تازه های اخبار تازه های اخبار

مهر مسکن برای مسکن مهر

نشست بررسی مشکلات پروژه های مسکن مهر گیلان با حضور رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای
به گزارش روابط عمومی گیلان ندا کسری کرمانشاهی رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای ،زهرا صداقت علی مدیر شعب گیلان ،ماکان پدارم مدیر کل راه و شهر سازی ،میر سجاد سید اشرفی مدیر کل دفتر طرح ها و الگو ساخت سازمان ملی زمین و مسکن ،بهمن بابایی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن ،عباس علیزاده مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به همراه مسیولین ذیربط ادارات کل در محل مدیریت گیلان طی نشستی به بررسی مشکلات مسکن مهر گیلان پرداختند.

در ابتدای نشست ندا کسری کرمانشاهی با بیان اینکه با همکاری مشترک بانک  مسکن و وزارت راه شهر سازی ،کمیته های مطالعاتی و آسیب شناسی طرح مسکن مهر تشکیل  و بصورت هفتگی جلساتی برای حل مشکلات و نارسایی آن برگزار می گردد  تصریح  نمود؛ همکاری کامل مدیران کل ادارات راه و شهرسازی استان و دستگاههای دیگر دولتی با بانک مسکن باعث سرعت بخشیدن به ساخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر می شود.

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای طولانی شدن مدت دوران مشارکت پروژه های مسکن مهر را باعث افزایش سود و کاهش زمان تقسیط دانست و تاکید کرد این موضوع باعث افزایش مبلغ اقساط گردیده ومشکلاتی را برای  متقاضیان در پرداخت اقساط بوجود خواهد آورد .

در ادامه وی اظهار داشتند با توجه به موافقت وزیر راه و شهرسازی با پیشنهادات بانک مسکن امید آن می رود که با تعامل تمامی نهادهای مرتبط ، پروژه های مسکن مهر به بهره برداری رسیده و واحدهای احداثی به متقاضیان آنها منتقل گردد.

همچنین در ادامه نشست زهرا صداقت علی با اشاره به عملکرد مدیریت گیلان و ارایه آماردر خصوص آخرین وضعیت پروژه های مسکن مهر اظهار داشت:ازابتدای طرح مسکن مهر تاکنون بیش از 113956فقره تسهیلات پرداخت شده و از تعداد 93844واحدهای مسکن مهر استان 79270واحد به بهره برداری رسیده و تعداد 14574واحد در حال تکمیل ویا بلاتکلیف مانده است.

مدیر شعب گیلان عدم معرفی متقاضایان واجد شرایط ،عدم اجرای زیر ساختهای پروژهای مسکن مهر و همچنین عدم اجرای تعهدات از سوی برخی پیمانکاران را از مشکلات عمده پروژهای نیمه تمام ذکر کرد که نیازمند اراده و همدلی سازمان های مرتبط جهت حل مشکلات این پروژه عظیم است .

گفتنی است طی حضور دو روزه ندا کسری کرمانشاهی در گیلان از پروژهای مسکن مهر لوشان ،منجیل ،رشت ،لاهیجان ،فومن و انزلی بازدید و مشکلات آنها از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت.

آخرین بروزرسانی 1397/12/6