود قرارداده است ، که تناسب سقف تسهیلات  با جمعیت شهرها ، رعایت الگوی مصرف و توجه به همکاریهای نوین در امر ساخت و ساز ، به صورت استفاده از تسهیلات جانبی همچون سرمایه در گردش و سرمایه ثابت در قالب عقود مشارکتی و مرابحه از جمله ویژگیهای این بسته حمایتی بانک مسکن محسوب میشود.

نوروزی افزود : فی الواقع سیاستهای اعتباری بانک مسکن هم تولید و عرضه مسکن را پوشش می دهد و هم با اعطای تسهیلات خرید به افراد ، زمینه را برای عرضه و واگذاری واحدهای ساخته شده توسط انبوه سازان فراهم میکند.

وی با اشاره به حساب صندوق مسکن یکم  بعنوان یکی از محصولات انحصاری پرتفوی خدمات بانک مسکن افزود : با توجه به مبلغ بالای تسهیلات این حساب نسبت به سایر مدل های تسهیلاتی خرید و همچنین پایین بودن نرخ تسهیلات و امکان اعطای دوفقره تسهیلات بر روی یک پلاک در قالب زوجین خانه اولی، این قابلیت را برای انبوه سازان فراهم کرده است که این عزیزان بتوانند برنامه تولید خودشان را مدیریت کنند.

مدیراصفهان در پایان صحبتهای خود تصریح کرد : درصورتی که انبوه سازان سیاستهای خودشان را به سیاستهای بانک مسکن و دولت ، علی الخصوص در حوزه بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری  نزدیکتر نمایند، قطعاً تاثیرات مثبتی در جهت رونق بخش مسکن در بُرش ملی و منطقه ای خواهد گذاشت.

در ادامه این نشست ، سعید زارعی معاون اجرایی مدیریت استان اصفهان با تشریح شرایط و سیاستگذاری جاری و محصولات منحصر به فرد بانک و انواع تسهیلاتی که از قابلیت بالایی برخوردارهست ، از اعضای انجمن خواست که در راستای توسعه همکاری و تعامل بیش از پیش فی مابین ، نسبت به نشر مطالب مطروحه برای اعضا و فعالان بخش تولید مسکن و ساختمان اقدام نمایند.

سپس ، سیدکریم داوودی ، نایب رییس انجمن ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه و با قدردانی از زحمات کلیه همکاران صف و ستاد بانک مسکن ، اظهار داشت که همواره بانک مسکن برای انبوه سازان بعنوان اولین همکار و یاور می شناسند.

این نشست ضمن ابراز رضایتمندی طرفین ،  با بحث پیرامون مسایل موجود در زمینه تامین مالی و مشکلات موجود و مطرح شدن انتظارات و پیشنهادات اعضای انجمن، بصورت پرسش و پاسخ به پایان رسید.

آخرین بروزرسانی 1397/11/17