نمایش اخبار نمایش اخبار

دکتر بت شکن در مراسم معارفه رییس شعبه مستقل مرکزی تاکید کرد

توفیق گرایی و رکوردگذاری، شاخص ارزیابی و انتصابات

به گزارش خبرنگار ما، دکتر بت شکن مدیرعامل بانک با بیان این مطلب در جریان برگزاری مراسم معارفه رییس شعبه مستقل مرکزی تهران که اعضای هیات مدیره، مدیران امور و رؤسای ادارات حضور داشتند، افزود: یکی از شاخصهای اصلی انتصابات، اثرگذاری و رکوردمحوری است.
مدیر عامل بانک اظهار داشت: مقام معظم رهبری طی سخنانی به موضوع نقدینگی، کمبود منابع و تنگنای اعتباری اشاره کردند و راهکارهای خاص خود را مطرح کردند که این موضوع، مهمترین مساله کشور است.
وی افزود: خوشبختانه بانک مسکن در سال گذشته بیشترین رشد منابع را در میان بانکهای دولتی داشته است که این یک دستاورد مهم برای بانک است. بانک مسکن امروز میتواند با منابع خود کمک کند تا اقتصاد کشور از رکود خارج شود.
مدیرعامل بانک با تاکید بر اینکه همه کارکنان نسبت به شعبه مرکزی تعلق خاطر دارند، افزود: شعبه مستقل مرکزی نه تنها نماد بانک مسکن، بلکه نماد نظام بانکی کشور است؛ بنابراین فراتر از بانک مسکن و به عنوان آثار تاریخی و میراث فرهنگی است و میراث فرهنگی قابل ارزش گذاری نیست. با چنین ویژگیها و تغییراتی که انجام شده، چنین شعبه ای منحصربه فرد است.
دکتر بت شکن با اشاره به متمایز بودن شعبه مرکزی از نظر شکل ظاهری، تمایز عملکردکارکنان این شعبه را نیز خواستار شد و گفت: تمایز باید برای بانک ارزش آفرین باشد. شعبه مرکزی بدون تمایز در عملکرد و رفتار تمایز کاربردی ندارد و منحصربه فرد بودن آن به تنهایی کافی نیست، بلکه منحصربه فرد بودن باید در عملکرد نیز باشد.
وی بر تلاش و همکاری جمعی کارکنان تاکید کرد و گفت: این شعبه با همراهی و همدلی کارکنان میتواند به جایگاه واقعی خود برسد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب، باید کارکنان عزم و اراده قوی داشته باشند.
در ادامه این مراسم، مرتضی صالحی رییس اداره کل امور مدیریتها و شعب استان تهران ضمن تشکر از توجه مدیرعامل در انتخاب رییس شعبه مرکزی گفت: قطعاً یکی از دلایل این انتخاب علاوه بر شایسته سالاری، بحث کارنامه محوری است.
وی افزود: با توجه به تکالیفی که مدیرعامل برای شعبه مرکزی اعلام کرده است، باید رییس این شعبه فردی باشد که کارنامه کاری وی با سطح انتظارات مدیران ارشد همخوانی داشته باشد.
رییس اداره کل مدیریتها و شعب استان تهران با اشاره به سوابق کاری رییس شعبه مستقل مرکزی گفت: فتاح بختیاری با 14سال سابقه کاری در شعب میدان ونک و میدان ولیعصر فعالیت کرده که در مدت زمان فعالیت در شعبه میدان ونک توانسته منابع شعبه را از737/1میلیارد ریال به 846/6میلیارد ریال معادل 294درصد رشد ارتقا دهد.
وی ادامه داد: کسب رتبه اول کشوری به لحاظ مانده و افزایش منابع، رتبه اول جذب منابع کشوری در طرح عیدانه و سپرده کوتاه مدت نوروز، افزایش سهم فعال در بخش ارزی منطقه، پرداخت بیش از 2000میلیارد ریال در قالب عقد مشارکت مدنی و افزایش سهم منابع صفردرصدی به 28درصد، از دیگر اقدامات فتاح بختیاری است.
صالحی با اشاره به تاکید مدیرعامل بر لزوم ایجاد شعب چندمنظوره برای ارایه خدمات متنوع به مشتریان، گفت: در سال گذشته، هماهنگی های لازم با شرکتهای کارگزاری بانک مسکن، خدمات بیمه ای مسکن آریا و صرافی پاسخگو به منظور ایجاد باجه در شعبه مستقل مرکزی تهران به صورت پایلوت انجام شده و درحال حاضر، باجه های موردنظر در این شعبه مشغول فعالیت هستند و امیدواریم پس از بررسی نتایج کسب شده، این مهم به سایر شعب مستعد نیز تسری یابد.
رییس اداره کل امور مدیریتها و شعب استان تهران با اشاره به تبدیل شعبه مرکزی به کلان شعبه افزود: مقرر است شعبه مرکزی به کلان شعبه (mega branch) تبدیل و منابع آن بعد از گذشت سه سال، حداقل 10درصد از کل منابع و سپرده های بانک را تشکیل دهد که با توجه به بازسازی شعبه، ایجاد فضای مناسب، راه اندازی باجه ها و داشتن کارکنانی مجرب، رسیدن به هدف موردنظر دور از دسترس نیست.
در ادامه، فتاح بختیاری رییس شعبه مستقل مرکزی تهران، تلاش در راستای ادامه راه رؤسای قبلی این شعبه به منظور تعالی بیشتر مجموعه را مورد تاکید قرار داد.
وی افزود: با توجه به رویکرد بانک و اهداف تعیین شده برای شعبه مستقل مرکزی ازسوی مدیرعامل و مدیران ارشد بانک، به عنوان یک شعبه خاص و چندمنظوره، امیدوارم با برنامه ریزی منسجم و هدفمند و تشکیل گروههای بازاریابی با جذب و ورود طیف عظیمی از مشتریان، منابع این شعبه از 10 درصد کل منابع بانک برخوردار شود.
بختیاری پرداخت تسهیلات به مشتریان جذب شده در راستای سودآوری با کاهش ریسک اعتباری، کاهش 50 درصدی مطالبات معوق، اجرایی شدن شعبه چندمنظوره و ارایه سرویسهای ویژه به مشتریان و رسیدن شعبه مستقل مرکزی به جایگاه عالی و در شان نام و اعتبار و سابقه بانک مسکن را از اهداف آینده عنوان کرد.
شایان ذکر است، در این مراسم اعضای هیات مدیره و مدیر امور حراست، با تبریک به رییس شعبه، به بیان برخی ویژگیها و شرایط رییس شعبه مستقل مرکزی پرداختند.
آخرین بروزرسانی 1394/7/26