بازار مسکن موتور حرکت دهنده اقتصاد کشور می باشد.

بازار مسکن موتور حرکت دهنده اقتصاد کشور می باشد.

مدیر شعب بانک مسکن استان آذربایجان شرقی با حضور در جلسه مجمع عمومی سالیانه انبوه سازان استان آذربایجان شرقی، به سخنرانی پرداخت.
دراین جلسه که در سالن پتروشیمی تبریز برگزار شد، مهدی احمدی طی سخنانی شرط برون رفت از رکود مسکن را تعامل و همکاری بانک مسکن با انبوه سازان مسکن دانست و افزود: با توجه به شرایط رکود اقتصادی حاکم بر جامعه، بازار مسکن نقش تعیین کننده در زمینه برون رفت از رکود را دارد بنابراین با توجه به اینکه متولیان اصلی مسکن در این زمینه بانک مسکن، در جهت تامین مالی و انبوه سازان در جهت عملیات اجرایی و ساخت مسکن، می باشند لذا تعامل و همکاری بانک و انبوه سازان نقش اساسی را دراین زمینه، به خود اختصاص داده است. لذا اگر بانک مسکن و انبوه سازان به نقش خود خوب عمل کنند انتظار داریم که در آینده نزدیک بازار مسکن رونق پیدا کرده و یخ رکود حاکم بر اقتصاد کشور شکسته شود.
احمدی افزود: بازار مسکن در ایران موتور حرکت دهنده اقتصادی کشور بوده زیرا صنعت ساختمان یکی از صنایع زیر بنایی در کشور به حساب می آید که گردش چرخ های آن باعث رونق چندین صنعت بالادستی و پایین دستی، و به تبع آن، رونق اقتصادی کشور می شود.
وی ادامه داد: اهمیت دیگر صنعت ساختمان از بعد تامین مسکن خانوارهای ایرانی می باشد که یکی از مهمترین نقشهای بانک مسکن در این زمینه به شمار می رود.
مدیر شعب استان در بخش دیگر سخنان خود اشاره ای به ایجاد و افتتاح موسسه پس انداز و تسهیلات منطقه ای در استان نمود و گفت: تاسیس این موسسه به نفع بازار مسکن استان بوده که با محوریت بانک مسکن آغاز به کار خواهد کرد. 
وی هدف از تشکیل و راه اندازی این موسسه را تامین نیازهای مالی استان در بخش مسکن به ویژه نیازهای انبوه سازان در استان دانست و ادامه داد: با شروع به کار این موسسه، انبوه سازان نگران تامین مالی پروژه های خود نخواهند بود و به راحتی می توانند بامراجعه به این موسسه، پروژه های احداثی و نیمه تکمیل خودشان را در اسرع وقت تامین مالی کرده و به سرانجام برسانند.
احمدی ادامه داد: مدیریت این موسسه به صورت مستقل بوده و سرمایه اولیه آن حدود 30 میلیارد تومان خواهد بود که 20 درصد آن را بانک مسکن و مابقی آن، با فروش سهام به اشخاص حقیقی و حقوقی تامین خواهد شد. که این سرمایه در مقاطع دو ساله قابل افزایش خواهد بود.
وی ادامه داد تمامی خدماتی که بانک مسکن ارایه می دهد این موسسه هم انجام خواهد داد و یکی از نقاط قوت این موسسه سپرده قانونی دو درصدی است که سایر بانکهای خصوصی و موسسات سپرده قانونی ده درصدی دارند. 
مدیر شعب استان در بخش دیگر سخنان خود به تفاهم نامه بانک مسکن با شرکت سیمان صوفیان اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه در راستای خدمت رسانی به انبوه سازان محترم بوده و طبق مفاد این تفاهم نامه انبوه سازان با مراجعه به شرکت سیمان صوفیان، سیمان مورد نیاز خود را تهیه کرده و تامین مالی انبوه سازان در این خصوص توسط بانک مسکن صورت خواهد گرفت، به شرطی که تمرکز وجوه انبوه سازان نزد بانک مسکن باشد.
احمدی در پایان سخنان خود از تلاشهای مشابه بانک مسکن استان برای عقد تفاهم نامه با شرکت های دیگر، مثل میلگردسازی و پنجره سازی و...، در راستای خدمات دهی به انبوه سازان خبر داد.
آخرین بروزرسانی 1395/11/4