شورای هماهنگی حراستهای اقتصادی استان اصفهان

شورای هماهنگی حراستهای اقتصادی استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی اصفهان حسن نوروزی در آغاز این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل،شهدای دفاع مقدس ،شهدای مدافع حرم و شهدای بانک مسکن و آرزوی توفیق و طول عمرباعزت برای مقام معظم رهبری(مدظله) از کسب رتبه برتر پایگاه مقاومت بسیج بانک در بین دستگاههای اجرایی استان تقدیر کرد و گفت : بسیج بعنوان یک راه و تفکر، برگرفته از تفکر ناب اسلامی است به این معنا که یک مدل و مبنای نظری و علمی دارد و همان طورکه در فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) اشاره شده است، بسیج یک دیدگاه و تفکر اصیل است که به جهانی شدن حکومت اسلام اعتقاد عمیق دارد. وی افزود : بسیج امروزه توانسته به عنوان یک الگوی موفق در سراسر دنیا با بسیاری از کودتا‌های احتمالی و مشکلاتی که برخی از کشور‌های استعمارگر ایجاد می‌کنند، مقابله کند و باعث پیروزی کشور‌هایی که به این موضوع روی آوردند، شود. مدیرمنطقه در ادامه یکی از مهمترین نقشهای بسیج را نقش بازدارندگی دانست که با استفاده از ظرفیتها و نیروی انسانی موجود سازوکاری فراهم گردد تا از تهدیدهای اجتماعی دشمن جلوگیری نماید. نوروزی سپس با اشاره به برخی صفات یک بسیجی واقعی از قبیل آگاهی و بصیرت،مسیولیت پذیری وتعهد،تخصص ،خلاقیت،شفافیت،اخلاص،پیشگام بودن درامر خیر و بی تفاوت نبودن اظهارداشت: همه کارکنان باید روحیه و خصیصه ی بسیجی را در خود پرورش دهند و همکاران بسیجی نیز به گونه ای فعالیت نمایند که فعالیتهایشان از نظر نظم،انسجام و هدفمندی سرلوحه و الگوی دیگر همکاران قرارگیرد و بر همه ما واجب است با پاسخگویی و خدمت رسانی روشن و سریع به مردم عزیز ، فرهنگ و تفکر بسیجی را در جای جای سازمان مان جاری و ساری نماییم. در ابتدای این جلسه نیز درویشی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج مدیریت اصفهان ضمن خیرمقدم به اعضای شورای بسیج و ارایه گزارش عملکرد سال گذشته گفت: بسیج در همه جا و در همه حال بازوی توانمند مدیران بوده است و در این شرایط سخت حساس نیز باید هوشمندانه در تمامی عرصه ها حضور داشته باشد تا با روحیه بسیجی مشکلات را حل نمایند.

وی با اشاره به جایگاه حراست یادآور شد: مسیولیت در این بخش بسیار مهم و حساس است و حفاظت فیزیکی، اسناد، پرسنل و امنیت اطلاعات از وظایف این بخش است که لازم است مسیول آن با اشراف کامل برای رسیدن به اهداف کلان سازمانی این وظایف را به نحو مطلوب دنبال کند و مورد توجه ویژه خود قرار دهد.

مدیراصفهان اضافه کرد : حراستی موفق است که ضمن رصد و آسیب شناسی و شناخت دقیق از مسایل ، ارایه راهکارهای پیشگیرانه ومشاوره دقیق به مدیران را همواره در دستور کار خود قرار دهد.

نوروزی در ادامه با تشریح کامل وضعیت کنونی اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی کشور به تلاش های ناکام دشمنان انقلاب در این حوزه ها اشاره کرد و گفت :  تمام فشارهای استکبار و اذناب آن علی الخصوص کشورهای مرتجع منطقه در راستای مانع تراشی بر سر راه تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی بوده و درسالهای اخیر شکل تهاجمی تری به خود گرفته، لیکن با تکیه بر ایمان و اعتقاد راسخ به این آرمانها و نقش مهم رهبر معظم انقلاب در تمامی عرصه ها ، نقشه هایشان تا کنون نقش برآب شده است.

وی از تنش زایی ، تشویش اذهان عمومی ، القای عدم کفایت مدیران، بزرگنمایی مشکلات معیشتی ، تضعیف سیستم قضایی ، جریان سازی منطقه ای و ایران هراسی بعنوان رویکرد و نقشه های دشمنان جهت تضعیف نظام نام برد و گفت : دشمنان همواره در تلاشند تا نواقص ، کمبودها و گسل های موجود در سیستم مدیریتی ما را در جهت دستیبابی به اهداف شوم شان بزرگنمایی کنند و به این جهت وظیفه ما بعنوان افسران و رزمندگان عرصه کارزار اقتصادی این است که با دیده بانی صحیح ،  مسلط بودن به علم روز و تجزیه و تحلیل درست در شناسایی این گسل ها علی الخصوص در حوزه اقتصاد کشور نقش موثرتری در تصمیم سازی و تصمیم گیری های این حوزه ایفا نماییم.

نوروزی در پایان صحبتهای خود از شناخت صحیح مسایل و راههای نفوذ دشمن، روزآمدی و دانش کافی ، باور و اعتقاد عمیق  به رویکرد اقتصاد مقاومتی ،  تکیه به توان داخلی ، توجه خاص به ارزیابی های اقتصادی و حمایت از تولید ملی بعنوان تکالیف مهم فعالان حوزه اقتصاد نام برد و گفت : نقش مسیولین حراست ها در تجزیه و تحلیل فرصت ها و تهدیدها ، آسیب شناسی ، ارایه راهکار ، تعمیق  دادن اقتصاد مقاومتی و تلاش برای اجرا و پیاده سازی آن بسیار مهم و حایزاهمیت است.

در پایان، هر یک از اعضا نظر و پیشنهاد‌های خود را در خصوص دستور موضوع جلسه شورا و تحقق هر چه بیشتر اهداف شورا در حوزه سازمانی خود بیان کردند.

آخرین بروزرسانی 1397/10/16