نمایش اخبار نمایش اخبار

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن اعلام کرد:

کارنامه تسهیلات دهی بانک مسکن به آسیب دیدگان حوادث غیرمترقبه

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن از بازسازی و تعمیر 28 هزار و 847 واحد مسکونی آسیب دیده در جریان وقوع حوادث غیرمترقبه از طریق این بانک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، رضا صالحی شهرابی رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن با بیان اینکه یکی از مهم ترین محورهای تسهیلاتی پیش بینی شده در بسته اعتباری بانک مسکن، پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان ناشی از حوادث غیرمترقبه در کشور است، اظهار کرد: با توجه به اینکه از سال گذشته در چندین نوبت وقوع زلزله در غرب کشور و همچنین وقوع سیل گسترده در ابتدای سال جاری خسارات وسیعی به واحدهای مسکونی هموطنان وارد شد، یکی از مهم ترین محورهای تسهیلاتی پیش بینی شده برای سال گذشته و امسال، اعطای تسهیلات به متقاضیان آسیب دیده در جریان وقوع این حوادث ناگوار بود.

وی با تاکید بر آنکه مطابق با پیش بینی های انجام شده روند تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به این گروه از متقاضیان با توجه به حساسیت موضوع با حداقل زمان موردنیاز پیگیری می شود، گفت: مطابق با کارنامه عملکرد به دست آمده، از ابتدای بهمن ماه سال 97 تا ابتدای بهمن ماه امسال، مدیریت شعب بانک مسکن در استان های مختلف کشور مجموعاً به 28 هزار و 847 واحد مسکونی آسیب دیده ناشی از حوادث غیرمترقبه تسهیلات جهت بازسازی و تعمیر اعطا کرده است.

وی ادامه داد: این تعداد تسهیلات به متقاضیانی پرداخت شده که طی این بازه زمانی خواستار تعمیر یا بازسازی واحد مسکونی آسیب دیده خود در جریان زلزله یا سیل یا سایر حوادثر غیرمترقبه بوده اند.

وی با اشاره به رقم ریالی تسهیلات پرداخت شده تصریح کرد: براساس گزارش های ارایه شده از سوی مدیریت شعب استان های مختلف در بازه زمانی مذکور، ارزش تسهیلات منعقد شده معادل 552 میلیارد و 343 میلیون و 200 هزار تومان بوده که از این رقم تا همین تاریخ، رقمی معادل 426 میلیارد و 710 میلیون و 200 هزار تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن همچنین به حجم تسهیلات پرداخت شده در استان های مختلف کشور اشاره کرد وافزود: از میان استان هایی آسیب دیده در جریان وقوع حوادث غیرمترقبه در 12 ماهه منتهی به ابتدای بهمن ماه امسال، بیشترین حجم تسهیلات پرداخت شده به هموطنان آسیب دیده به ترتیب به استان های کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان و خوزستان مربوط می شود.

صالحی حجم تسهیلات پرداخت در پنج استان اول را نیز تشریح کرد و گفت: در این بازه زمانی، به 4 هزار و 612 واحد مسکونی در استان کرمانشاه، 3 هزار و 7 واحد مسکونی در استان ایلام، 2 هزار و 643 واحد مسکونی در استان همدان، 2 هزار و 493 واحد مسکونی در استان لرستان و همچنین 2 هزار و 123 واحد مسکونی در استان خوزستان تسهیلات از سوی شعب بانک مسکن اعطا شده است.

به گفته وی پرداخت تسهیلات به سیل زدگان در سه بخش بازسازی، تعمیر و خرید لوازم خانگی در مناطق شهری و روستایی اعطا شده است.

آخرین بروزرسانی 1398/11/30