تازه های اخبار تازه های اخبار

برگزاری نشست کارگروه پدافندغیرعامل در مدیریت اصفهان

با توجه به اهمیت ایمنی وامنیت حوزه اطلاعات و خدمات پولی و مالی ، نشست کارگروه پدافند غیرعامل با حضور مدیراستان،معاونین،مسیول حوزه حراست،روسا و کارشناسان دوایر و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج در مدیریت اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اصفهان در این نشست فریبرز نعیمی مدیراستان با تاکید بر ضرورت مسیولیت پذیری همکاران در تمامی مقاطع اظهارداشت: همه باید قدر امنیت را بدانیم و برای ایجاد و استمرار آن کمک کنیم.

مدیراصفهان افزود : برخی مواقع رعایت جزییات بسیار کوچک موجب گردیده که در بحران های بوجود آمده آسیب نبینیم و یا حداقل آسیب به ما برسد.

در ابتدای این نشست محمد حیدری مسیول حوزه حراست و دبیر کارگروه پدافندغیرعامل مدیریت ضمن ارایه گزارش از عملکرد این کارگروه در یکسال گذشته ، گفت : موضوع پدافند غیر عامل در جهان از قدمتی به اندازه تاریخ زندگی انسان برخورداراست ودر طول تاریخ همیشه جزی مهمی از زندگی بشر بوده است زیرااقدامات دفاعی انسان سبب دفع یا کاهش میزان اثر تجاوز مهاجمان میشود.

وی با اشاره به اهمیت وحساسیت دفاع غیرعامل افزود: دفاع غیرعامل در واقع مجموعه تمهیدات ،اقدامات و طرح هایی است که با استفاده از ابزار، شرایط و حتی المقدور بدون نیاز به نیروی انسانی به صورت خود اتکا صورت گیرد وچنین اقداماتی از یک سو توان دفاعی مجموعه را در زمان بحران افزایش داده و از سوی دیگر پیامدهای بحران را کاهش و امکان بازسازی مناطق آسیب دیده را با کمترین هزینه فراهم می سازد. در حقیقت طرح های پدافند غیرعامل قبل از انجام مراحل تهاجم و در زمان صلح تهیه و اجرا می گردند.

آخرین بروزرسانی 1397/5/3