نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیر عامل بانک:

طراحی داخلی شعب بانک مسکن باید متمایز از سایر بانک‌ها باشد

طراحی و معماری داخلی شعب بانک مسکن باید به‌گونه‌ای ارزنده باشد که تمایز و برتری خود را با سایر بانک‌ها در ذهن ایجاد کند.
به گزارش اداره کل ساختمان، دکتر محمدهاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک با بیان این مطلب در سومین سمینار سراسری آموزشی کارشناسان فنی مناطق اداره کل ساختمان و روسای دوایر تجهیز و پشتیبانی مدیریت‌های سراسر کشور که با حضور اعضای هیات مدیره برگزار شد، افزود: ضروری است با طراحی متفاوت شعب، مشتری به‌محض حضور در داخل شعبه بدون مشاهده نام بانک، تنها از طریق طرح یکسان شعب بانک مسکن تمایز این بانک با سایر بانک‌ها را حس کند و طراحی ارزنده عاملی برای جذب مشتری وترغیب ارباب رجوع به حضور در شعب بانک مسکن شود.
دکتر بت‌شکن، برگزاری چنین گردهمایی‌ها و همایش‌هایی را در ارتقای کیفی و کمی حوزه ساخت و تجهیز شعب، کافی ندانست و تلاش بیشتر کارکنان این حوزه در ارتقای جایگاه بانک در شبکه بانکی از طریق متمایزسازی شعب بانک با بانک‌های دیگر و رعایت استانداردها و ضوابط فنی ساخت و تجهیز شعب را خواستار شد.
مدیرعامل خاطرنشان کرد: طراحی زیبا و اصولی تابلوی سردر شعب و بهره‌گیری از رنگ نارنجی به‌عنوان ویژگی آرم بانک و یکسان‌سازی بسیاری از تابلوهای شعب بانک در چند سال اخیر، موجب تمایز بصری بانک با بانک‌های دیگر شده است. 
در ادامه جعفر آقاملایی عضو هیات مدیره بانک طی سخنانی در جمع کارشناسان فنی ساختمان و روسای دوایر تجهیز و پشتیبانی مدیریت‌های سراسر کشور، همکاران این حوزه را زحمتکش‌ترین قشر کارکنان بانک دانست و رسیدگی بیشتر به مشکلات این حوزه را خواستار شد.
وی ضمن نقد و بررسی روند بازسازی،بهسازی و زیباسازی شعب و ساختمان‌های بانک از رییس اداره کل ساختمان خواست تا در برنامه‌ریزی‌های آینده، با انطباق الگوها و استانداردهای اداره کل ساختمان با الزامات اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از بودجه‌های محدود این حوزه، روند بازسازی شعب بانک شتاب بیشتری بگیرد، چراکه ارتقای کیفی شعب، منشا جذب منابع و تبدیل مشتریان عادی به مشتریان وفادار است.
عضو هیات مدیره، افزایش نظارت اداره کل ساختمان در صرف بودجه‌های عمرانی و جلوگیری از انحراف بودجه از ضوابط و استانداردهای طراحی شده را خواستار شد و از کارشناسان فنی ساختمان و روسای دوایر تجهیز و پشتیبانی مدیریت‌ها خواست که نهایت همکاری و همگامی را با بخشنامه‌ها و ضوابط ارایه شده توسط اداره کل ساختمان داشته باشند.
داود محمدی رییس اداره کل ساختمان نیز با ارایه گزارشی از اهم فعالیت‌های حوزه ساخت‌وساز بانک مسکن، چشم‌انداز برنامه‌های هماهنگ و استاندارد بازسازی، بهسازی و زیباسازی شعب و ساختمان‌های بانک را به منظور تمایز نمای داخلی شعب بانک مسکن از بانک‌های دیگر و ایجاد محیطی آرام و استاندارد برای رفاه حال مشتریان و همکاران تشریح کرد.
وی از کارشناسان فنی مناطق و استان‌ها خواست با اتخاذ وحدت رویه در بازسازی و استانداردسازی شعب طبق ضوابط ارایه شده در بخشنامه‌ها و سمینارهای اداره کل ساختمان و هماهنگی کامل با کارشناسان آن اداره کل به‌عنوان متولی اصلی بخش احداث و بازسازی شعب و ساختمان‌های بانک، تمام تلاش خود را صرف برطرف کردن مشکلات و نابسامانی‌های شعب و ساختمان‌های بانک کنند.
محمدی ابراز امیدواری کرد تا با تکمیل طرح جامع شناسنامه فنی ساختمان‌های بانک در آینده نزدیک، برنامه‌های مدون و کامل‌تری در خصوص بازسازی و زیباسازی شعب و ساختمان‌های بانک بر مبنای شناسنامه فنی و سازه و تاسیسات شعب ارایه شود. 
رییس اداره کل ساختمان با تشکر از عوامل اجرایی پروژه بازسازی و استانداردسازی شعبه مرکزی و خزانه ساختمان شماره یک و همچنین عملیات بهسازی موتورخانه و تاسیسات برقی مجموعه فردوسی، این پروژه را از نیازهای اساسی بانک و شعبه مرکزی تهران که با قدمت حدود 60 سال بدون هیچ تعمیرات اساسی در شرایط بسیار بدی به‌سر می‌برد، دانست و از حاضران همایش خواست تا از شعبه مرکزی بازدید کرده و در جریان جزییات و نحوه بازسازی بخش‌های مختلف پروژه قرار گیرند.
وی همچنین شعبه شهیدبهشتی تهران را به‌عنوان نمونه طرح نوین بهسازی و زیباسازی شعب بانک بر اساس استانداردهای جدید بانک عنوان کرد و از مهمانان همایش خواست با بازدید از شعبه شهیدبهشتی، نمونه عملی طرح نوین بهسازی و زیباسازی شعب و ساختمان‌های بانک را در عمل مشاهده کنند و انتقادات و پیشنهادات خود را به کارشناسان اداره کل ساختمان ارایه دهند.
در ادامه مسعود ارمغانی رییس اداره کل آموزش نیز با حضور در جمع کارشناسان فنی بانک، ضمن تقدیر از رویکرد اداره کل ساختمان در متمایزسازی و استانداردسازی شعب سراسر کشور، این امر را مستلزم خلاقیت بیشتر و نگاه مهندسان و متخصصان حوزه ساختمان و عمران بانک دانست و توجه جدی‌تر کارشناسان فنی بانک به حوزه ساخت و توسعه فضاهای آموزشی استاندارد در همه مناطق و استان‌های سراسر کشور را خواستار شد.
همچنین، غلامرضا هروی معاون اداره کل تجهیز و پشتیبانی گفت: همکاری و هماهنگی حوزه فنی مهندسی بانک و حوزه تجهیز و پشتیبانی شعب می‌تواند موجب شکوفایی این عرصه شده و رفاه حال مشتریان و کارکنان بانک و رشد سپرده‌های بانکی را به ارمغان آورد.
وی همچنین از روسای دوایر تجهیز و پشتیبانی خواست تا ضمن همکاری و هماهنگی کامل با بخش فنی، مجری بهترین و به‌یاد ماندنی‌ترین ساختمان‌ها و شعب بانک شوند.
در ادامه همایش ضمن برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های مرتبط بازسازی، بهسازی و زیباسازی شعب و ساختمان‌های بانک مسکن و از شعبه مرکزی و شعبه شهید بهشتی بازدید شد.
در پایان سمینار نیز با حضور محمدی رییس اداره کل ساختمان، خاکی معاون اداره کل تجهیز و پشتیبانی، نقیبی یکی از مسوولان شرکت خدمات پشتیبانی بانک مسکن و سرابی معاون املاک اداره کل ساختمان طی مراسمی از چند تن از کارشناسان فنی ساختمان مدیریت‌های سراسر کشور و تعدادی از اساتید و کارشناسان منتخب اداره کل ساختمان تقدیر شد.
این گزارش حاکی است،در این سمینار که با تلاش اداره کل ساختمان و با همکاری ادارات کل آموزش، روابط عمومی و تجهیز و پشتیبانی برگزار شد، مفاد بخشنامه‌ها و ضوابط کلی حوزه ساخت و تجهیز به منظور استانداردسازی و زیباسازی شعب و ساختمان‌های بانک توسط اساتید مجرب وکارشناسان حوزه ساخت و تجهیز اداره کل ساختمان ،مورد بررسی وتدریس قرار گرفت.
«استاندارد جدید معماری داخلی شعب و ساختمان‌های بانک»، «امور قراردادها و اصول پیمان»، «ایمنی در کارگاه‌های ساختمانیHSE »، «استاندارد تعمیر و نگهداری و تهیه چک لیست‌های دوره‌ای»، «آشنایی با سیستم‌های الکتریکال و تاسیسات برقی شعب و ساختمان‌های بانک»، «دوره بهینه‌سازی مصرف انرژی و بازرسی فنی»، «مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای ساختمان‌ها» و «کارگاه آموزشی هیلتی و بتن برش» اهم کلاس‌ها و دوره‌های تدریس شده در این سمینار به شمار می‌روند.
آخرین بروزرسانی 1394/7/26