فهرست اخبار فهرست اخبار

ارتباط مستقیم درآمد شهرداری با سیاست اعتباری بانک مسکن

در ادامه برگزاری جلسات برای همکاری با نهاد ها و سازمان های مختلف ، مرکز بانکداری شرکتی مدیریت شعب استان فارس میزبان شهرداری شیراز بود تا با بررسی راهکارهای مختلف تعاملات دو سویه را افزایش دهند.

مجید امیری مدیر شعب استان فارس بانک مسکن را بانک تخصصی در حوزه ساختمان و مجری طرح های دولت در این زمینه معرفی نمود.

وی با بیان اینکه بانک مسکن همیشه با شهرداری ارتباطی نزدیک و تنگاتنگ داشته است افزود : همه پرونده های تسهیلاتی این بانک در خصوص بخش ساختمان به طور مستقیم با شهرداری در ارتباط است و در آمد این سازمان را تحت شعاع قرار می دهد.

امیری با ارایه آمار مبنی بر پرداخت 90 هزار میلیارد تسهیلات در بخش ساختمان توسط بانک مسکن در استان فارس ، این میزان را حدود یک و نیم برابر منابع مدیریت فارس بیان نمود.

وی تشریح کرد: اهداف بانک مسکن کمک به صنعت ساختمان ، ایجاد اشتغال ، خانه دار کردن هم وطنان و زیبا سازی مبلمان شهری می باشد.

مدیر شعب استان فارس با توضیح این مطلب که استراتژی بانک مسکن نهادینه کردن چرخه مالی ارزش تولید ساختمان در بانک  و اتصال تمامی فعالان این بخش با همدیگر می باشد ، افزود : تقویت این چرخه علاوه بر جلوگیری خروج منابع مالی این بخش از بانک مسکن سبب می شود با حفظ منافعی برد برد برای طرفین ، قدرت بانک در ارایه تسهیلات نیز افزایش یابد.

مجید امیری در خصوص همکاری با شهرداری توضیح داد : بانک مسکن برای تامین مالی پروژه های بزرگ ساختمانی می تواند از طریق ارایه تسهیلات ، گروه تامین مالی بانک مسکن و مشارکت شرکت سرمایه گذاری مسکن جنوب تعاملی دو سویه با شهرداری داشته باشد.

وی شرکت سرمایه گذاری مسکن جنوب را یکی از بهترین شرکت های ساختمانی کشور معرفی کرد که با ایجاد مرغوبیت و گارانتی برای واحدهای مسکونی  ، رتبه و ارزش پروژه های مذکور را در شهر های مختلف افزایش داده است.

مهندس منصور آبادی مدیر امور مالی شهرداری شیراز برگزاری این جلسه را مثمر ثمر دانست ودراین خصوص عنوان کرد : آشنایی بسیاری از نقاط مشترک شهرداری و بانک مسکن سبب می شود تا شاهد انجام پروژهای عظیم عام المنفع برای عموم مردم باشیم.

وی با بیان اینکه پیمانکاران و سرمایه گذاران شهرداری دید و نظری مساعد درباره بانک مسکن دارند ، آمادگی این سازمان را برای استفاده از تجربیات و طرح های بانک مسکن در جلسات مختلف این سازمان اعلام نمود .

 

آخرین بروزرسانی 1399/6/16