نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیرعامل بانک در مراسم معارفه مدیر شعب کردستان:

بانک مسکن بزرگ‌ترین بانک کشور از حیث مانده تسهیلات است

بانک مسکن، با 122 هزار میلیارد تومان مانده اعتبارات، بزرگ‌ترین بانک کشور از حیث مانده تسهیلات است و نقش سازنده‌ای در پرداخت تسهیلات بخش صنعت ساختمان و مسکن مهر ایفا می‌کند.
به گزارش روابط¬عمومی مدیریت شعب کردستان، در مراسم معارفه مدیر شعب استان که با حضور اعضای هیات‌مدیره، مشاور مدیرعامل، مدیران امور و برخی روسای ادارات کل برگزار شد، دکتر محمدهاشم بت‌شکن مدیر عامل بانک با بیان این مطلب گفت: پیشرفت هر سرمایه‌گذاری، مرهون ایجاد امنیت در منطقه است و امنیت استان کردستان، نعمتی است که این استان از آن بهره‌مند ‌است.
در این مراسم که مسوولان مدیریت، دوایر، کارشناسان و روسای شعب کردستان نیز حضور داشتند، دکتر بت¬شکن اظهار کرد: مبادله کالایی و ارزی در بازارچه‌های مرزی، ظرفیت‌ گسترده اجرایی و بازرگانی را در استان فراهم کرده و با توجه به بزرگ‌ترین سرمایه نیروی انسانی که در سطح استان وجود دارد، می‌توان شاهد رشد ظرفیت‌های مختلف در سطح استان بود.
دکتر بت‌شکن بانک مسکن را پرمخاطب‌ترین و مردمی‌ترین بانک کشور دانست و گفت: بانک مسکن نقش به‌سزایی را در ایجاد اشتغال ایجاد می‌کند و با آغاز یک پروژه ساختمانی در حوزه مسکن می‌توان حوزه اشتغال‌زایی و صنعت ساختمان را فعال کرد و با این کار، موتور خروج از رکود اقتصادی از بخش مسکن رونق خواهد گرفت.
 وی افزود: مهم‌ترین نقش بانک مسکن، ایجاد سرپناه برای اقشار مختلف جامعه است و بانک از طریق پرداخت تسهیلات، چتر سیاست‌های اعتباری خود را برای آحاد مردم و انبوه‌سازان بازکرده و با ارایه تسهیلات کم‌بهره از آن‌ها حمایت می‌کند.
 مدیرعامل بیان کرد: خوشبختانه امروز سبد محصولات سپرده‌ای و تسهیلاتی ما کامل است و انواع محصولات تسهیلاتی صندوق حساب صندوق یکم، صندوق ممتاز و حساب آباد در شعب می‌تواند منابع خوبی را برای بانک جذب کند.
وی خاطرنشان کرد: خوشحالیم که بانک مسکن توانسته به شکلی نقش‌آفرینی کند که در سال جاری، شاهد کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی باشیم و پس از 25 سال، نرخ سود تسهیلات بافت فرسوده 8 درصد و برای سایر تسهیلات 5/9 درصد در نظر گرفته شود و این امر موجب شد تا در طول چند ماه اخیر 115 هزار متقاضی در بانک سپرده‌گذاری کنند.
دکتر بت¬شکن تصریح کرد: یکی از اهداف مهم بانکداری، جذب مشتری است و باید مشتریان ارزشمند اعتباری را جذب کرده و به‌عنوان یک مشاور امین به مشتریان، مشورت حرفه‌ای ارایه دهیم تا بتوانند از خدمات و امکانات بانکی بهره‌مند شوند.
 وی گفت: مدیر جدید استان از مردم کردستان و بومی استان است و برنامه‌های دوساله به وی ابلاغ شده و تعهد کرده‌اند اهداف مور نظر را محقق سازند و از استاندار کردستان هم خواستیم که بانک مسکن را در راستای توسعه و رشد استان یاری دهند.
مدیر عامل بانک به اهداف در نظر گرفته‌شده برای بانک مسکن در سال‌های آینده اشاره کرد و گفت: این اهداف شامل رشد 50 درصدی سپرده‌ها در سال 96 و 97 است و سهم منابع ارزان‌قیمت با توجه به ویژگی استان باید به 5/16 درصد برسد و رتبه استانی بانک از حیث منابع رتبه 6 است که در سال 96 این رتبه باید به 4 و در سال 97 به رتبه 3 برسد.
وی به بخش ضمانت‌نامه‌های بانکی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در حوزه ضمانت‌نامه، کاری انجام نشده که امید است با تلاش مدیریت جدید در سال 96 ضمانت‌نامه‌ها به 700 میلیارد ریال و در سال 97 به هزار میلیارد ریال برسد.
دکتر بت شکن ادامه داد: در حال حاضر 12 شعبه سبز در سطح استان کردستان داریم، که امید است در سال 97 همه شعب مدیریت سبز شوند و در حوزه مطالبات نیز نرخ مطالبات به زیر 2 درصد در سال 96 و زیر یک درصد در سال 97 برسد.
مدیر عامل بانک گفت: در سال 96 تعداد 10 هزار واحد مسکن مهر باید به بهره‌برداری برسد و تحقق این اهداف با همکاری و تعامل کارکنان با مدیریت جدید امکان‌پذیر خواهد بود.
دکتر بت‌شکن از زحمات مدیر شعب سابق تقدیر کرد و از همکاران استان خواست تا با مدیر جدید استان تعامل و همکاری لازم در رسیدن به اهداف بانک را داشته باشند.
در ادامه این مراسم امیر قادری معاون عمرانی استانداری کردستان گفت: با ایجاد یک پروژه ساختمانی در بخش ساختمان و مسکن 120 رشته صنعتی فعال و برای آن‌ها شغل ایجاد می‌شود.
قادری افزود: بخش مسکن از بخش‌های پیشرو اقتصادی کشور به‌حساب می‌آید و با تاثیرات پیش رو در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی می‌تواند در جامعه امروزی تاثیرگذار باشد، لذا بخش مسکن و تامین آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: در سطح کلان بخش ساختمان و مسکن موتور محرکه اشتغال به‌حساب می‌آید و این مقوله باید در سطح کلان پیگیری شود که ارتباط بخش ساختمان و مسکن با 120 رشته صنعتی می‌تواند بخش اشتغال را فعال کرده و برای بیشتر افراد جامعه اشتغال‌زایی را به همراه داشته باشد.
قادری خاطرنشان کرد: به‌واسطه رکودی که در سطح کشور حاکم است تلاش شده که انگیزه و بسته‌هایی را در استان در جهت ساخت‌وساز مسکن ارایه کنیم و با برگزاری جلسات و پیگیری‌های استانداری کردستان و برنامه‌ریزی‌های حوزه مسکن سعی داریم تمام واحدهای مسکن مهر را به‌موقع تحویل متقاضیان دهیم.
معاون عمرانی استاندار گفت: ما در حال حاضر 35 هزار واحد مسکن در سطح استان کردستان داریم، که 25 هزار واحد آن تحویل داده شده و حداکثر تا پایان سال آینده به همت همکاران بانک مسکن و همکاران ادارات پرونده مسکن مهر استان بسته خواهد شد و همه واحدهای مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده می‌شود.
در ادامه مراسم سلیمی مدیر جدید استان با اشاره به فعالیت‌ها و خدمات بانک در طول دو سال اخیر گفت: در بحث ضمانت‌نامه، مدیریت کردستان طی دو سال گذشته 58 درصد رشد داشته که توانسته آن را از 117 هزار میلیارد به 176 میلیارد ریال افزایش دهد.
سلیمی گفت: هم‌اکنون سهم مدیریت کردستان در حوزه مالی و پولی در سطح بالایی قرار دارد و بانک مسکن عمده‌ترین تامین‌کننده قسمت مالی در بخش مسکن است.
وی افزود: در سال جاری با تلاش کارکنان شعب، در حوزه پرداخت تسهیلات، سپرده‌ها، جذب منابع و سایر موارد در نظر گرفته به اهداف خود خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون سهم بانک در حوزه مالی و پولی در سطح بالایی قرار دارد و بانک مسکن عمده‌ترین تامین‌کننده قسمت مالی در بخش مسکن است.
سلیمی افزود: در طی دو سال اخیر قیمت یک مترمربع از 500 هزار تومان به 700 هزار تومان افزایش یافته است که با توجه به افزایش نرخ تورم، بخشی از متقاضیان تسهیلات مسکن افرادی هستند که نیازمند مسکن هستند و این موجب شده که فرصت‌هایی در استان ایجاد شود و متقاضیان به سمت تسهیلات با کارمزد روی آورند.
مدیر شعب استان افزود: کاهش قیمت تمام‌شده مسکن تسهیلات بانک مسکن را معنی‌دار می‌کند و موجب می‌شود متقاضیان تسهیلات کم‌بهره نیز افزایش یابند.
وی به شناسایی واحدهای فعال و نیمه فعال در بخش صنعت ساختمان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 400 واحد فعال و نیمه فعال در بخش صنعت ساختمان شناسایی شده که این حوزه‌ها نیز توانسته‌اند وارد باشگاه بانک مسکن شوند و از تسهیلات بانک بهره‌مند شوند.
سلیمی بیان داشت: از فرصت‌های خوب دیگر استان صنعت گردشگری است که طی دو سال اخیر رشد خوبی داشته به‌طوری‌که در سال 94 مسیر شرق به غرب و شمال به جنوب استان کردستان، موجب رشد گردش سرمایه استان در حوزه گردشگری و توسعه بازارچه‌های مرزی شده و همچنین مبادلات مرزی با کشور عراق نیز در چند سال اخیر رو به افزایش بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در پایان اسفند 94، مبلغ 49 هزار میلیارد ریال منابع مالی در استان داشتیم که این رقم در پایان آبان ماه سال جاری به 54 هزار میلیارد ریال رسید که شاهد رشد 9 درصدی منابع مالی بانک بودیم.
سلیمی افزود: مدیریت استان نسبت به رشدی که در منابع استان حاصل شده حرکت کرده و سهمی را از دست نداده، بنابراین سهم منابع ما از 6/10 به 11 درصد افزایش یافته که باعث ارتقای جایگاه استانی شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر 65 درصد از کارکنان ما زیر 20 سال سابقه خدمت دارند و از قشر جوان و پویایی در حوزه بانک مسکن برخورداریم و 68 درصد آن‌ها دارای تحصیلات دانشگاهی هستند. 
در ادامه مراسم حکم انتصاب جلال‌الدین سلیمی به‌عنوان مدیر شعب استان توسط دکتر بت‌شکن به وی اهدا شد و از زحمات و تلاش‌های رسول مالمیر مدیر سابق شعب کردستان تشکر و قدردانی شد.
همچنین حمید احمدی معاون مالی و فناوری مدیریت با اشاره به شاخص‌های عملکردی مدیریت کردستان اظهار داشت: خوشبختانه در فصل جاری با تلاش همکاران تلاشگر، این مدیریت موفق شد تا وضعیت خود را ارتقا بخشد و امیدواریم در آینده شاهد رشد و جهش فزاینده‌تری در عملکرد و فعالیت‌های بانک با ارایه کارنامه قابل قبول باشیم.
وی افزود: همکاران به خوبی آگاهند که در فضای رقابتی امروز، دوام و بقای بانک منوط به رضایت مشتریان است و بدون شک بانک مسکن در استان کردستان با اولویت قرار دادن این مهم و با اتکا به نیروهای متخصص، با انگیزه، پرانرژی، متعهد و خلاق با هدف تولید ارزش‌افزوده بیشتر به جایگاهی والاتر از وضعیت فعلی دست خواهد یافت.
احمدی با اشاره به سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تصریح کرد: آرزومندیم در فصل آخر سال با تلاش بیشتر و همفکری و مشارکت تمامی بخش‌ها و زیرمجموعه‌ها، در جهت افزایش رضایت مدیران عالی بانک و دیگر اعضای خانواده بزرگ بانک مسکن، به نحو مطلوب و مورد انتظار فعالیت کرده و روزبه‌روز شاهد رشد و شکوفایی بیشتر و اعتلای نام بانک باشیم.
وی همچنین با تبریک انتخاب مدیر شایسته استان به همکاران، بستر فعالیت و خدمات را برای کارکنان استان با عنایت به تجربه و تخصص وی مطلوب و هدفمند عنوان کرد و برای وی آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.
در ادامه این مراسم مرتضی پاک‌ضمیر رییس شعبه کشاورز سنندج به‌عنوان نماینده رؤسای شعب کردستان حضور مدیرعامل بانک و هیات همراه را در استان کردستان مایه خیر و برکت دانست و آمادگی کارکنان در اجرای سیاست‌ها و اهداف دولت و بانک را اعلام کرد.
در پایان این مراسم از رؤسای شعب طالقانی و مولوی کرد سنندج به‌عنوان شعب برتر تقدیر و تجلیل شد.
همچنین در ادامه سفر دو روزه مدیرعامل و هیات همراه به استان کردستان، دکتر‌ بت‌شکن از شعب مرکزی، آبیدر، کشاورز، مولوی کرد و پاسداران سنندج بازدید و از نزدیک با همکاران صف دیدار کرد. مدیر عامل در نتیجه این بازدید شعب مولوی کرد و حسن‌آباد سنندج را مورد تشویق کتبی قرار داد.
اعضای هیات‌مدیره نیز به شعب مرکزی، فخر رازی و امام (ره) سقز، دیواندره، مرکزی و شهید باهنر مریوان و دهگلان عزیمت کرده و از نزدیک مسایل و مشکلات شعب و کارکنان آن را بررسی کردند.
آخرین بروزرسانی 1395/10/7