تازه های اخبار تازه های اخبار

برگزاری مراسم سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع)

به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و ایام تاسوعا و عاشورای حسینی مراسم سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) با حضور کارکنان مدیریت گیلان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی گیلان در این مراسم که در محل باشگاه فرهنگی ورزشی مدیریت گیلان برگزار گردید  همکاران به یاد مظلومیت شهدای کربلا و زنده نگهداشتن نام و پیام نهضت عاشورا به عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام  پرداختند .

همچنین در این مراسم حجت السلام  احمدی امام جماعت  مدیریت گیلان به بیان ابعاد مختلف  واقعه کربلا اشاره  و قیام عاشورا را متاثر از فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر دانست و تاکید نمود؛ هدف از  قیام امام حسین (ع) اصلاح امت و احیای سنت پیامبر بوده است.

امام جماعت مدیریت گیلان در ادامه سخنرانی اظهار داشتند :امر به معروف و نهی از منکر ،نقش ارزنده ای در اجرای احکام و حدود الهی دارد و پشتوانه محکمی برای تثبیت ارزش ها و ریشه کنی مفاسد اجتماعی است . تجربه نشان می دهد که در طول تاریخ پر فراز و نشیب اسلام ، هرگاه مسلمانان نسبت به هم احساس مسیولیت می کردند و یکدیگر را به اعمال شایسته دعوت نموده و از بدیها باز می داشتند ،دیگر دستورات الهی از قبیل نماز ،روزه ،خمس و زکات نیز ارزش واقعی خود را در متن جامعه پیدا می کردو گناه در جامعه کمتر رخ می نمود .

درادامه با مداحی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت ،همکاران در مظلومیت ابا عبدالله الحسین (ع) و 72تن از یاران با وفایش مراسم سینه زنی برپا نمودند.

این مراسم با اقامه نماز جماعت مغرب و عشای پایان یافت .

  

آخرین بروزرسانی 1398/7/1