نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیرعامل بانک مسکن:

حساب صندوق پس انداز مسکن یکم اهداف توسعه ای دولت در بخش مسکن را محقق می کند

امیدواریم در سال جاری بتوانیم قدم مثبتی در جهت اجرای سیاست های توسعه ای دولت در بخش مسکن و ساختمان برداریم.
به گزارش روابط عمومی بانک مسکن دکتر محمدهاشم بت شکن مدیرعامل این بانک با بیان این مطلب،ایجاد حساب صندوق پس انداز مسکن یکم را برگرفته از تجارب برخی از کشورها عنوان کرد.
وی با اشاره به شرایط و جزییات این حساب عملکرد بانک مسکن را نشانگر همراهی همه جانبه در جهت تحقق اهداف توسعه ای دولت به ویژه در بخش مسکن برشمرد.
بت شکن گفت: امروز هم بانک مسکن می تواند به شرط تجدید ساختار مالی و در راستای تقویت ظرفیت تسهیلات دهی از طریق وصول مطالبات از دولت و افزایش سرمایه چون گذشته وظیفه پشتیبانی و اجرای سیاست های دولت را در این بخش اجرا نماید.
وی تشریح کرد:به نظر می رسد با توجه به قرار گرفتن تورم در هسته سخت خود و رشد اقتصادی در پوسته سخت آن و محدودیت منابع و تنگنای مالی اوراق بهادار سازی به اتکای مطالبات و نهاد سازی و بهره گیری از ظرفیت های توام بازار های پول و سرمایه با تاکید بر ماهیت تامین مالی بلند مدت و با ثبات مسکن اجتناب ناپذیر باشد و بنابراین بانک مسکن به اتکا 75 سال قدمت و نیروی انسان خبره و بزرگترین و مستحکم ترین پرتفوی تسهیلاتی نظام بانکی می تواند پیشتاز این حرکت باشد.
مدیرعامل بانک مسکن انتشار اوراق مشارکت به پشتوانه تسهیلات رهنی به منظور راه اندازی بازار ثانویه رهن، فراهم سازی زمینه تاسیس و راه اندازی شرکت پس انداز تسهیلات منظقه ای و تاسیس صندوق تضمین تسهیلات رهنی و موارد دیگر را پروژه های در جهت اجرای طرح های توسعه ای بخش مسکن و ساختمان بر شمرد که می تواند نمونه هایی از این برنامه های توسعه ای بانک مسکن در سال جاری باشد.
شایان ذکر است در ادامه این مراسم زوج ایرانی که واجد شرایط دریافت این تسهیلات هستند در حضور وزیر راه و شهرسازی،رییس کل بانک مرکزی و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک به عنوان اولین زوج اقدام به افتتاح این حساب کردند.
همچنین از سه نفر از مشتریان خوش حساب بانک در شعبه مستقل مرکزی نیز با اهدای هدایایی قدردانی شد.
آخرین بروزرسانی 1394/7/26