تازه های اخبار تازه های اخبار

بدستورمدیرمنطقه وبا هدف ارایه راهکارهای تربیت فرزند در مدیریت شعب استان اصفهان برگزارشد

اولین همایش فرزندپروری و تربیت کودک

اولین همایش فرزندپروری و تربیت کودک برای فرزندان رده سنین 3 تا 7سال، بدستور مدیر منطقه و با هدف ارایه راهکارهای تربیت فرزند در مدیریت استان اصفهان برگزار شد
اولین همایش فرزندپروری و تربیت کودک برای فرزندان رده سنین 3 تا 7سال، بدستور مدیر منطقه و با هدف ارایه راهکارهای تربیت فرزند در مدیریت استان اصفهان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان اصفهان، این همایش با هدف ارتقای فرهنگ خانواده همکاران و افزایش سطح آگاهی والدین نسبت به مقوله مهارت‌های فرزندپروری، در دو گروه مجزا با حضور 120 نفر از همکاران دارای فرزند 3تا7سال به اتفاق همسرانشان در محل سالن اجتماعات ساختمان این مدیریت با تدریس دو مدرس برجسته وکارشناس خانم دکتر مانی و خانم دکتر مهماندوست برگزار شد.

ارتباط موثر والدین با فرزندان، ارتباط موثر همسران، موانع ارتباط موثر بین والدین وفرزندان، چگونگی تقویت ارتباط موثر در خانواده‌ها و نقش ارتباط موثر در سلامت خانواده و امور تربیتی دینی از جمله محورهای این همایش بودند.

در این همایش  خانم دکتر مانی ضمن تاکید براین نکته که شیوه هاو سبک هایی که والدین در تربیت فرزندان بکار می برند زمینه ساز سلامت روان کودکان آنان در سالهای آتی می شود اضافه کرد صحبت کردن با حوصله و گوش دادن فعالانه و به دور از قضاوت ،پیش داوری،تحقیر وسرزنش شرایطی را فراهم می آورد که کودکان احساساتشان را در محیط خانه با والدین بیان کنند و چنانچه والدین بتوانند شنونده تلخ ترین و شیرین ترین صحبت های فرزندان باشند می توان به بهبود رابطه با آنها امیدوار شد .

وی خاطر نشان کرد بهترین شیوه ارتقای و کشف و بروز استعدادها و خلاقیت کودکان توجه به توانمندیهای فرزندان و تاکید برنقاط قوت آنان می باشد و کودکان بایستی درک کنند که والدین در هر شرایطی دوستدارو حامی آنان می باشند.

وی در ادامه با معرفی چندین جلد کتاب مرتبط،تداوم و استمرار اینگونه دوره ها را برای کارکنان به ویژه برای خانواده هایی که والدین توامان در بیرون از خانه مشغول به کار هستند را ضروری دانست.

گفتنی است باتوجه به استقبال همکاران و اهمیت موضوع و نیز بدستور مدیر منطقه ،همایش مذکور برای همکاران دارای فرزند در رده های سنی 7تا10سال 10 تا15سال و 15سال به بالا نیز درآینده ای نزدیک برگزار خواهد شد.

همچنین همایش خانواده با موضوع ارتباط مؤثر باهمسران نیز برای گروهی دیگر از کارکنان این مدیریت درحال برگزاری میباشد.
آخرین بروزرسانی 1394/4/22