تجلیل از آزادگان سرافراز در مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی

آزادگان ، اسیر شدند تا مردم آزاد باشند.

تجلیل از آزادگان سرافراز در مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی

همزمان با سالروز ورود اولین گروه از آزادگان سرافراز به کشور اسلامی عزیزمان، آیین تجلیل از همکاران آزاده، با تشکیل جلسه ای، در بانک مسکن مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی برگزار گردید.
در این جلسه که همکاران آزاده شاغل و بازنشسته حضور داشتند، مهدی احمدی مدیر شعب استان طی سخنانی آزادگان را مظهر ایمان ، صبر و استقامت خواند و افزود: رنج و شکنجه هایی که آزادگان سرافراز در کشور عراق در زمان اسارتشان تحمل کردند یکی از عوامل مهمی بود که برای ما آزادی ، امنیت، آسایش و آرامش به ارمغان آورد. و همه ما باید شکرگزار نعمات الهی که حاصل رهبری امام راحل(ره)، خون پاک شهدای، جانفشانی جانبازان ، ایثارگران ، آزادگان سرافراز و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری است باشیم.
وی امنیت را مهم ترین اصل در زندگی انسانها دانست و ادامه داد: اگر امنیت نباشد تمامی نعمت هایی که در اختیار انسان قراردارد مطلوبیت چندانی برایش نخواهد داشت لذا حفظ امنیت کشور یکی از واجب ترین مسایل می باشد که در آن زمان آزادگان سرافراز در بدست آوردن آن، که کشور مورد هجوم کشورهای بیگانه از جمله عراق و هم پیمانانش، آمریکا و انگلیس و... واقع شده بود، نقش اساسی را ایفا کردند. لذا تقدیر ما از شما باید همه ساله انجام گیرد تا نسل های جدید بدانند که در گذشته چه زحماتی توسط جوانان این مرز و بوم برای بدست آوردن امنیت کشیده شده است و الان وظیفه ایشان در قبال مسایل اتفاق افتاده در خاورمیانه برای حفظ امنیت کشور چیست.
احمدی نقش خانواده های اسرای را در زمان اسارتشان بسیار حیاتی خواند و افزود: این خانواده های شما عزیزان بود که با تحمل رنج دوری و فراق درس صبر و استقامت به همه دادید و آزادگان و خانواده های شما عزیزان بودند که فعل صبر کردن را با همه وجود صرف کرده و به نمایش گذاشتید.
وی در پایان سخنان خود ضمن آرزوی سلامتی و تندرستی برای تمامی همکاران آزاده، آمادگی خود را برای برطرف کردن مسایل و مشکلات ایشان اعلام کرد.
در ادامه جلسه آزاده عزیز محبوب قرصی معاون اجرایی مدیریت شعب استان نیز طی سخنانی ضمن تشکر از برگزاری چنین جلسه ای گفت: اسرای ایرانی در جنگ تحمیلی با سایر اسرای کشورها، در جنگهای دیگر فرق داشتند. اسرای ایرانی با توجه به وجود اعتقادات دینی خودشان در لحظه لحظه مدت اسارت، نیز در حال جنگ با کفار و بعثیها بودند مثلا آزادگان به خاطر نماز خواندن، روزه گرفتن و اذان گفتن جنگ می کردند.
وی با بیان خاطراتی از دوران اسارتش گفت: هم بندی داشتیم که با علم به شکنجه های طاقت فرسا و کتک خوردن، بازهم دست از اذان گفتن برنمی داشت و با اطلاع از آزار و اذیت بعثی ها، با ایمان راسخ و اعتقاد قلبی هر روز سه مرتبه خودش را برای گفتن اذان و به دنبال آن، شکنجه آماده می نمود.
در پایان جلسه هر یک از همکاران آزاده خاطراتی از دوران اسارت خود بیان کردند و لوح سپاس و هدایایی از طرف مدیریت به هر یک از همکاران آزاده اعطای گردید.
آخرین بروزرسانی 1395/7/4