نمایش اخبار نمایش اخبار

در مجمع عمومی عادی سالیانه

صورت های مالی شرکت تامین سرمایه بانک مسکن تصویب شد

مجمع عمومی عادی شرکت تامین ســرمایه بانک مسکن با حضور مدیرعامل ، عضو هیات مدیره بانک ، مشاور مدیرعامل ، سهامداران و نمایندگان سازمان های ذیربط و حسابرس و بازرس مربوطه برگزار و صورت های مالی منتهی به پایان شهریورماه 1395 شرکت تصویب شد.
به گزارش خبرنگار ما ،  دکتر محمدهاشم بت شکن مدیر عامل بانک با قدردانی از مسوولان و کارکنان شرکت تامین سرمایه بانک مسکن ، کارها و اقدامات انجام شده این شرکت در سال مالی گذشته را خوب توصیف کرد اما این اقدامات را کافی ندانست.
مدیر عامل بانک در ادامه به اهمیت شرکت تامین سرمایه بانک مسکن در گروه مالی بانک و زنجیره ارایه خدمات مالی در این شرکت اشاره کرد  برای تهیه گزارش فعالیت شرکت تامین سرمایه بانک مسکن در سال آینده توصیه کرد  از استانداردهای بین المللی گزارشگری شرکت های تامین سرمایه بزرگ و مطرح دنیا استفاده شود.
دکتر بت شکن ادامه داد : با توجه به اینکه شرکت تامین سرمایه اولین تامین سرمایه تخصصی کشور می باشد یکی از مباحث مهم مورد بحث در این خصوص چگونگی توسعه حوزه فعالیت تخصصی شرکت است که باید مورد مطالعه و تصمیم گیری بهینه قرار داشته باشد.
در ادامه این جلسه علیرضا بلگوری عضو هیات مدیره بانک با ابراز خرسندی از فعالیت های خوب و مناسب شرکت تامین سرمایه از زمان تاسیس تاکنون گفت: حوزه کاری شرکت تامین سرمایه بسیار گسترده است و انتظار این است این شرکت تمامی امکانات خود را بکار گرفته تا با بهره گیری از نوآوری و خلاقیت در انجام امور حجم فعالیت های خود را در شش ماهه سال جاری و سال آینده افزایش دهد.
وی تصریح کرد : بانک همه تلاش های خود را برای پشتیبانی از شرکت تامین سرمایه بکار می گیرد تا بتوانیم نقش حلقه کمرنگ شده بازار سرمایه را دوباره پررنگ کنیم.
در ادامه این مجمع، سید محسن فاضلیان مدیرعامل شــرکت تامین سرمایه به ارایه گزارشی از فعالیت های شرکت از زمان تاسیس تا پایان شهریورماه سال جاری پرداخت.
وی با اشاره به تاســیس شرکت در تاریخ 16 اسفندماه 1393با ســرمایه اولیه دو هزار میلیارد ریال افزود : به موجب مصوب مجمع عمومی فوق العاده 29 مهرماه 1394 نام شرکت به « تامین سرمایه بانک مسکن » تغییر نام یافت و به عنوان نهمین شرکت تامین سرمایه اولین شرکت تامین سرمایه تخصصی در زمینه مسکن و شهرسازی محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه ادامه داد :  در حال حاضر شرکت های گروه مالی بانک مسکن، گروه سرمایه گذاری مسکن، شرکت سرمایه گذاری تامین آتیه مسکن، شرکت کارگزاری بانک مسکن، شرکت عمرانی مسکن گســتر، شرکت لیزینگ گستر آریا و شــرکت بازرگانی مهرمینای کیش را از جمله سهامداران این شرکت می باشند.
وی همچنین مطالبی درخصــوص ترکیب درآمدی شــرکت تامین ســرمایه از کل درآمدها تا پایان شهریور ماه سال جاری را بیان کرد و درخصوص فعالیت واحد بین الملل این شرکت گفت : ایجاد بسترهای لازم برای راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری مشترک بین المللی و جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در پروژه های مسکن ، شهرسازی و بخش حمل و نقل کشور ؛ اخذ عاملیت انتشار اوراق صکوک و توسعه اوراق رهنی با پشتوانه دارایی در بازارهای معتبر بین امللی و تالیف و تهیه گزارش ها و بروشورها و مقالات به زبان انگلیسی به منظور معرفی بازار مسکن و مستغلات در ایران و چالش ها و فرصت های آن و همچنین خدمات و محصولات قابل ارایه توسط شرکت به سرمایه گذاران خارجی از جمله این اقدامات بین المللی این شرکت است. 
فاضلیان تصریح کرد : در همین راستا مذاکرات مقدماتی با چند شرکت مهندسی بین المللی با تجربه فعالیت در منطقه MENA و نیز دو بانک توسعه ای فعال در بازارهای نوظهور انجام شده است که تاکنون منجر به امضای یک تفاهم نامه همکاری مشترک شده است. 
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه درخصوص برنامه های آتی این شرکت گفت : مذاکره با سرمایه گذاران خارجی برای توسعه بازار ابزارهای نوین تامین مالی ، حضور فعال در بازار سرمایه و بررسی فرصت های سودآور موجود برای افزایش فعالیت های شکرت در حوزه تخصصی املاک و مستغلات ، کمک به رونق بازار املاک و مستغلات از طریق تامین مالی پروژه های سودآور از جمله صندوق زمین و ساختمان نگین شهر ری ، انتشار اوراق رهنی و بهبود بازار ابزارهای مالی اسلامی در زمینه املاک و مستغلات از جمله انتشار اوراق رهنی بانک مسکن ـ فاز دوم ، انتشار اوراق صکوک اجاره ، استصناع و مرابحه در راستای افزایش تعداد و حجم ابزارهای سرمایه کشور . اوراق صکوک اجاره گروه مالی بانک مسکن از جمله این اوراق است که باتوجه به مراحل اولیه انجام شده انتظار می رود که در نیمه دوم سال 1395 این اوراق منتشر می شوند.
در ادامه این مجمع پس از تصویب صورت های مالی منتهی به شــهریورماه 1395، مؤسســه حسابرســی بهمند به عنوان حســابرس و بازرس قانونی شرکت برای سال مالی منتهی به 31 شهریور 1396 ؛ روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب شد. همچنین بازرس علی البدل و انتخاب مدیرعامل و عضو هیات مدیره و علی البدل این افراد به صورت رای گیری کتبی تعیین شد. 
آخرین بروزرسانی 1395/8/15