2100 واحد مسکن مهر در استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.

شهر جدید سهند شهر موفقی است.

2100 واحد مسکن مهر در استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.

مصادف با اعیاد شعبانیه 2100 واحد از واحدهای مسکن مهر با حضور احمد اصغری مهرآبادی قایم مقام وزیر راه و شهرسازی، مهدی احمدی مدیر شعب استان آذربایجان شرقی و تعدادی از مسیولین اجرایی این استان افتتاح شد.
قایم مقام وزیر راه و شهرسازی به همراه هییت همراه و و مسیولین اجرایی استان، به صورت نمادین در مراسم افتتاح پروژه 180 واحدی ارم تبریز، که با مشارکت بانک مسکن و خیرین احداث و تکمیل شده بود، شرکت نمودند و همزمان با این افتتاح از 2100 واحد مسکن مهر در سراسر استان بهره برداری به عمل آمد.
در این مراسم احمد اصغری مهرآبادی قایم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: در آذربایجان‌شرقی، پروژه‌های وسیعی آغاز و عملیات اجرایی حدود 122 هزار واحد پروژه مسکن مهر شروع شد، هم‌زمان با افتتاح پروژه 180 واحدی، 2100 واحد در دیگر نقاط استان افتتاح می‌شود. 
وی خاطرنشان کرد: در مجموع تا به امروز 96 هزار واحد از مجموع 122 هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان‌شرقی، افتتاح شده است.
قایم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر از اتمام 20 هزار واحد باقی مانده مسکن مهر در استان آذربایجان‌شرقی تا پایان سال خبر داد و گفت: به استثنای 5000 واحدی که دارای معارض است و وزارت راه و شهرسازی برنامه ویژه‌ای برای آنها دارد، 20 هزار واحد باقی مانده تا پایان سال افتتاح می‌شود.
مهرآبادی یادآور شد: شهر جدید سهند شهر موفقی است، امیدواریم تا پایان شهریورماه مساکن مهر این شهر به اتمام برسد. 
وی با بیان این‌که در سطح کشور دو میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر آغاز و عملیات اجرایی یک میلیون و 900 هزار واحد آن تا به امروز به پایان رسید، گفت: 84 هزار واحد از تسهیلات بانکی بهره‌مند نشدند و برای دو میلیون و 16 هزار واحد با بانک‌های عامل قرار داد مشارکت منعقد شد.
وی با اشاره به این‌که از ابتدای آغاز به کار در دولت یازدهم بیش از 700 هزار واحد افتتاح شده است، ابراز امیدواری کرد تا پایان سال این آمار از مرز یک میلیون واحد بگذرد.
قایم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر افزود: سیاست اصلی وزارتخانه این است که هیچ واحدی بدون خدمات زیربنایی تحویل نشود، چون حق مردم استقرار در مسکن کامل است. 
مهرآبادی در پایان سخنان خود از زحمات سازمانهای ذیربط و بانک مسکن تقدیر و تشکر نمود.
آخرین بروزرسانی 1395/7/4