نمایش اخبار نمایش اخبار

تجهیز 6 شعبه بانک مسکن به سامانه خدمات بانکی نابینایان

سامانه ارایه خدمات بانکی نابینایان با هدف افزایش رضايتمندي مشتريان نابينا و سهولت بهره‌مندي اين قشر از خدمات بانکي، در شش استان کشور به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا ، طبق قانون حمایت از حقوق معلولان، همه نهاد ها موظف شدند خدمات خود را برای همه اقشار جامعه دسترس پذیر کنند تا نابینایان نیز بتوانند مانند سایر مردم جامعه، از فرصت های برابر بهره مند شوند.

با استفاده از این سامانه، مشتریان نابینا بدون نیاز به حضور همراه مي توانند، فرم هاي درخواست انواع عمليات بانکي مانند: افتتاح حساب، دريافت وجه، واريز وجه، خدمات کارت و ...، را با استفاده از ورودي و خروجي هاي صوتي و بريل تکميل نموده، سپس فرم هاي تکميل شده توسط چاپگر باجه پرينت و براي انجام عمليات در اختيار مسوول مربوطه قرار مي‌گيرد.

سامانه خدمات بانکی نابینایان شامل دستگاه برجسته نگار و نرم افزار فرم های بانکي است که داراي صفحه کليد و نمايشگر بريل بوده و تكميل فرم هاي بانكي با استفاده از صفحه كليد توسط نابينايان انجام مي شود.

همچنین، نرم افزار فرم های بانکی روی رايانه باجه نصب شده و خروجي صوتی بر روي تمامي بخش هاي فرم هاي بانکي فعال است.

این سامانه با هدف افزایش رضايتمندي مشتريان نابينا و سهولت بهره‌مندي اين قشر از خدمات بانکي، در 5 شعبه مرکزی استان های تهران، البرز، اصفهان، آذربایجان شرقی، فارس و شعبه قائم خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

بانک مسکن پس از استفاده و بهره برداری نابینایان از این 6 شعبه، در نظر دارد به تدریج تمامی شعب مراکز استان های کشور را به سامانه خدمات بانکی نابینایان تجهیز کند تا این امکان در اختیار روشندلان در سراسر کشور قرار گیرد.
آخرین بروزرسانی 1398/8/30