نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیر عامل در سفر به خراسان شمالی تاکید کرد

صندوق پس‌‌انداز مسکن یکم، فرصتی برای بازاریابی موثر

با تسلط حرفه‌ای کارکنان بر دستورالعمل صندوق پس انداز مسکن یکم باید این فرصت به یک بازاریابی موثر تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان‌شمالی، دکتر محمد هاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک با بیان این مطلب در سمینار روسای شعب و روسای دوایر مدیریت همزمان با سفر استانی رییس‌جمهور به خراسان‌شمالی گفت: هنرمندی کارکنان طبق مدل 1+5 این است که چنانچه مشتری برای کسب اطلاع از شرایط حساب صندوق پس انداز مسکن یکم به شعبه مراجعه کرد با تشریح مزایای منحصر به‌فرد این محصول و جزییات آن، وی را به‌گونه‌ای جذب کند که ضمن انصراف از رفتن به بانک‌های دیگر به منظور سپرده‌گذاری و دریافت تسهیلات، سایر حساب‌های خود را نیز نزد بانک مسکن متمرکز کند.
در این نشست که جعفر آقاملایی عضو هیات مدیره ، مدیر امور حراست، رییس اداره کل حوزه مدیریت و مدیران شعب خراسان‌شمالی و رضوی حضور داشتند، مدیر عامل بانک با بیان اینکه دولتمردان در سه ماهه ابتدای سال‌جاری به این مهم دست یافتند که یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که می‌تواند اقتصاد کشور را از حالت رکود خارج کند بخش مسکن و ساختمان است، افزود: در این خصوص بانک مسکن با پیشتازی نسبت به سایر بانک‌ها و معرفی محصول انحصاری خود یعنی صندوق پس‌انداز مسکن یکم، توانست برگ زرین دیگری را به افتخارات خود به منظور کمک به دولت برای خروج اقتصاد کشور از رکود بخش مسکن بیفزاید و نقش بسیار موثری را در این زمینه ایفا کند.
دکتر بت‌شکن اظهار داشت: این فرصت بی‌بدیل و توفیقی که حاصل شده نتیجه توکل به خداوند و تلاش و غیرت همه کارکنان به ویژه هیات مدیره بانک است و لازم است کارکنان با هنرمندی و هوشیاری از این امتیاز و فرصت ایجادشده نهایت بهره‌برداری را داشته باشند.
مدیر عامل تصریح کرد: با توجه به ضوابط و مقررات بسیار سختی که توسط بانک مرکزی در مورد نرخ سپرده‌ها اعمال شده و همه بانک‌ها ملزم به رعایت آن هستند و در شرایطی که رقبا به دنبال تهیه و تدارک ابزاری انحصاری جهت متمایز کردن خدمات و محصولات و متنوع کردن پرتفوی تسهیلاتی خود هستند ما ابزار ویژه و منحصر به‌فردی تحت عنوان صندوق پس‌انداز مسکن یکم داریم که می‌توانیم به کمک آن ضمن افزایش منابع صفردرصدی خود، قیمت تمام شده پول را نیز کاهش دهیم.
وی افزود: با ابزاری که در اختیار شما قرار گرفته و استفاده از ظرفیت های موجود، انتظار دارم هنرمندی خود را در جذب منابع صفردرصدی نشان داده و در این خصوص نتایج خوبی کسب کنید.
دکتر بت‌شکن، تصریح کرد: بانک مسکن باید به جایگاهی برسد که اگر اکنون بزرگترین بانک کشور از حیث مانده تسهیلات است، از حیث مانده منابع، سپرده‌ها و سرمایه نیز گوی سبقت را از بقیه رقبا برباید و در این سه بخش نیز رتبه اول را از آن خود کند.
وی با بیان اینکه بانک مسکن بزرگترین بانک کشور در حوزه تامین مالی بخش مسکن است، اظهار داشت: اگر ما می‌خواهیم یک بانک تخصصی توسعه‌ای باشیم نباید فقط به سپرده‌های‌مان اتکا کنیم، بلکه باید به طور همزمان منابع و سرمایه خود را نیز افزایش دهیم.
دکتر بت شکن تصریح کرد: تبدیل شدن خبر مربوط به صندوق پس‌انداز مسکن یکم به مهم‌ترین خبر روزنامه‌ها و رسانه‌های کشور در یک هفته اخیر، نشان‌دهنده اهمیت این خدمت جدید و جایگاه مهم بانک مسکن در بین مردم است و این اعتبار و سرمایه اجتماعی با عملکرد مثبت ما ارتقا پیدا خواهد کرد؛ مشروط بر اینکه بیشتر کار کرده و بیشتر خدمت ارایه کنیم و تسهیلات بیشتری به اقشار متوسط جامعه پرداخت کنیم تا اعتبار اجتماعی بانک به عنوان بزرگترین سرمایه ما افزایش پیدا کند.
مدیر عامل بانک با تاکید بر این که کارکنان در صف و ستاد برای تبلیغ حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم باید بازاریاب شوند، اظهار داشت: هیچ تسهیلاتی برای بانک بهتر از پرداخت تسهیلات بخش مسکن نیست زیرا هم وثیقه ملکی معتبر دارد که تضمین کننده برگشت منابع بانک خواهد بود، هم کار اصلی و تخصصی و انحصاری ما به‌شمار می‌رود و هم دعای خیر مردم پشت سر شماست. بنابراین ضروری است با عزم و اراده‌ای راسخ از این فرصت به عنوان یک سکوی پرش برای نیل به اهداف پیش رو استفاده کنید.
دکتر بت‌شکن، از سال 93 به عنوان سالی سخت برای اقتصاد کشور یاد کرد و اظهار داشت: سال گذشته در شرایطی که رشد نقدینگی حدود 25 درصد بود ما توانستیم با تلاش کارکنان بانک در سراسر کشور با نرخ رشد تقریبا 30 درصدی، بیشترین رشد سپرده‌ها را در بین بانک‌های بزرگ دولتی از آن خود کنیم. این امر نشان دهنده آن است که همکاران ما در بانک مسکن توانسته‌اند با کوشش مضاعف خود، ضمن کسب سهم بازار رقبا و ارتقای رتبه بانک، بیش از رشد نقدینگی کشور حجم سپرده‌ها را افزایش دهند.
مدیر عامل ادامه داد: اتفاق خوب دیگری که در سال گذشته به خصوص در حوزه مسکن مهر افتاد، مربوط به تکمیل تعداد زیادی از واحدهای مسکن مهر بود که منجر به تحقق درصد بالایی از اهداف مورد نظر در این بخش شد.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و رییس‌جمهوری در خصوص پایبندی به تعهدات گذشته در حوزه مسکن مهر اظهار داشت: باتوجه به اینکه تعهدات مربوط، تعهداتی ملی است باید روند تکمیل واحدهای مسکن مهر تا زمان بهره‌برداری کامل، همچون گذشته عملیاتی شده و تداوم داشته باشد. 
مدیر عامل تصریح کرد: مبالغ وصولی در بخش تسهیلات مسکن مهر به طور حتم مجددا به چرخه پرداخت تسهیلات تزریق شده و به گسترش حجم پرتفوی تسهیلاتی بانک منجر خواهد شد.
دکتر بت‌شکن، افزود: مهم‌ترین خواستگاه تحریم، مسایل اقتصادی است و مهم‌ترین مخاطب آن‌ها نیز نفت و نظام بانکی کشور است که همواره آسیب‌پذیر بوده و مورد توجه تحریم‌کنندگان قرار دارد. بنابراین در این مقطع و در شرایطی که کشور در یک رکود اقتصادی قرار گرفته و مشکل اساسی کشور محدودیت منابع است، ما می‌توانیم با جذب منابع و رونق بازار مسکن، نقش موثری در کاهش پایدار تورم داشته باشیم.
وی گفت: به منظور خروج از وضعیت فعلی باید با انجام سرمایه‌گذاری و تولید مولد اقتصادی، زمینه رشد و توسعه اقتصادی را فراهم کرد، این مهم میسر نخواهد شد، مگر اینکه بتوانیم به شکل غیر تورمی از رکود خارج شویم.
دکتر بت‌شکن در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت وصول مطالبات بخش مسکن مهر و مسکن روستایی، از کارکنان خواست تا از تمامی ظرفیت‌های موجود برای به حیطه وصول درآوردن مطالبات و تزریق دوباره آن به چرخه پرداخت تسهیلات استفاده کنند.
وی با تقدیر از عملکرد مدیریت خراسان‌شمالی با توجه به کسب بیشترین درصد رشد منابع در بین همه مدیریت‌ها طی دوماهه ابتدای سال جاری، تداوم این روند رو به رشد و تمرکز بر فعالیت‌ها و خدمات کارمزد محور ازجمله صدور ضمانت‌نامه را خواستار شد.
مدیر عامل، ابراز امیدواری کرد در سال‌جاری کارکنان بتوانند از فرصت‌های موجود به نحو مطلوب استفاده کرده و ضمن تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها، با بهره‌برداری مناسب از ابزارها و خدمات جدید و منحصربه‌فرد بانک با توجه به هدف مترقی و خیرخواهانه بانک مسکن که کمک به خانه‌دارشدن اقشار جامعه است، اقدامات موثری به منظور خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به مردم به ویژه قشر متوسط جامعه و همچنین ارتقای جایگاه بانک به عمل آورند.

مدیر امور حراست:
بالاترین حد وظیفه شناسی برخورداری از اخلاق است
در ادامه محمد حسن مهدوی، مشاور مدیر عامل و مدیر امور حراست اظهار داشت: ماه رمضان، ماه لطف و کرم خداوند متعال است در این ماه خداوند دعاهای ما را اجابت می نماید و از انسان می خواهد که قدم اول را بردارد تا او به لطف خودش درهای رحمت را بیش از پیش باز نماید. 
وی در ادامه با اشاره به چهار علمی که انسان ها باید فرا بگیرند یعنی خودشناسی، خداشناسی، وظیفه شناسی و دشمن شناسی افزود: یکی از ویژگی های بارز ماه رمضان این است که انسان را به سمت خود شناسی سوق می دهد و خود شناسی بالاترین درجه عقل است که لازمه اصلی آن تربیت وآموزش و بهره برداری از نعمت های خداوند است، آنچه مطلوب است تقویت اراده و اعتماد به نفس و بهره برداری مطلوب و موثر از نعمت های خداوند است.
مشاور مدیر عامل در تشریح صفت دوم اظهار داشت: خداشناس کسی است که ابتدا خودشناسی داشته و به سمت یک هدف والا و مشخص قدم بردارد، خشنودی و رضایت خداوند متعال سر لوحه کارهایش باشد و در جهت رشد و تعالی خود و دیگران حرکت کند. بنابراین تلاش و کوشش کارکنان بانک مسکن حرکت به سمت رشد و تعالی خود و جامعه و مردم بوده و این کمال واقعی خواهد بود.
مدیر امور حراست بالاترین حد وظیفه شناسی را برخورداری از اخلاق دانست و اظهار داشت: اگر می خواهیم رفتار ما نسبت به کارکنان سایر بانک ها متمایز باشد باید رفتار خود را به بالاترین حد اخلاق و ادب مزین کنیم.
مهدوی در تشریح دشمن شناسی گفت: بارزترین ویژگی دشمن شناسی داشتن بصیرت است و توجه به شاخص های اصلی باعث نجات و سعادت ما خواهد شد.
وی در پایان همدلی و همزبانی را رمز اصلی موفقیت بانک مسکن خواند و از زحمات تمامی کارکنان بانک در سراسر کشور به دلیل همدلی و تلاش مضاعف تقدیر و تشکر کرد. 

همچنین، مجید اسدی‌فر مدیر شعب استان خراسان شمالی به معرفی استان و ارایه گزارش فعالیت‌های مدیریت پرداخت وی ضمن تقدیر از نگاه مثبت و انگیزشی مدیر عامل و اعضای هیات مدیره بانک، اظهار داشت: رویکرد انگیزشی اتخاذ شده توسط مدیر عامل بانک منجر به تحرک و پویایی بیش از پیش در سطح مدیریت‌ها شده است به نحوی که در این مدیریت با توجه به تلاش‌ها و فعالیت‌های مستمر صورت گرفته، براساس آمار اردیبهشت ماه مانده منابع غیر دولتی این استان به 1453 میلیارد ریال رسیده است که رتبه 5 استانی را دارا است.
وی افزود: مصارف شعب استان نیز همانند سایر شعب بانک مسکن از حجم قابل توجهی برخوردار بوده، به نحوی که در رتبه اول استان قرار داریم.
اسدی‌فر با اشاره به اقدامات موثر یکسال اخیرکه منجر به ایجاد بهره‌وری و نظم‌بخشی در شعب شده، گفت: تشویق کمیته‌ها و کمیسیون‌های مختلف در جهت افزایش مشارکت کارکنان، تفویض اختیار به شعب برای تصمیم‌گیری، برگزاری منظم جلسات وصول مطالبات، ابلاغ اهداف سالیانه و رصد روزانه منابع شعب و راهنمایی آنان، برگزاری جلسات منظم و مستمر کارگروه مسکن مهر، ارزیابی عملکرد منظم شعب تحت‌پوشش، تشویق کارکنان و ایجاد فرهنگ قدرشناسی در بین آنان، ایجاد انگیزه و آرامش روانی در بین همکاران، ایجاد شاخص‌های مرتبط با انتصابات به منظور انتخاب افراد صالح و شایسته به منظور تصدی سمت‌های پایوری و مدیریتی و همچنین اضافه کار مبتنی بر هدف، از اقداماتی بوده که طی یکسال اخیر در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه بسیاری از آنها اجرا شده و بقیه نیز در حال اجرا است.
وی، کسب موفقیت‌های به دست آمده در پایان سال 93 توسط مدیریت خراسان‌شمالی را نتیجه اجرای شاخص‌ها و اقدامات انجام شده در یکسال اخیر دانست و ابراز امیدواری کرد با تداوم این روند در آینده‌ای نزدیک شاهد موفقیت‌های بیشتری باشیم.
مدیر شعب خراسان‌شمالی، اظهار داشت: شعب این مدیریت براساس اهداف استراتژیک بانک و مدل 1+5 که به صورت هوشمندانه از سوی مدیر عامل بانک طراحی و ابلاغ شده، راهبری می‌شود و درحال حاضر نیز این مدیریت از نظر جذب منابع غیر دولتی رتبه اول کشور را داراست که امیدواریم با تلاش مستمر کارکنان در ستاد مدیریت و شعب تحت‌پوشش بتوانیم در پایان سال‌جاری جزو مدیریت‌های رده بالای کشور باشیم.
در این سمینار همچنین، از محمود خاقانی معاون مدیر شعب و رسول نجف‌پور معاون سیستم‌های مدیریت به عنوان مدرسان برتر مدیریت، هادی رحیمی رییس دایره خدمات بانکی شعبه طالقانی بجنورد و نفر برتر استانی آزمون سنجش اطلاعات شغلی کارکنان در سال 93 و علی قاسمی کارشناس حقوقی مدیریت و فرزند شهید محمدعلی قاسمی در حضور مدیر عامل بانک تقدیر شد.
براساس این گزارش، در جریان این سفرمدیر عامل و هیات همراه از شعب فاروج و مرکزی شیروان بازدید کردند.
در پایان سمینار نیز دکتر بت‌شکن مدیر عامل بانک به همراه اسدی‌فر مدیر شعب خراسان‌شمالی در نشست ستاد سرمایه‌گذاری استان که با حضور دکتر روحانی رییس جمهور و هیات دولت برگزار شد، شرکت کرد.

آخرین بروزرسانی 1394/7/26