تازه های اخبار تازه های اخبار

گیلان در اجرای مسکن مهر رتبه برتر را کسب نمود

مدیر شعب بانک مسکن استان گیلان در جلسه مشترک کمیته مسکن مهر مدیریت شعب این استان که با حضور مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان و مدیر کل سازمان مسکن و شهرسازی و اداره تعاون گیلان ، پایان آبان ماه سالجاری در محل این مدیریت برگزار گردید اظهار داشت : استان گیلان توانست تا با مساعدت و تلاش بی وقفه و شبانه روزی سازمانهای ذیربط رتبه برتر را در اجرای مسکن مهر از آن خود نماید.
خشنود زینالی افزود: اکنون جهت تسریع در روند کارمسکن مهر نیازمند جذب منابع بیشتری بوده و این امر نیز نیازمند همکاری دستگاههای مشارکت کننده در این طرح می باشد.
وی با اشاره به ایجاد یک حساب جدید با نام سپرده مهر با کد حسابداری 8711 جهت جذب منابع عنوان کرد : آن دسته از متقاضیانی که مورد تایید مبادی ذیربط باشند می توانند نسبت به افتتاح اقدام نمایند و برداشت از حساب مذکور نیز تنها با اعلام سازمانهای مسکن و شهر سازی ، بنیاد مسکن و اداره کل تعاون فسخ آن نیز در آخرین مرحله و در زمان تحویل واحدها قابل انجام می باشد.
مدیر شعب گیلان گفت: مطابق با شیوه نامه طرح مهر منبعد تقاضای ارزیابی از جانب تعاونی ها و شرکتهای پیمانکار طرف قرارداد تفاهم نامه 3جانبه در خصوص مراحل سهم الشرکه مشارکت ( فونداسیون ، پایان سقف و ستون ، سفت کاری ، نازک کاری) به سازمان مسکن و شهرسازی و یا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ( در شهرهای زیر25هزارنفر جمعیت) تحویل و پس از ارزیابی توسط کارشناسان سازمان به بانک ارجاع و بانک نیزپس از ارزیابی مرحله دوم و تشخیص دریافت تسهیلات مهر ، نامه واریز یا عدم واریز به حساب پس انداز قرض الحسنه تعاونی ها و... رابه سازمان ارسال می نماید.هم چنین برداشت از حسابهای مذکور از طریق اعلام سازمانهای ذیربط قابل انجام می باشد.
زینالی خاطرنشان کرد: معرفی نامه سازمان مسکن و شهرسازی در خصوص پرداخت تسهیلات طرح مهر و مراحل سهم الشرکه متقاضیان خود مالک تا سقف 12 واحد، مستقیما" به شعب و طرحهای دارای واحدهای بالاتر به مدیریت ارسال گردد ، همچنین لیست معرفی شدگان طرح مهر از طریق سازمان مسکن و شهرسازی یا بنیاد مسکن بصورت هفتگی جهت تامین اعتبار باید به این مدیریت ارسال شود.
وی افزود: یارانه های ابلاغی در خصوص نهادهای حمایتی مانند بهزیستی ، تامین اجتماعی ، بنیاد شهید و امور ایثارگران ، کمیته امداد و صندوق بازنشستگی در صورت دارا بودن معوقه باید ابتدا به حساب تسهیلات آنها واریز گردد.
آخرین بروزرسانی 1394/4/24