تازه های اخبار تازه های اخبار

حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، فرصت مناسب، برای خانه دار شدن اعضای تعاونی های مسکن

مهدی احمدی مدیر شعب بانک مسکن استان آذربایجان شرقی، طی نشستی با مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیران امور تعاون استان، مدیران عامل شرکت های تعاونی مسکن استان، روسا و معاونین اداره کل تعاون شهرستانهای استان، مدیران اتاق تعاون و مدیران عامل اتحادیه های تعاونی استان، برلزوم حل مسایل و مشکلات مسکن مهر تاکید کرد و حساب صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن را به عنوان بهترین ابزار برای سرمایه گذاری در امر مسکن معرفی نمود.
در این نشست که به دعوت بانک مسکن و در سالن همایش این بانک برگزار شد، مهدی احمدی مدیر شعب استان طی سخنانی گفت: تعداد پروژه های تعاونی مسکن مهر در سطح استان 336 پروژه و تعداد واحدهای مربوط به این پروژه ها 16155 واحد می باشند که از این تعداد 151 پروژه به تعداد 7171 واحد فروش اقساطی شده و 185 پروژه به تعداد 8984 واحد باقی مانده است.
وی افزود: پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر در استان 80 درصد می باشند که 20 درصد باقی مانده مشکلاتی از قبیل تاسیسات زیر بنایی یا تمام شدن مدت فعالیت شرکتهای تعاونی را دارند و انتظار می رود با همکاری مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان این مشکل تا پایان امسال برطرف گردد.
احمدی تعاونی های مسکن و بانک مسکن را از یک خانواده دانست و افزود: بانک مسکن در سال جاری راهکارها و تسهیلات مناسبی را در خصوص پروژ های نیمه تمام واحدهای مسکن مهر در سبد محصولات خود پیش بینی نموده است که می تواند نقطه شروعی برای همکاری دو جانبه تعاونی ها با بانک مسکن باشد.
مدیر شعب استان با بر شمردن مزیت های رقابتی بانک مسکن، حساب صندوق پس انداز مسکن یکم را برای حاضرین تشریح نمود و نرخ پایین و مدت طولانی باز پرداخت تسهیلات از محل این حساب را برای اعضای تعاونی ها مفید اعلام کرد و خواستار تمرکز منابع تعاونی ها در بانک مسکن شد تا رابطه برد برد برای طرفین حاصل شود.
در بخش دیگر این نشست میر احد حسینی مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی، طی سخنانی گزارشی از عملکرد تعاونی های استان را در بخش مسکن ارایه نمود و افزود: تعاونی های مسکن باید در کنار بانک مسکن قرار گیرند و منابع مالی خود را نزد بانک مسکن متمرکز نمایند و در مقابل از تسهیلات ، منابع مالی و امتیازات این بانک در امر خانه دار شدن اعضای خود بهره مند شوند.
وی شرایط حساب صندوق پس انداز مسکن یکم را برای تعاونی ها فرصت مناسبی دانست تا اعضای خود را صاحب خانه نمایند.
در بخش دیگر این نشست نیک خو مدیر امور تعاون استان نیز طی سخنانی ضمن تشکر از مدیر و معاونین بانک مسکن استان، که در تشکیل جلسه و تعامل مستقیم با تعاونی های مسکن استان پیشقدم شدند، بسته اعتباری و حساب صندوق پس انداز مسکن یکم را متناسب با نیازهای مسکن جامعه و اقشار مختلف مردم و تعاونی های مسکن دانست و افزود: تعاونی های مسکن می توانند از این فرصت ایجاد شده، توسط بانک مسکن، به نفع اعضای خود و در نهایت خانه دار شدن آنها استفاده نمایند.
در پایان این نشست ابوالفضل کفشدوزی رییس دایره امور اعتباری استان، دستورالعملهای اعتباری مربوط به تعاونی های مسکن و مسکن مهر را برای حاضرین تشریح نمود و به پرسشهای آنان پاسخ گفت.
آخرین بروزرسانی 1394/11/18