عملکرد استان اصفهان قابل تقدیر است

رییس اداره کل امور مدیریت های شعب استان ها

عملکرد استان اصفهان قابل تقدیر است

علمداری رییس اداره کل امورمدیریت های شعب در همایشی که با حضورصادقی اقدم معاون این اداره کل، مدیراستان ، معاونین مدیریت ، روسای حوزه و روسای شعب و دوایر مدیریت استان اصفهان در سالن همایش امام خامنه ای(مدظله) برگزار شد عملکرد استان اصفهان را قابل تقدیر دانست.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اصفهان در ابتدای این مراسم مهدی بلوچی مدیراستان اصفهان ضمن خوش آمدگویی به ارایه گزارش مختصرعملکرد مدیریت در بخش های مختلف پرداخت و گفت : مانده منابع استان حدود 38هزارو 700 میلیارد ریال است و رشد استان از ابتدای سال گذشته تا کنون بالغ بر 17 هزار میلیارد ریال معادل 50 درصد رشد مجموع منابع اولیه استان بوده که این آمار بیانگر زحمات و تلاش های شبانه روزی همکاران استان است.
وی با اشاره به رشد 23.7 درصدی منابع استان از ابتدای سال تا اواسط دی ماه و افتتاح 7945 فقره حساب صندوق مسکن یکم بالغ بر 1500 میلیارد ریال افزود : علیرغم بازار رقابتی ناعادلانه ، سهم منابع بانک مسکن در بین شبکه بانکی دولتی و نیمه دولتی استان 20 درصد بوده است و و با استفاده از ابزارهای انحصاری ضمن تلاش برای حفظ منابع ، برای افزایش آن نیز تلاش بسیاری کرده ایم.
مدیراصفهان در ادامه عملکرد دو حوزه شمال و غرب استان را بسیارخوب ارزیابی کرد و با اشاره ضرورت ایجاد حوزه جنوب در استان گفت : نظارت،پیگیری،رصد دقیق و لحظه ای ماحصل تاسیس حوزه ها و ایجاد تغییرات بهینه درساختار آن از قبیل حذف کلمه ناظر،ایجاد سمت معاونت و ... است ، و درخشش حوزه های استان از نظر عملکردی در تمامی بخش ها موید این مطلب میباشد.
بلوچی به تحقق 106درصدی تقسیط واحدهای مسکن مهر اشاره کرد و افزود: 6400 واحد مسکن مهر ازابتدای سال تا کنون به مرحله فروش اقساطی رسیده است و با برنامه ریزی مدون و همت جمعی برآنیم تا هرآنچه که در تحت اختیار ماست به مرحله تقسیط درآوریم.
وی درادامه با بیان پیشنهاد تعدیل هدف مصارف استان اضافه ساخت : مصارف استان در چهارچوب بهداشت اعتباری تا کنون بالغ بر 6 هزار میلیارد بوده است و علیرغم تحقق 63 درصدی اهداف این بخش و مشکلات فراسازمانی این استان در بخش های مشارکت و ساخت وساز ، میکوشیم تا با اولویت تسهیلات تکلیفی و تعهدی نسبت به تخصیص منابع در جهت رونق ساخت وساز دراستان اقدام نماییم.
بلوچی به سازماندهی عالی و حرفه ای در بخش وصول مطالبات اشاره کرد و گفت :موضوع مطالبات استان علیرغم تلاش گسترده تحت الشعاع دو موضوع پرونده های ارزی وتسویه و استمهال شرکت عمران گستر قرار دارد که از اداره کل امورمدیریتهای شعب جهت رفع این دو مشکل تقاضای مساعدت داریم.
وی در پایان صحبتهای خود با اشاره به کمبود یکصدنفری پرسنل استان تا پایان سال جاری با احتساب چارت سازمانی سال 92 اشاره کرد و اظهار داشت: زحمات شبانه روزی همکاران ما درسطح استان  حکایت از تلاش متعصبانه و متعهدانه دارد و همه با هم همدل و همصدا برای اعتلای بانک مسکن در استان تلاش مجدانه خواهیم نمود.
در ادامه علمداری رییس اداره کل امورمدیریتهای شعب عملکرد استان اصفهان را قابل تقدیر و دفاع خواند و ضمن تشکر از زحمات و پیگیریهای کارکنان استان اصفهان گفت :رمز موفقیت هرسازمان پویایی و شادابی نیروی انسانی است و بایستی صاحب نقشه راه و تیوری در این زمینه باشیم.
وی در ادامه دومقطع درخشان بانک مسکن را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در زمانهای فرشچیان و دکتربت شکن عنوان کرد و گفت : اصفهانی ها به سختکوشی و پشتکار زبانزد هستند و انتظار میرود که همکاران اصفهانی با استفاده از این فضایل در جهت تحقق بیش از پیش اهداف بانک تلاش نمایند.
رییس اداره کل امورمدیریتهای شعب اصفهان را دارای پتانسیل و توانمندی خاص دانست و گفت : چندین استان هست که استانهای دیگر نگاه ویژه ای به آن دارند و به عنوان راهبر و پیشرو هستند و نگاه اولیای بانک نیز به این استانها ویژه و خاص است ، چرا که 1درصد رشد منابع استانی مثل اصفهان با 20 درصد رشد منابع برخی استانهای کوچک برابری میکند و حرکت روبه جلو این قبیل استانها بر حرکت و پیشرفت کل بانک تاثیرگذار است.
علمداری در ادامه ارزیابی عملکرد را وسیله ای برای رسیدن به اهداف دانست و گفت : تعیین اهداف و ارزیابی عملکرد برای بررسی حرکت در مسیر درست و صحیح است و این بدان معنا نیست که اهداف را به گونه ای تعیین کنیم تا عملکرد خوبی داشته باشیم چراکه همواره رسیدن به اهداف تعیینی به معنای گرفتن نمره قبولی است.
وی افزود : ملاک همه تصمیم گیری ها در بانک نتایج ارزیابی عملکرد است و در پایان سال عملکرد تمامی شعب براساس 38 آیتم ارزیابی میشود.
رییس اداره کل امورمدیریتهای شعب در ادامه پایین ترین سرانه پرونده های مطالباتی را با 411 پرونده مختص استان اصفهان و قابل تقدیر دانست و گفت : با برنامه‌ریزی منسجم، تعامل با مشتریان و استفاده از ابزارهای مختلف، وصول مطالبات معوق را مدیریت کنیم.
علمداری در پایان صحبتهای خود با اشاره به بهنیه سازی شعب براساس عملکرد گفت : امروز دغدغه مدیرعامل فرهیخته و اعضای هییت مدیره بانک بازدید و دیدار رودرو با تمامی شعب و همکاران ، حتی در دورترین نقاط کشور است و نگاه ویژه مدیران عالی بانک معطوف به صف و شعب بانک است.
در ادامه صادقی اقدم معاون نظارتی اداره کل امورشعب استان ها ضمن قدردانی از تلاش پرسنل استان در راستای ارتقای و حصول اهداف به دستاوردهای مطلوب هییت مدیره بانک در دوسال اخیر اشاره کرد و گفت:74 درصد پرسنل بانک در شعب مستقر هستند و این موضوع بر جایگاه و نقش مهم شعب درخصوص پیاده سازی، انتقال و برآورده شدن انتظارات ، اهداف و برنامه های راهبردی بانک به مشتریان تاکید دارد.
وی به نقش بهینه پشتیبانی ستاد جهت فراهم سازی شرایط یکسان برای فعالیت اشاره کرد و افزود : تمامی عملکرد شعب براساس کارنامه های خروجی از ارزیابی عملکرد شعب در تحقق اهداف است فلذا لازم است تا توزیع و ترسیم اهداف بین شعب بصورت کارشناسی و واقعی باشد.
صادقی اقدم در ادامه بر ضرورت اشراف و تسلط کارکنان بر بخشنامه ها و دستورالعمل های بانک و بکارگیری این مهارتها در بازاررقابتی فعلی تاکید کرد و گفت : دقت نظر در راستای ایفای تکلیف راهنمایی و مشاوره به مشتریان همواره مورد تاکید مدیران ارشد بانک بوده است و این مهم فقط با تسلط کافی بربخشنامه ها و ضوابط محقق میشود.
وی در صحبتهای پایانی خود ضمن اشاره به نکات و ضوابط بانکی متعدد اظهار داشت : شعب به عنوان امانت به دست روسای شعب سپرده شده و این امانت ایم از نیروی انسانی،مشتریان،اطلاعات افراد،تجهیزات و امکانات و ... است که تلاش جهت حفظ و حراست آن برای همه ضرورت دارد.
گفتنی است علمداری رییس اداره کل امورشعب استان ها، صادقی اقدام معاون نظارتی اداره کل ، بلوچی مدیراستان ، زارعی معاون مالی وفناوری و ربانی یکتا معاون اجرایی مدیریت طی یکروز و در قالب دو گروه از 13 شعبه تحت پوشش استان شامل مرکزی اصفهان ، میدان جمهوری،17شهریور ملک شهر،شهید مطهری ملک شهر،خانه اصفهان ، رزمندگان ، امام خمینی(ره) ، میراصفهان ، بهارستان ، سپاهانشهر، حکیم نظامی ، سعادت آباد و میدان دفاع مقدس بازدید کردند.

 

آخرین بروزرسانی 1395/12/3