تازه های اخبار تازه های اخبار

برگزاری آیین تکریم و معارفه مدیر شعب استان اصفهان

طی مراسمی که با حضور رحیمی انارکی مدیرعامل بانک و آقاملایی عضو هییت مدیره برگزار شد ضمن ابلاغ و اعطای حکم مدیریت شعب استان به حسن نوروزی از زحمات فریبرز نعیمی نیز قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اصفهان در این مراسم که رحمتیان مشاورمدیرعامل در امورمنابع انسانی، کمالی فر مدیرامورحراست ، ایزدی مدیرامورارتباطات وحوزه مدیریت ، لاری مدیرامور استان ها و بازاریابی ، صادقی اقدم معاون اداره کل امورشعب استان ها ، وطنخواه مدیرمجتمع فرهنگی رفاهی پردیس چادگان،مدرس هاشمی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود، برخی مدیران دستگاههای اجرایی،مشتریان بزرگ بانک ، جمعی از همکاران بازنشسته و رؤسای شعب ودوایر تحت پوشش حضور داشتند ، رحیمی انارکی ضمن تشکر از زحمات مدیران باسابقه و قبلی استان از فعالیتهای فریبرز نعیمی تقدیر و از وی به عنوان مدیری موثر و خونگرم و متعصب یاد کرد.

رییس هییت مدیره در ادامه با تاکید بر ضرورت نهادینه سازی تعصب سازمانی بین همکاران و عملگرایی به آن گفت : فریبرز نعیمی در شُرف ورود به هشتمین استان محل خدمت خود میباشد که این موضوع یک رکورد دست نیافتنی در بین مدیران است و نشان دهنده تعصب ایشان به بانک و مسایل آن بوده و میتوان ایشان را به عنوان سمبل واقعی یک سرباز برای بانک معرفی کرد و به اعتقاد بنده باید همه ما اینچنین سربازانی باشیم.

رحیمی انارکی با اشاره به عملکرد قابل قبول و قابل دفاع فریبرز نعیمی افزود : وی توانسته در زمان کوتاه مدت در مدیریت استان اصفهان بیش از 20 رتبه ارتقا در ارزیابی عملکرد داشته باشد و با افزایش شعب باشگاه هزارمیلیاردی به تعداد 10 شعبه ،توان مدیریتی خود را اثبات نماید.

مدیرعامل در ادامه از نوروزی بعنوان یک مدیر جوان و توانمند جهت حصول نتایج مورد انتظار بانک و نیل به اهداف تعیین شده بانک نام برد و گفت : از زمانی که ایشان مسیولیت خود را بعنوان مدیر شعب استان گیلان آغاز نمود در تمام دوره های ارزیابی عملکرد، مدیریت گیلان در محدوده سبز قرار داشته و نیز رتبه بانک مسکن را به رتبه سوم بانکهای دولتی و نیمه دولتی استان گیلان ارتقای داد که این موفقیتها نشان از توانمندی و تجارب این مدیر جوان است.

رحیمی انارکی سپس به انتصاب مدیرگیلان بعنوان اولین بانوی مدیر در تاریخ بانکداری و شبکه بانکی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت : این انتصاب موجب افتخار بانک مسکن و همه مدیران است.

وی با تشریح اهداف تعیینی مدیریت اصفهان گفت : از مدیرجدید اصفهان انتظار داریم تا با تلاش و برنامه ریزی و استفاده از پتانسیل منابع انسانی و همه همکاران خوب اصفهانی ، بانک مسکن استان اصفهان را در پایان سال98  با دو پله ارتقای به رتبه پنجم شبکه بانکی استان و زمان تحویل مدیریت، به جایگاه سوم شبکه بانکی برساند.

مدیرعامل بانک با تبیین استراتژی جدید انتصاب مدیران استانی و ضرورت چرخش شغلی مدیران اظهارداشت : از این پس سعی خواهد شد حتی المقدور برای مدیریت استان ها از مدیران غیربومی و مدیران خارج از استان استفاده شود چرا که تجربه چند سال اخیر در این حوزه نشان داده است که اکثریت مدیرانی که از استانهای دیگر در سایر نقاط کشور منصوب گردیده اند توانسته اند خونی تازه در رگهای بانک جاری و ساری نمایند و موجب ترقی و پیشرفت بانک باشند.

رییس هییت مدیره بانک در ادامه به کاهش منابع درآمدی بانک در سال جاری و سالهای آتی اشاره کرد و گفت : در سال جاری وضعیت درآمدی بانک متحول شده و متاسفانه بخش زیادی از آن دچار خسران گردیده ، بنابراین لاجرم برای حفظ بانک لازم است یک برنامه خاص و ویژه را طی چند سال آتی به اجرا بگذاریم که موجب افزایش بهره وری بانک شود بنحوی که ستانده ما نسبت به تزریق داده ها افزونتر گردد و از زیان دهی بانک جلوگیری نماییم.

مدیرعامل با تاکید بر لزوم کنترل هزینه ها افزود : در این زمینه مقرر است ضمن تدوین برنامه تا پایان شهریورماه ، کار گسترده ای در ستاد انجام پذیرد بنحوی که تمام منابع ایجاد هزینه مورد رصد واقع شده و با برنامه های مدون تحت کنترل قرار گیرد وکاهش 20درصد از تعداد شعب زیان ده و یا کم بازده طی حدود 4 سال تا قبل از سال 1400 ، کاهش سود سپرده ها با هدف تقلیل بهای تمام شده پول و  فروش داراییهای مازاد از قبیل اقدامات مهم در دست اقدام است.

وی ایجاد ارزش افزوده نیروی انسانی ، تعدیل نیروهای ستادی و جابه جایی نیروهای کم بازده را از دیگر تصمیمات مهم درحال انجام عنوان کرد و گفت : با توجه به شرایط انقباضی و ریاضتی موجود،ضروری است همه همکاران با برنامه ریزی ، تلاش مضاعف ، صرفه جویی، همدلی و هم افزایی با مشکلات و کمبودهای احتمالی مقابله نموده و بانک مسکن را به سازمانی چابک بدل نماییم تا از این چالش به سلامت عبور نماییم.

رحیمی انارکی با تاکید بر اهمیت معیشت همکاران برای مدیران ارشد بانک افزود : البته به هیچ وجه پرداختیها و در آمد همکاران مشمول این سیاست های ریاضتی نخواهد شد و از این بابت برای همکاران جای نگرانی نیست.

مدیرعامل ضمن تاکید بر اهمیت مسایل نظارتی و امنیتی تصریح کرد : مسلما تخلفات در بانک مسکن به مراتب در پایین ترین حد از شبکه بانکی کشور قرار دارد و همواره افتخار ما به سلامت اداری سازمان بوده و این میراثی است که همکاران سابق برای ما گذاشته و ما هم در حفظ آن مسیولیم و انتظار من اینست که همکاران عزیز در حفظ و پاسداشت این ارزشها کوشش لازم را داشته باشند.

وی در پایان صحبتهای خود گفت : امید دارم که مدیریت اصفهان با تلاش همکاران ساعی و مدیریت کارآمد مدیر جدید در جایگاهی که پتانسیل و شایستگی آن را دارد و همان رتبه اول میان مدیریت های کشور است قرار گیرد.

گفتنی است در ابتدای این مراسم محسن ربانی یکتا معاون اجرایی مدیریت،ضمن خیر مقدم گویی به مدیرعامل ،عضو هییت مدیره ،مدیران امور و مهمانان این مراسم، به ارایه گزارش عملکردمدیریت در یک سال گذشته پرداخت و توضیحاتی را در خصوص فعالیتهای انجام گرفته در زمینه های جذب منابع، وصول مطالبات، تسهیلات پرداختی و بخش های دیگر ارایه نمود.

سپس فریبرز نعیمی  از همه همکاران صف ، ستاد ، معاونین مدیریت و همکاران بازنشسته  به واسطه تلاش ها و همکاری های صورت گرفته تشکر و قدردانی کرد و گفت : یک سال زمان اندکی برای تحقق برنامه ها و پیگیری آنها بود که امیدوارم مدیر جدید با توان و انرژی جوانی بتواند امور را پیگیری و به سرانجام برساند.

وی افزود : از نظر من استان اصفهان پتانسیل بسیار بالایی برای رشد دارد و میتواند با تلاش همکاران خوب و ارزشمند خود سهم بسیار بیشتری از بازار داشته باشد.

مدیرسابق اصفهان با اشاره به این موضوع که موفقیت تصادفی نیست گفت :افزایش شعب هزارمیلیاردی به تعداد 10 شعبه و بیش از هدف تعیینی، تعمیرات و بازسازی شعب و مهمانسراها و مجتمع چادگان، تغییر روال ارتقای شغلی و انتصابات از حالت سلیقه ای و سنتی به شکل سیستمی و مدون ، شفاف سازی و شایسته سالاری، تفویض اختیارات به حوزه ها با نظارت کامل و با هدف راندمان بیشتر و سرعت بخشیدن به روند کارها از مهم ترین اقدامات صورت گرفته در این مدت بود که با همدلی و مشارکت همه کارکنان در طول یکسال صورت پذیرفت.

بعد از آن امیرحسین صفوی مقدم رییس شعبه حافظ شاهین شهر بعنوان نماینده روسای شعب نیز در بخش هایی به ارایه صحبتهای خود در خصوص خدمات فریبرز نعیمی در استان پرداخت.

بعد از آن حسن نوروزی مدیر جدید استان ضمن قدردانی از اعتماد مدیرعامل و اعضای هییت مدیره گفت : افتخار میکنم که سعادت نصیب شد تا در خدمت همکاران و مردم خوب استان شهیدپرور اصفهان که نقش برجسته ای در دوران جنگ تحمیلی و حفظ کیان انقلاب داشته اند باشم و انشااله بتوانم جواب این اعتماد را با جانشینی خوب و شایسته بدهم.

نوروزی افزود : جهت پیشبرد کلیه اهداف بانک در تمام سطوح به اهمیت سرمایه انسانی اعتقاد بسیاری دارم.

وی ضمن تشکر از تلاش همکاران برای کسب موقعیت کنونی مدیریت افزود : در اولین فرصت برنامه ها و اهداف خود را برای همکاران تشریح خواهم کرد و مطمین باشید با همیاری و همراهی همه همکاران ، وجود 83 شعبه بزرگ در استان ، دانش بالای همکاران ، اتکا به خرد جمعی و راهنمایی و استفاده از تجارب بزرگان و مدیران قبلی تمامی اهداف تعیینی محقق خواهد شد.

در پایان ضمن قرایت حکم حسن نوروزی این حکم توسط ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن به وی تقدیم شد و با اهدای هدایایی از زحمات فریبرز نعیمی تقدیر شد.

همچنین گفتنی است در سفر یک روزه مدیرعامل به اصفهان ، از شعبه مرکزی اصفهان ، شعبه میر اصفهان ،ساختمان قدیم مدیریت، ملک صحرا و دوایر ستاد مدیریت  بازدید به عمل آمد.

آخرین بروزرسانی 1397/9/10