نمایش اخبار نمایش اخبار

دیدار مدیر شعب استان با امام جمعه بندرعباس

کمالی مدیر شعب استان هرمزگان با حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، علی کمالی مدیر شعب استان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب شایسته نماینده ولی فقیه در استان ، شناخت و علم حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده به استان را مایه خیر و برکت دانست و ابراز داشت : بانک مسکن به عنوان یک بانک مردمی که با آحاد مردم در ارتباط است حمایت از تولید مسکن در سال رونق تولید را از مهمترین برنامه های عملیاتی خود قرار داده است گفت : در این راستا طی سال جاری برای ساخت بیش از 240 واحد مسکونی و باز آفرینی 300 واحد بافت فرسوده و خرید بیش از 2350 واحد مسکونی در استان به اقشار مختلف مردم کمک مالی نموده و تسهیلات پرداخت کرده است .

کمالی افزود : همچنین برای کمک به امر ازدواج جوانان بیش از 700 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نیز در کنار کار تخصصی خود پرداخت کرده ایم .

مدیر شعب استان با اشاره به فعالیت های بانک در حوزه مسوولیت های اجتماعی گفت : در حمایت از زندانیان جرایم غیر عمد هر ساله با برگزاری جشن گلریزان به آزادی این افراد از زندان و بازگشت به آغوش خانواده هایشان کمک می کنیم و خدا را شکر تا کنون به فضل خدا و خیرین و کارمندان خدوم و زحمتکش بانک توانسته ایم با جمع آوری مبلغ دومیلیاردو هفتصد و بیست میلیون ریال موجبات آزادی تعداد 27 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد را فراهم سازیم که این بخشی از فعالیتهای اجتماعی ماست که در کنار آن صندوق خیریه هم داریم که ماهانه به افراد نیازمند و دارای مشکلات مالی بواسطه وجوهی که توسط کارمندان خیر بانک جمع آوری می شود کمک می کنیم .

کمالی در ادامه گفت : به دنبال ایجاد یک مرکز نیکوکاری به منظور توسعه بیشتر خدمات و فعالیتهای خیر خواهانه و توسعه چتر حمایتی خیرین و همکاران در حوزه استان می باشیم .

مدیر شعب استان در پاسخ به سووال نماینده محترم ولی فقیه در خصوص وضعیت اعتبارات و تفاوت آن با سال گذشته گفت : سال گذشته در بافت فرسوده 600 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می کردیم که امسال تا سقف 800 میلیون ریال افزایش یافته است و در حوزه خرید مسکن تا سقف 2 میلیارد ریال به زوج ها پرداخت می کنیم و درقالب صندوق مسکن یکم نیز تا سقف یک میلیارد و دویست میلیون ریال با نرخ 6 و 8 درصد تسهیلات خرید مسکن به زوجین پرداخت می کنیم

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس ضمن تقدیر و تشکر از خدمات شایسته بانک مسکن گفت : باور داریم که هر وقت بخش مسکن سرزنده و بالنده باشد می تواند مانند یک موتور پیشرو همه بخش های اقتصادی کشور را تحت تاثیر مثبت خود قرار دهد و بنده فکر نمی کنم در ایران ما هیچ صنعتی بتواند این قدر دراقتصاد کشور تحرک ایجاد کند و اقتصاد را به جلو ببرد ، به خاطر همین است که وقتی بدانیم در سیاستهای کشور در حوزه مسکن سیاستگذاری می شود مطمین هستیم که منشای توسعه و تحول در سایر بخشها می شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس خواستار چاره اندیشی برای واحدهای خالی در بسیاری از شهرها شد وگفت : چنانچه با استخراج دقیق آمار این واحدهای مسکونی و اتخاذ تصمیمات مناسب مالکین این واحدها را راضی به عرضه و فروش کنیم می تواند در کاهش قیمت مسکن تاثیر بسزایی داشته باشد و خیلی ها را صاحب خانه کند .

حجت الاسلام عبادی زاده با اشاره به دغدغه مسکن روحانیون مساجد گفت :در حال اخذ آمار و اطلاعات تعداد واحدهای مورد نیاز به منظور استفاده امامان جماعت مساجد محلات و روستاها هستیم که چنانچه نیاز به منابع مالی داشتیم اعلام می کنیم تا بانک مسکن هم در این امر سهیم باشد .

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندر عباس در پایان با ابراز امیدواری از حمایتهای بانک مسکن از اقشار مختلف مردم گفت : مطمین هستم با این روحیه و دغدغه ای که در مدیریت این بانک می بینم انشالله تدابیر لازم در جذب و توزیع مناسب اعتبارات مسکن در این استان اندیشیده خواهد شد .

در این دیدار کمالی بر آمادگی کامل بانک مسکن با دفتر نماینده ولی فقیه در استان برای همکاری و حل مشکلات مردم استان به خصوص مشکلات حوزه مسکن تاکید کرد. .

آخرین بروزرسانی 1398/12/15