حضور عضو محترم هیات مدیره بانک و هیات همراهش در استان آذربایجان شرقی

آقاملایی : استان آذربایجان شرقی در مدت 5/2 سال اخیر منابع خود را به سه برابر افزایش داد.

حضور عضو محترم هیات مدیره بانک و هیات همراهش در استان آذربایجان شرقی

جلسه روسای شعب و مدیریت استان آذربایجان شرقی، با حضور آقاملایی عضو محترم هیات مدیره بانک مسکن، جوادیان مدیر امور استانها و بازاریابی، رفیعی رییس اداره کل آموزش، ارمغانی رییس اداره کل امور کارکنان و محمدی رییس اداره کل ساختمان، در سالن همایش این مدیریت برگزار شد.

جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد سپس مهدی احمدی مدیر شعب استان آذربایجان شرقی طی سخنانی ضمن خیرمقدم گویی به حاضرین حضور آقاملایی عضو محترم هیات مدیره بانک مسکن، جوادیان مدیر امور استانها و بازاریابی و هیات همراه را در استان آذربایجان شرقی گرامی داشت و به ارایه گزارش مبسوطی از عملکرد استان در سال 1394 پرداخت.
احمدی در ابتدای سخنان خود کسب رتبه نخست استان در ارزیابی عملکرد سال 1394 را لطف خداوند متعال، مدیریت خوب و مناسب آقای جوادیان در زمان تصدی ایشان در مدیریت شعب استان و انتصاب های مناسب وی، تلاش تمامی روسای شعب و همکاران در شعب و مدیریت دانست و افزود: با توجه به وجود همکاران بسیار خوبی در استان، که منجر به کسب رتبه نخست کشوری و ارتقای 2 پله ای بانک مسکن در بین بانکهای استان در سال گذشته گردید، امیدوارم رتبه اولی در کشور در سال جدید برای استان حفظ و رتبه بانک مسکن در بین بانکهای استان به رتبه سوم ارتقا یابد.
وی همچنین از تلاش همکاران شعب مراغه و قادر امانی رییس حوزه ناظر جنوب استان نیز به خاطر کسب رتبه نخست بانک مسکن در شهرستان مراغه تشکر کرد و ابراز امیدواری نمود که سایر شهرستانها نیز با تلاش بی وقفه خودشان رتبه نخست را در شهرستانها در بین سایر بانکها به خود اختصاص دهند. 
مدیر شعب استان سهم منابع بانک مسکن در استان در سال 1393 را 5/9 درصد، و افزایش این سهم را در سال 1394 به 12 در صد اعلام نمود و ارتقای درجه 12 شعبه در استان را حاکی از وجود پتانسیل بالای شعب در این استان و تلاش همکاران دانست.
احمدی ضمن اشاره به آمار و ارقام مربوط به مطالبات معوق در استان گفت: تسهیلات مربوط به زلزله زدگان و بخش روستایی، تلاش همکاران را در این زمینه تحت الشعاع قرار می دهد و با وجود تلاشهای فراوان و تشکیل تیمهای مختلف برای کاهش مطالبات، باز هم شاهد روند افزایشی مطالبات معوق در استان هستیم. لذا از عضو محترم هیات مدیره بانک خواست آمار بخش مربوط به زلزله زدگان و روستایی جداگانه در نظر گرفته شود تا تلاش همکاران در این زمینه مشهود تر گردد و همکاران با انگیزه بالا در زمینه مطالبات معوق تلاش نمایند.
در بخش دیگر این جلسه، جوادیان مدیر امور استانها و بازاریابی طی سخنانی اعیاد شعبانیه را تبریک گفت و هدف از حضورشان در استان را تشکر از تلاش شبانه روزی روسای شعب و تمامی همکاران به خاطر کسب رتبه نخست کشوری در ارزیابی عملکرد سال 1394 اعلام نمود و این موفقیت را حاصل تلاش و همراهی تمامی روسای شعب و همکاران شعب، معاونین مدیریت شعب استان و مدیریت هوشمندانه و مدبرانه مدیر شعب استان و تیم ستادی وی دانست و از مهدی احمدی مدیر شعب استان به خاطر کسب موفقیت حاصل و همراهی مطلوب وی با اداره امور شعب بانک مسکن، تشکر و قدردانی کرد و مجموعه ستادی استان، اعم از معاونین مدیریت، روسای دوایر مدیریت، کارشناسان، بازرسان، حسابرسان و همکاران مدیریت را یکی از قوی ترین مجموعه های مدیریتی در سطح کشور اعلام نمود.

 

 


جوادیان ادامه داد: اول شدن در بین 33 مدیریت کشور را که به صورت حرفه ای کار می کنند و آیتمهای مختلف موجود در ارزیابی عملکرد را رصد می کنند خیلی سخت است و این حاکی از آن است که این مدیریت در مجموع به صورت هوشمندانه عمل کرده که توانسته است در میان سایر مدیریتها رتبه اول را در سال 94 که سال حساسی
بود به خودش اختصاص دهد. وی افزود: 80 درصد شعب در این استان بالای رشد متوسط بانک رشد داشتند و اکثر شعب در این استان توانسته اند 100 در صد اهداف خود را محقق سازند که این کار بسیار بزرگ و ستودنی می باشد. جوادیان همچنین از تلاش همکاران حوزه ناظر جنوب استان و تلاشهای قادر امانی رییس این حوزه که در بین 8 حوزه کشور رتبه اول را با بیشترین امتیاز به خودش اختصاص داده است تشکر و قدردانی نمود.
مدیر امور استانها و بازاریابی افزود: یکی از مشکلاتی که همکاران در گذشته در این استان داشتند این بود که درجه شعب بسیار پایین بود و همکاران از داشتن پستهای مختلف محروم بودند ولی با تلاشی که انجام یافته، در طی 5/2 سال اخیر نزدیک به 40 در صد شعب ارتقای درجه پیدا کردند و همکاران از این پیش آمد خوب، با احراز پست های مدیریتی و پایوری به تعداد 34 نفر، بهره مند شدند. وی همچنین ارتقای درجه مدیریت را نیز یکی از اتفاقات خوب این استان اعلام کرد و گفت: این ارتقای نشان می دهد که موفقیت اتفاقی به دست نمی آید مگر با انجام فعالیت های شبانه روزی همکاران در تمامی رده ها.
جوادیان در بخش دیگر سخنان خود اشاره ای به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری، به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، نمود و افزود: یکی از وظایف ملی که برعهده بانک است اینست که اقتصاد کشور را از حالت رکود بیرون بیاوریم و بخش مسکن را که پیش ران اقتصاد کشور است رونق بخشیم. وظیفه دیگر ما وظیفه بانکی است که طبق فرمایش مدیر عامل محترم بانک، سال جاری سال درو و برداشت محصول می باشد. وی از زحمات دکتر بت شکن مدیر عامل محترم بانک که کارهای بزرگی را برای بانک انجام داده است تشکر و قدردانی کرد و به دو مورد مهم از این کارها، یعنی آزادسازی ده هزار میلیارد ریال از بابت کاهش نرخ سپرده قانونی و استمهال اقساط مسکن مهر که سالانه مبلغی در حدود 40 هزار میلیارد ریال می باشد، نام برد و افزود: این دو مورد گفته شده سود دهی خوبی را برای بانک به همراه خواهد داشت و همگی باید با تلاش خودمان پاسخگوی تلاشهای مدیر عامل محترم و اعضای محترم هیات مدیره بانک باشیم.
وی در ادامه سخنان خود جذب منابع را یکی از عوامل مهم پیشرفت استان دانست و از همکاران خواست با بکارگیری و استفاده درست از ابزارهای موجود در بانک، که در سیستم بانکی کشور منحصر به فرد می باشد در بازاریابی و جذب منابع بیشتر تلاش نمایند.
جوادیان همچنین به اعطای تسهیلات تاکید کرد و گفت: با رعایت بهداشت اعتباری و لحاظ کردن توجیه اقتصادی طرح ها و انتخاب مشتری توسط همکاران در بازاریابی ها برای اعطای تسهیلات، باید در پرداخت تسهیلات هم خوب عمل کرده و عملکرد بهتری را داشته باشیم.
وی پارامترهای ماهانه ارزیابی عملکرد مدیریتها را جذب منابع، اعطای تسهیلات و مطالبات معوق اعلام کرد و گفت: منبعد با استفاده از این پارامترها به صورت ماهانه از مدیریتها ی مختلف به مدیر عامل محترم بانک گزارش تقدیم خواهد شد و مدیریتها به صورت ماهانه ارزیابی خواهند شد.
رفیعی، رییس اداره کل آموزش بانک، دیگر سخنران این جلسه بود. وی نیز با بیان سخنانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه موفقیت حاصله مدیریت شعب استان را تبریک گفت و ادامه داد: در بخش آموزش سعی خواهد شد برای تمامی همکاران با کمترین هزینه، آزمون سنجش شغلی به صورت فصلی و الکترونیکی انجام گیرد تا همکاران با خیال آسوده در فضای شعبه بتوانند در این آزمونها شرکت کرده و اطلاعات بانکی خود را بروز نگه دارند. وی به عدالت آموزشی و کیفیت آموزش در مدیریتها تاکید کرد و خواستار روند مطلوب در این زمینه شد.


ارمغانی رییس اداره کل امور کارکنان طی سخنانی با سرودن اشعاری، حرکت را عامل پویایی سازمان ها دانست و بابرنامه بودن و حرکت به سمت تعالی و هدفمند بودن را رمز موفقیت همکاران و شعب اعلام کرد و از روسای شعب به عنوان یک مربی برای همکاران شعب یاد کرد و ادامه داد: این رییس شعبه است که تسهیل گر امور و تیم ساز در 
شعبه بوده و الگویی برای پرسنل خودش می باشد. و اگر رییس شعبه اینگونه باشد می تواند از رییس بودن به رهبر شعبه تبدیل شود و با حکومت بر دل همکاران بتواند شعبه را به خوبی هدایت کند.
محمدی رییس اداره کل ساختمان طی بیاناتی از زحمات انجام یافته در استان تشکر نمود و ادامه داد: با توجه به اینکه استان در ارزیابی عملکرد سال 94 حایز رتبه اول شده است باید در تامین اعتبار تعمیرات و بازسازی شعب نیز به صورت ویژه دیده شود و این موضوع به ما الزام می کند که آذربایجان شرقی را در تامین اعتبار، جزو اولین ها ببینیم . وی از تخصیص اعتبار لازم برای تعمیرات و بازسازی شعب مرکزی تبریز، عجب شیر، بستان آباد و ششگلان تبریز و چند شعبه دیگر خبر داد.
در ادامه جلسه بهروزی رییس شعبه آزادی تبریز، رفعتی رییس شعبه شهید چمران تبریز و میر علی زاده رییس شعبه استاد شهریار تبریز در قالب پانلی، به بیان مسایل و مشکلات موجود در شعب استان پرداختند.
حسن ختام سخنرانان این جلسه جعفر آقاملایی عضو هیات مدیره محترم بانک مسکن بود که طی سخنانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، ولادت باسعادت حضرت ولیعصر(ارواحنا له الفدای) را تبریک و یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، در استان را گرامی داشت و با اشاره به روز سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر را که نقطه عطفی برای سایر فتح های رزمندگان اسلام شد تبریک گفت.
وی از عملکرد خوب همکاران در استان آذربایجان شرقی تشکر و قدردانی کرد و فعالیت شعب را بزرگترین عامل این موفقیت اعلام نمود و افزود: اعتقاد مدیر عامل محترم بانک و بنده و سایر اعضای محترم هیات مدیره بانک به شعب خیلی زیاد است و بانک را به، شعبه خلاصه و تعریف می کنیم. و تمامی ادارات و مدیریتها ایجاد شده اند که در خدمت شعب باشند تا شعب بتوانند به وظایف محوله خود به راحتی عمل نمایند.
آقاملایی گفت: استان آذربایجان شرقی در مدت 5/2 سال اخیر منابع خود را به سه برابر افزایش داد.و نقش شعب در این موفقیت بسیار موثر است و این بیانگر این مطلب می باشد، که ما می توانیم.
وی افزود: به سرانجام رساندن مسکن مهر نمونه ای از دلایل وجود همت بزرگ همکاران می باشد که توانستند کار شش بانک بزرگ را یک تنه انجام دهند، بدون آنکه نیرو یا امکانات اضافی در اختیارشان باشد و با همان نفرات موجود ضمن انجام سایر وظایف بانکی خود، طرح بزرگ ملی مسکن مهر را در کشور به تنهایی انجام دهند.
عضو هیات مدیره بانک به کمبود نیروی انسانی در شعب اشاره نمود و افزود: با توجه به خروج نیرو در ماههای اخیر از بدنه بانک به علت بازنشستگی همکاران و کمبود پرسنل در شعب به دنبال جذب هزار نفر نیروی انسانی هستیم که در این زمینه نامه نگاری های مختلف و جلسات متعددی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام یافته که امیدواریم با نهایی شدن مصوبه، اقدام به جذب نیروی انسانی جدید نماییم.
آقاملایی در ادامه سخنان خود به سوالات مطرح شده همکاران در خصوص احراز و ارتقای کارشناسی، حقوق و مزایا، امتیاز شغل و شاغل و تسهیلات کارمندی پاسخ لازم را ارایه نمود و درباره اقدامات انجام یافته در خصوص هر کدام بیانات مبسوطی را بیان کرد.

 

 


وی ادامه داد: استان آذربایجان شرقی یکی از استانهایی است که از لحاظ نیروی انسانی دارای افراد غنی و توانمندی است و سرآمد می باشد لذا اظهار امیدواری کرد که همکاران بتوانند رتبه اولی را همیشه در سالهای آتی برای خود نگه دارند.
آقاملایی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: حضور بنده در استان فقط برای تشکر و قدردانی از زحمات همکاران در استان می باشد که حایز رتبه نخست شده است. 
وی همچنین گفت مدیر عامل محترم بانک از تمام ظرفیتها استفاده می کند که جایگاه بانک را ارتقای ببخشد و همه ما باید به پاس قدردانی از زحمات ایشان، در تمامی رده ها به وی کمک کنیم و از فرصتها بیشترین استفاده را ببریم تا جایگاه بانک در کشور مستحکم گردد.

آخرین بروزرسانی 1395/7/4